Luup peale | Ajastu lõpp? Halastamatu Bayern kiskus Barcelona haavad kaheksakordselt pärani (9)

Mineirazo, Mineirao agoonia. Selle nime all tuntakse Brasiilias mälestusväärset 2014. aasta MM-i poolfinaali, kus Saksamaa klohmis võõrustajaid 7:1. Kas Estadio da Luzil reede õhtul sündinut on paslik kutsuda edaspidi Lisboazo-ks? Või kuidagi katalaanipärasemalt? Nimeta katastroofi kuidas tahes, õudus jääb õuduseks.

Müncheni Bayerni 8:2 võit Meistrite liiga veerandfinaalis sündis kokkuvõttes täpselt sama masendava üleolekuga nagu sakslaste poolt Brasiiliale köetud saun. Jah, Thomas Mülleri kiirele avangule suutis Barcelona veel tänu David Alaba omaväravale kiirelt vastata. Ent kui 31. minutiks juhtis Bayern juba 4:1, oli see katastroof. Müller, Ivan Perišic, Serge Gnabry, uuesti Müller …

Teisel poolajal tärkas Barcelona lootus täpselt kuueks minutiks, kui Luis Suarez oli toonud nad korraks vaid kahe värava kaugusele. Siis vallandas Joshua Kimmichi tabamus jälle tulva, millele saabus lõpp alles Damir Skomina lõpuvilega. Robert Lewandowski lõi 6:2 ning sümboolselt vormistas kahe järjestikuse tabamusega lõppskoori ei kuskilt mujalt kui Barcelonast Bayernisse laenatud Philippe Coutinho, üritades kõigest hingest väravate üle mitte juubeldada.

Ehk eristas kahte šokki vaid see, et Saksamaa ei viitsinud kuue aasta eest päris lõpuni pingutada, Bayern tegi nüüd seevastu nimelt nii. Halastamatult. Täpsest lõppskoorist märksa olulisem oli veenvus, millega katalaanid paika pandi, rõhutades, et üks ajastu on nüüd vist tõesti lõplikult läbi. Soccernet.ee tegi mängu põhjal järgmised tähelepanekud.

1. Bayerni enesekindlus on laes

27st 26. Selline on Bayerni mängude-võitude saldo pärast detsembri algust ehk viimase kaheksa kuu jooksul. Kui sa saad Meistrite liiga veerandfinaalis hakata oma põhitegijaid pingile puhkama noppima enne 70 minuti täitumist, polegi muud kinnitust ülevõimust vaja. Ainus üllatus oli see, et kuni 82. minutini ei olnud viiest väravast ainsatki löönud Lewandowski. Poolaka arvel oli selle hetkeni “kõigest” üks väravasööt.

Muidugi sai ka see statistiline anomaalia viimaks parandatud, kui Lewandowski täpse sööduga üles leiti ja ta palli peaga väravasse suunas, jätkates imelist seeriat – ta on nüüd sel hooajal täpne olnud kõikides Meistrite liiga mängudes, kus on kaasa teinud. Tabamusi on tal kokku 14, kaks vähem kui Cristiano Ronaldol Meistrite liiga rekordit püstitades. Ühtekokku on poolakal nüüd Meistrite liigas väravaid 50. Mänge? 60 ...

2. Thomas Müller, mees kui fenomen

Müller on mees, kes näeb välja nagu suvaline tüüp tänavalt. Pole tal säravat tehnikat, kõige värvilisemaid jalgpallisaapaid ega ka efektset soengut. Staar või asi! Ometigi on ta tähtsates mängudes alati kohal, oli ka nüüd.

23 väravat Meistrite liiga play-off-mängudes. Rohkem on vaid Messil ja Ronaldol. Kokku 46 tabamust, sama palju kui Filippo Inzaghil. Maailma kõige alahinnatum jalgpallur? Sõnastame lihtsamini: Müller on legend.

3. Mis saab Barcelonast?

Kui Mineirazo oli Brasiiliale rahvuslik häbi ja šokk, siis täpselt sama on Barcelona peksasaamine Katalooniale. See klubi lihtsalt ei kaota niimoodi, ei tohi niimoodi kaotada. Meistrite liiga ajaloos ei olnud seni mitte keegi löönud neile ühes mängus üle viie värava. Kaheksa palli võeti viimati võrgust 1946. aastal.

Kuidas edasi? Ja mis veel tähtsam, kellega? Quique Setien on tänase järel müüdud mees, see on selge. Peatreenerikohta on pakutud Xavile, Ronald Koemanile, mitmele teisele. Ent kui juba oma legendid pakkumisele viisakalt, ent resoluutselt ära ütlevad, räägib see klubi seisu kohta paljutki.

29 aastat ja 329 päeva, selline oli Bayernile vastu astunud Barcelona meeste keskmine vanus. Nii eakat algrivistust pole see klubi Meistrite liigas iial platsile saatnud. Kuhjaga kogemusi? Muidugi. Ent vaja läheb ka nooruslikku särtsu. Ja uuenduskuuri aeg on ses klubis tänaseks lootusetult mööda lastud. Alla 23-aastastest mängijatest sai lõppenud hooajal liigas mänge kirja vaid neli meest. Kes peaksid olema uued Suarezed, uued Piqued? Rääkimata uuest Messist, sest temagi on ju kõigest inimene?

