Luup peale | Brasiillased raiskasid ohtralt, aga lõpuks suutsid võiduni jõuda (video!) (0)

U17 maailmameistriteks krooniti pärast korralikku lahingut Brasiilia koondis. Võit kodumeeskonnale lihtsalt kätte ei tulnud, aga seda magusamalt tuli lõplik tulemus.

Mäng algas igati Brasiilia taktikepi all ning meeskond suutis rahulikult mängu domineerida ja palli enda käes hoida. Esimesed 30 minutit mängust möödusid enam-vähem sellises tempos: Brasiilia jõuab rünnakuni, raiskab võimaluse ära ja Mehhiko pääseb ehmatusega.

Sellise tempoga suutis Brasiilia 17. minutil isegi latti tabada, aga Mehhiko kaitses kindalt ja rahulikult, meeskond ei läinud närvi ja teadis, et brasiillased võivad ära väsida.

Nii juhtus ka enne esimese poolaja lõppu. Mehhiklased suutsid enda mängu käima saada ja Brasiiliale konkurentsi pakkuda. Esimese poole lõpuks olid meeskonnad enam-vähem võrdselt mängu käima saanud, aga Brasiilial olid siiski paremad võimalused.

Teine poolaeg algas veidi ettevaatlikumalt ning kumbki meeskond ei läinud ülemäära palju suruma. Sellise passiivsuse kasutas ära Mehhiko koondis, kui 66. minutil suutis Bryan Gonzalez peaga väravasse suunata Eugenio Pizzuto söödu. Mehhiko juhtis ja Brasiilia oli hädas.

Juba hakkas vaikselt tunduma, et väike üllatus võib sündida, aga VAR otsustas teisiti. Mehhiko kaitsja Jesus Gomez sõitis Brasiilia mängijale kastis sisse ning VAR-iga konsulteerimise järel otsustas lätlasest peakohtunik Andris Treimanis, et Brasiilia saab penalti. Kaio Jorge penaltiga ei eksinud ja Brasiilia oli tagasi mängus.

Kodumeeskond ei jäänud pikalt ootama, mängu teisel lisaminutil sai Lazaro jala tsenderduse otsa ning lõi võiduvärava ära. Brasiilia sai võiduga endale neljanda maailmameistritiitli ja kättemaksu 2005. aasta eest. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Brasiilia sai kättemaksu 2005. aasta eest

2005. aasta U17 MM-i finaali osalised olid ka Mehhiko ja Brasiilia. Sarnaselt tänasele olid favoriitideks brasiillased, aga suure surve all noored murdusid ja Mehhiko sai kindla 3:0 võidu. Sel korral tundus taaskord hetkeks, et brasiillased võivad oma eelise käest lasta, aga tänu Lazaro viimase hetke väravale suutis kodumeeskond fännide rõõmuks võidu kätte saada.

Ei saa öelda, et Brasiilia võitu ei väärinud. Meeskond raiskas rohkem võimalusi, kui Mehhiko mängu peale kokku sai ja tabas ka kahel korral latti. Mehhiko kaitses täie südamega ja oleks võitu samuti väärinud, aga lõpuks pidi ikka Brasiilia paremust tunnistama.

Üllataval kombel pole Brasiilia turniiri võitnud alates 2003. aastast, kui Soomes Töölö staadionil Hispaania koondis alistati. 16 aastat ootust lõpetati kodupubliku ees ära ja mehhiklased peavad oma korda jälle ootama.

2. Noored jäävad ikka noorteks

Tegemist on siiski alla 18-aastaste mängijatega, kes ei ole veel kõiki vajalikke oskuseid ära õppinud ja alles saavad oma esimesi kogemusi rahvusvahelisel areenil. Mitmel korral oli ka näha, et selle asemel, et lihtsat söötu meeskonnakaaslasele anda, otsustasid mängijad isetseda ja sellele järgnes enamasti ka pallikaotus.

Muidugi ei saa noortele seda pahaks panna. Valusatest kogemustest ainult õpitakse ja mitmel korral näitasid mängijad ka võimsaid trikke ja oskuseid. Mängu lõpu poole oli ka näha, et poisid väsivad meestest kiiremini ja see võis kaasa aidata Brasiilia võidule, kes suutis kodupubliku toel veel viimase välja pigistada.

3. Brasiilia raiskas, aga lõpuks jäi ikka peale

Brasiilia oleks võinud 90 minuti jooksul oma 5-6 väravat lüüa, kui mängijad oleksid vähe täpsemad olnud. Kahel korral tabas meeskond latti, lugematutel kordadel löödi Mehhiko väravavahi Eduardo Garcia sülle ning veel korduvalt löödi pall lihtsalt taeva suunas. Kokku oli Brasiilial 24 pealelööki, millest 10 tabasid ka väravaraame.

Mehhiko piirdus vaid kahe raamidesse läinud löögiga, millest üks oli ka värav. Sellest oleks peaaegu et piisanud võitmiseks, aga lõpuks suutis Brasiilia end võiduni lihtsalt suruda. Sellele aitas tugevasti kaasa siiski Kaio Jorge penalti, mis võis mehhiklaste seas veidi furoori tekitada.

Brasiilia penalti tuli ka brasiillastele endale üllatusena. Mäng oli juba edasi läinud, kui kohtunik otsustas VAR-i endale abiks võtta ja olukorra üle vaadata. Kaio Jorge penalti oli terav ja tabav, Mehhiko väravavaht oleks peaaegu käe selle taha saanud, aga napilt seilas pall temast mööda.