Luup peale | Fiasko, krahh, katastroof, häving (video!) (0)

U17 maailmameistrivõistlustel ei osatud Hispaania ja Prantsusmaa mängu eel selget soosikut nimetada, kuid 90 minutit pakuti sisuliselt ühesuunalist liiklust.

Esimesed minutid midagi sellist ei lubanud. Suhteliselt võrdse veeretamise järel lõi Hispaania end üheksandal minutil juhtima, kui kapten German Valera kasutas ära prantslaste hetkelise otsustamatuse. Eduseisu jätkus tosinaks minutiks.

Prantsusmaa viigistas, kui nurgalöögi järel magati maha Nianzou Kouassi jooks karistusalla; eelmises ringis Austraaliat kübaraga kostitanud Nathanael Mbuku lisas veerand tundi hiljem pika rünnaku lõpetuseks teise. Poolajaks näitas tabloo prantslastele 2:1 eduseisu. Visuaalselt oli ülekaal hoopis selgem.

Kõik Hispaania poolajajutud lasti veega alla kohe - teist poolaega oli mängitud umbes 40 sekundit, kui Isaac Lihadji lõi 3:1. Siis tuli 4:1. Siis 5:1. Mäng oli tunni ajaga otsustatud ja vaid hispaanlaste väravavahi Ivan Martinezi tublid tõrjed päästsid veel inetumast skoorist. Soccernet.ee tähelepanekud kohtumisest:

1. Prantsusmaa näitas tõelist palet

Kas soosikut ei osatud nimetada vaid seetõttu, et Prantsusmaa oli seni saanud kulgeda üpris muretult, kõrgemat käiku kasutamata? Alagrupis alistati Tšiili, Lõuna-Korea ja Haiti pooleldi möödaminnes, kaheksandikfinaalis Austraalia vastu aitas kaasa ühemeheline ülekaal. Eranditult kõigis mängudes mindi juhtima varakult või penaltist.

Hispaania suutis ehk veidi prantlasi ehmatadagi, sest kaotusseisust ei olnud nad end varem leidnud, aga enda mänguplaanile truuks jäämine tõi edu. Prantsusmaa oli tugevam füüsiliselt, taktikaliselt, mitmekülgsuselt. Isegi palliga mängus, mida oleks võinud pidada Hispaania relvaks. Pole kahtlustki, et Prantsusmaa on nüüd kogu turniiri favoriit number üks.

2. Aga jalgpalliaabitsaga saab Prantsusmaad lüüa küll!

Kas Mehhikol, Hollandil, Brasiilial või Itaalial on üldse Prantsusmaa vastu varianti? Õnneks näeme, et isegi jalgpalliklišeed "pall on ümmargune" ja "halbu päevi tuleb ikka sisse" kõrvale jättes on Prantsusmaa mängus kohti, mida parandada.

Esiteks Hispaania värav, kus kõik Prantsusmaa kaitsjad palli läheduses hetkeks kangestusid ja kohtuniku vilet ootama jäid. Sama haigus tabas väravavahti. Reegel number üks juba noorteklassides: mängi vileni!

Teiseks nurgalöögid. Mõlema meeskonna jaoks kaitses probleemne element lahenes tänu prantslaste füüsilisele võimsusele täna selgelt nende kasuks, kuid standardolukordadest on võimalik midagi näpistada. Planeerida, harjutada, harjutada ja veel harjutada.

Kolmandaks just füüsilisus, sest Hispaania ei pannud täna Prantsusmaad selles vallas absoluutselt proovile. Prantslased on suured ja tugevad, aga visuaalse vaatluse põhjal arvaks, et vähemasti mehhiklased oleksid valmis rinnad kokku panema küll. Ehk ka teised.

Kompaktse kaitse ja mehise võitlusega saab prantslased usutavasti verest välja lüüa. Itaalia või Brasiilia kasuks räägib lisaks tõsiasi, et Les Bleusi keskpoolkaitsjast kapten Lucien Agoume peab poolfinaali kaartide tõttu vahele jätma.