Meistrite liiga lõppfaasis oli Barcelonal pingile panna vaid näpuotsaga mehi, kel mingigi arvestatav kogemus olemas, ülejäänud pingi moodustasid noorukid. Pilt varumeestest pärast Coutinho väravaid jõuetus ahastuses Lissaboni staadioni toole peksmas – seda oli kurb vaadata.

Barcelona ei vääri seda. Kui kaua lastakse sisepingetel veel käärida ja klubi lõhkuda? Kuniks ka Messist on ilma jäädud? Sellise sünge hooajalõpu järel tundub niisugune võimalus tõenäolisem kui iial varem. Kõik, mida ehitas Guardiola, varises Estadio da Luzil – kas pole irooniline, et just Valguse staadionil? – põrmu. Kui kauaks, on Barcelona enda otsustada. 

Tulemus:

Barcelona - Müncheni Bayern 2:8 (1:4)
7. ov. David Alaba, 57. Luis Suarez - 4., 31. Thomas Müller, 21. Ivan Perišic, 27. Serge Gnabry, 63. Joshua Kimmich, 82. Robert Lewandowski, 85., 89. Philippe Coutinho

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen, Nelson Semedo,  GerardPique, Clement Lenglet, Jordi Alba, Sergi Roberto (46. Antoine Griezmann), Arturo Vidal, Sergio Busquets (70. Ansu Fati), Frenkie de Jong, Lionel Messi, Luis Suarez.
Varus: Ronald Araujo, Ousmane Dembele, Ansu Fati, Antoine Greizmann, Firpo Junior, Oscar Mingueza, Neto, Inaki Pena, Ricard Puig, Ivan Rakitic, Ludovit Reis, Monchu Ramon.

Bayern: Manuel Neuer, Joshua Kimmich, Jerome Boateng (76. Niklas Süle), David Alaba, Alphonso Davies (84. Lucas Hernandez), Leon Goretzka (84. Corentin Tolisso), Thiago Alcantara, Ivan Perišic (67. Kinglsey Coman), Thomas Müller, Serge Gnabry (75. Philippe Coutinho), Roert Lewandowski.
Varus: Kingsley Coman, Philippe Coutinho, Mickael Cuisance, Lucas Hernandez, Ron-Thorben Hoffmann, Javi Martinez, Jamal Musiala, Alvaro Odriozola, Niklas Süle, Corentin Tolisso, Sven Ulreich, Joshua Zirkzee.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

footsoccer   •  
Valida uus president (juhtkond).
Ja Xavi petreeneriks
On korras ja lõpeb see jama ära...
*lisaks see, et Coutinho tagus barca kirstu viimased naelad on ehe näide hapust kalapeast.
Suvaline Jope   •  
Mingite vihjete pealt võib osa Barca hädadest ajada nr. 10 kaela.
AinUlttauntau   •  
Teate kuidas Barca 80-datel mängis ja karikaid võitis ? Millist mängu näitas ? Ennem kui te tulete kedagi süüdistama ja maha tegema. Mõelge mida see meie vanaisadele pakkunud on.
raudidas   •  
kust kohast su vanaisa katloonide mänge vaatas?
raudidas   •  
katalaanide / kataloonia *
Vask   •  
Raudse eesriide tagant passis keegi Hispaania televisiooni?
AinUlttauntau   •  
Striimis esimese nõukogude arvutiga, punase väljaku keldrist. Kusjuures pilti ei olnud, aga mängud olevat kõvad olnud. Kaas publikumiks muidugi kohalik nomenklatuur.
Astro Tasku   •  
Ainus asi mis nõuka aal telekast tul ol propaganda
footymees   •  
v6it - maailma parimad n2itasid v6imu

kaotus - kisuti haavad p2rani :'(

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
LIVERPOOL VÄRVITI SINISEKS
Kas Everton mattis Liverpooli tiitli Goodison Parkile? Kloppi viimane derbi lõppes nukralt
NARVA RAPUTUS
VÄRSKED ARENGUD
HARULDANE VÕIMALUS
Dubais testimisel viibiv Harju kindamees: Ronaldo klubi vastu mängimine oli hindamatu kogemus
INTERI KANGELANE
See teine Inzaghi, kelle jaoks kõik tuli loomulikult. Isegi Itaalia meistritiitel!
MITMESUGUST PREMIUM LIIGAST
HÄÄLED TASKUST
Pikk ette (ja ise järele) | Pole põhjust muretsemiseks: eelmine hooaeg on tagasi!
JALKAJUTUD SUURELT SAARELT
OTSUSED
Videokohtunik | Kogu tõde karikaderbist! Pärnus pingutati käepenaltiga üle
ELUST KESET KANALEID
Eesti väravavaht elust kanalite linnas: elu pikimad jalutuskäigud, ootamatud võimalused ja vanema venna mõjutused
RISTNURK
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
8
7
1
0
26:3
22
2.
Paide Linnameeskond
8
5
0
3
15:9
15
3.
Nõmme Kalju FC
7
4
2
1
16:9
14
4.
Tallinna FC Flora
8
3
3
2
15:13
12
5.
Tartu JK Tammeka
7
3
2
2
10:5
11
6.
FC Kuressaare
7
3
0
4
13:19
9
7.
JK Tallinna Kalev
8
2
3
3
11:13
9
8.
Pärnu JK Vaprus
7
1
1
5
7:15
4
9.
FC Nõmme United
7
1
1
5
3:12
4
10.
JK Narva Trans
7
1
1
5
7:25
4
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID