Luup peale | Endised Tammeka mängijad lükkasid klubi karika- ja euroteelt välja (1)

Tallinna Flora oli Evalt Tipneri karikavõistluste veerandfinaalis võõrsil parem Tartu Tammekast 3:0. See tähendab, et tartlaste unistus sel aastal eurosarja jõuda purunes, Paide Linnameeskonna lootus aga elab.

Tammeka tegi Premium liiga avavooruga võrreldes põhikoosseisus kaks muudatust, Flora julges rohkem vangerdada ja tegi viis muudatust.

Juba seitsmendal minutil oli külaliste tipuründaja Rauno Sappinen väravale lähedal - ta röövis vastaste väljakupoolel Mihkel Järvistelt palli, liikus sellega karistusalasse ja tulistas posti.

Pooletunnise mängu järel juhtis Flora Markus Soometsa ja Martin Milleri tabamustest 2:0, lõppskoori vormistas vahetusmees Rauno Alliku 87. minutil. Tähelepanekuid mängust:

1. Endised tartlased karistasid praeguseid

Soomets mängis Tammekas veel mullu suvel, Miller viimati 2016. aastal. Just nemad andsid kaks esimest hoopi, mis tartlased karikasarjast välja langetada aitasid. Mõlemad austasid oma endist koduklubi ja jätsid väravalöömise tähistamata.

Skoori avas Soomets 16. minutil, kui avanes Henri Välja nurgalöögi ajal esiposti juurde ja lükkas kuklaga palli tagumisse nurka. Miller jõudis sihile Frank Liivaku söödu järel, kui sai karistusalas üsna segamatult kaks puudet teha.

2. Teisel poolajal Tammeka ärkas

Teine poolaeg oli esimesest väga erinev. Tammeka, kellel oli avapoolajal raskusi palliga vastaste väljakupoolele jõudmisega, tuli riietusruumist välja hoopis aktiivsema hoiakuga ning hakkas pealelööke sooritama ja kornereid teenima. 0:2 kaotusseisus tabas Andre Paju kauglöök posti.

Teisel poolajal oli mäng võitluslikum ja kohtunik Kristo Tohver, kes oli esimesel poolajal kaardid taskus hoidnud, lehvitas kollast kaarti koguni kuus korda.

Floral oli samuti võimalusi 3:0 ette minna. Karl Johan Pechter tõrjus Henri Järvelaidi karistuslöögi ja Rauno Alliku peapalli posti äärest ära, kuid mõned minutid enne lõppu Alliku ikkagi skooris, vormistades Liivaku eeltöö mõnelt meetrilt väravaks. Flora püsib ainsana eelmise hooaja Premium liiga esinelikust karikakonkurentsis.

3. Kas oli selle kuu viimane publikuga mäng?

Eesti peaminister Jüri Ratas on vihjanud, et homme võib valitsus koroonaviiruse tõkestamiseks keelata Eestis rohkem kui saja inimesega üritused. See tähendaks, et Premium liiga mängud peetakse edaspidi tühjade tribüünide ees.

Sel juhul oleks täna õhtul peetud Tammeka ja Flora kohtumine mõneks ajaks viimane Eesti kõrgliigaklubide vaheline matš, millele publik sai kaasa elada. Võimalust Sepa jalgpallikeskuse kunstmuru äärde tribüünile pääseda kasutas kehvemapoolsest ilmast hoolimata 282 inimest.

Koroonaviiruse tõkestamiseks jäeti mängu eel ära meeskondade kätlemine.

4. Mängu parim - Frank Liivak

Liivaku jala küljes püsis pall hästi ning ta tegi mõlemale lahtisest mängust löödud väravale eeltöö. Eriti hea soorituse tegi ta Milleri tabamuse eel, kui kõrge diagonaalsöödu endale esimese puutega liikumissuunda ette võttis ja teise puutega palli kaaslasele mugavalt ette mängis.