Luup peale | Flora naiskond lõi kolm väravat ja tuli seitsmendat korda karikavõitjaks (galerii!) (1)

Tallinna Flora naiskond domineeris oodatult karikafinaali ning alistas esmakordselt finaalis mänginud Pärnu Vapruse 3:0.

15. minutil, kui fikseeriti alles kohtumise esimene viga, teenis Flora karistuslöögi, mille Lisette Tammik kõmmutas latti. Juba kaks minutit pärast väravaraamide kolinat oli esimene pall võrgus - Mari Liis Lillemäe andis karistusala nurga lähedalt söödu, mis läks kõikidest kaitsjatest läbi, ning Anastasia Ivanova suunas palli puuri. 54. minutil vedas Tammik pikalt palli ja lennutas siis kauglöögi üles nurka - 2:0.

77. minutil päästis Vapruse kapten Marve Bessmertnõi väravajoonelt Ivanova löögi, aga juba järgmisel minutil tabas Ivanova kauglöök karistusalas Marie Saare kätt. Varasema mängu jooksul head kaitsetööd teinud ja palju palle klaarinud Saar sai selle eest finaali esimese kollase kaardi ning Flora sai penalti, mille realiseeris Kristina Teern. 16-aastane ründaja saatis penalti kindlalt paremale alla nurka, puurivaht Jaanika Järve jäi keskele. Veerandfinaalis kübaratriki teinud ja poolfinaalis kaks väravat löönud Teern oli kuue tabamusega ülekaalukalt karikahooaja parim väravakütt.

Kuna Flora põhikapten Kristiina Tullus ravib tõsist põlvevigastust (võistkond võttis mängueelsele tiimipildile kaasa Tulluse särgi), sai kaptenina karikat tõsta Siret Räämet.

Tähelepanekuid mängust:

1. Ka Vaprusel olid head võimalused

Pealelöögid jäid finaalis Flora kasuks 23:6 ja kornerid 8:3, aga Vapruse kuue pealelöögi hulgas oli kaks Anastasija Štšerbatšenia supervõimalust (33. ja 48. minutil), mis oleksid hetkeseisu 1:1-le viigistanud.

Esimeses olukorras võttis Valgevene parim jalgpallur Kristel Lepiku tõste karistusalas hästi maha, kuid tema löögi tõrjus Getter Laar jalgadega. Teisel puhul jooksis Štšerbatšenia Flora kaitseliini üle, aga löök karistusala nurga lähedalt ei tulnud piisavalt hea välja ja Laar tõrjus käega.

Vaprus läks rünnakutele väikeste jõududega ning proovis nõelata kontratel Štšerbatšenia ja Bannikova kiirust ära kasutades.

2. Flora mängis kolme kaitsjaga

Jalgpalliliidu kodulehele 4-4-2 formatsiooni joonistanud Flora läks tegelikult mängima kolmese kaitseliiniga (Jessika Uleksin - Siret Räämet - Ariina Mürkhain). Väga ründavad wing back'id olid vasakul Anastasia Ivanova ja paremal Mari Liis Lillemäe.

Flora esimesed pealelöögid olid sooritatud kaugelt ning ei läinud raamide vahele. Getter Saar sai esimesel veerandtunnil kaks korda karistusalast ühe puutega proovida, kuid oli samuti ebatäpne. 23. minutil sooritas Kelly Rosen kauglöögi, mille Jaanika Järve ristnurgast ära tõrjus. Esimese poolaja esimene pool oligi mängu kõige tempokam veerand, mil Flora ründas kõige innukamalt.

3. Florale seitsmes karikas

Varem juhtis naiste karikavõitude arvestuses Pärnu JK, kes oli võitnud kuus finaali, aga tänavu võitis Flora karika neljandat korda järjest ja kokku seitsmendat korda.

Üldse on karikat välja mängitud nüüdseks 15 korda. Esimene karikafinaal toimus 2007. aastal, kui Flora alistas Tallinna Levadia 4:1. Maarija Mikiver on mängija, kes osales võitjana nii kõige esimeses finaalis (kuulus põhikoosseisu) kui ka tänases (sekkus vahetusest 89. minutil).

4. Mängu parim - Lisette Tammik

Tammik lõi kohtumise ilusaima värava ning tabas enda teenitud karistuslöögist latti. Ta ehitas mängu enesekindlalt, andes muuhulgas Lillemäele äärde kanna tagant ühe kauni (samas ka efektiivse) söödu.