Luup peale | Flora esimesed raamilöögid lasid end Kalevi vastu veidi oodata, aga viisid sihile (galerii!) (0)

Liider Tallinna Flora võttis Premium liiga 15. voorus oma neljanda järjestikuse võidu, alistades tabeli punase laterna Tallinna Kalevi 3:0. Kaks väravat löödi lühikese aja jooksul esimese poolaja lõpus ja kolmas lisati 83. minutil.

Skoor avati 35. minutil. Tanel Tamberg sikutas nurgalöögi olukorras Märten Kuuse pikali ja Rauno Sappinen saatis penalti alla nurka. Vaid kaks minutit hiljem andis Michael Lilander terava söödu karistusalasse ja Henri Välja, kes kuulus esmakordselt Premium liigas Flora põhikoosseisu, lõi teise värava.

Kolmanda tabamuse puhul andis Markus Poom kvaliteetse karistuslöögi ja Kuusk lükkas palli võrku. Tähelepanekuid mängust:

1. Esimesed raamilöögid viisid sihile

Avapoolaja esimeses pooles lubas Flora ka Kalevil päris palju palli vallata ja võttis asju rahulikult. Seitsmendal minutil andis Henri Järvelaid hea tsenderduse, millest Rauno Alliku väravat ei tabanud, aga sellele momendile järgnes veerandtunnine võimalustevaene periood.

Pärast pooltunni täitumist tugevdas Flora survet ja lõi kaks väravat. Need väravad olidki esimese poolaja ainsad raamide vahele suundunud löögid.

2. Igonen palju praktikat ei saanud

Norrast Lilleströmist naasnud Flora väravavaht Matvei Igonen tegi oma hooaja esimese liigamängu, aga tööd ei olnud tal väga palju rohkem kui Norras varupingil istudes. Mõningaid sööte-tsenderdusi ta siiski püüdma pidi.

Kalevi poolel tegi oma Premium liiga debüüdi 18-aastane ründav poolkaitsja Murad Velijev. Flora kaitsjatele ta avapoolajal probleeme valmistada ei suutnud, teisel poolajal leidis ta paar head söötu ettepoole. 67. minutil tabasid Velijevit esmakordselt krambid ja aeg-ajalt venitas ta jalga ka edaspidi, aga mängis kohtumise lõpuni.

Premium liiga debüüdi tegi ka Flora ründaja Andreas Kiivit, kes sekkus 82. minutil vahetusest.

3. Kaupmees sai palju palli vedada

Kalevi rünnakutel sai palju palli vedada Romet Kaupmees, aga Flora kaitsest tal läbi tungida ei õnnestunud. Üks ohtlikumaid kodumeeskonna rünnakuid tekkis kohtumise lõpus pärast Flora nurgalööki, kui Kaupmees koos Hannes Anieriga kahe Flora mängija vastu kontrasse jooksma pääses, kuid tema viimane sööt Anieri suunas läks vastu vastast.

Teisel poolajal oli Kalev üldiselt madalamale surutud ja nii palju rünnakule ei jõudnud kui esimesel.

4. Mängu parim - Henri Järvelaid

Flora vasakkaitsja Henri Järvelaid, kes sai hiljuti oma positsioonile tugeva konkurendi Ken Kallaste, näitas täna head mängu ja andis mitmeid tsenderdusi, millest kaaslased saanuksid väravaid lüüa. Teisel poolajal teenis ta läbimurret üritades karistuslöögi, millest sündis kolmas tabamus.