Luup peale | Flora tegi väravad ära enne, kui Kalev löögile sai (galerii!) (0)

Tabeliliider Tallinna Flora võitis Premium liiga 17. voorus avapoolaja väravatest võõrsil Tallinna Kalevit 2:0.

Skoori tegid Henrik Pürg ja Erik Sorga. Teisel poolajal seis ei muutunud, kuna Sorga lõi pooltühja värava ees valelepoole küljevõrku ning Daniil Koroljov tõrjus Martin Milleri pommlöögi ristnurgast ära. Tähelepanekuid mängust:

1. Kalevil kulus esimese korneri ja pealelöögini 65 minutit

Avapoolajal ei jõudnud Kalev ainsagi pealelöögi ega kornerini. Aeg-ajalt prooviti mängida pikki püstsööte ainsa ründaja Brandon Bachmanni peale, aga viimane ei saanud palle kätte. Poolaja ainsa tõsisema rünnaku võttis Kalev üles 29. minutil, kui Andreas Raudsepp andis kiirel üleminekul läbisöödu äärde Daniil Ševjakovile, kelle madala tsenderduse Ingmar Krister Paplavskis rahulikult püüdis.

Juba vaheajal kaks vahetust teinud Kalev teenis lõpuks oma esimese nurgalöögi 65. minutil ja sedagi tänu Michael Lilanderi heldele kingitusele - Flora vasakkaitsja söötis palli ilma surveta ebaõnnestunult üle oma otsajoone. Järgnes esimene pealelöök, mis Daniil Ševjakovil eriti välja ei tulnud.

Kohtumise lõpus sai Kalev tihedamini palliga Flora väljakupoolel käia, aga midagi üliohtlikku ei tekitanud.

2. Florale tõid taaskord edu nurgalöögid

Enne 17. vooru oli Flora löönud nurgalöökidest kümme väravat, mida oli poole rohkem kui paremuselt järgmisel meeskonnal. Ka täna pääses sama trump maksvusele. Kuna rohevalged jõudsid juba avapoolajal kahekohalise arvu nurgalöökideni, siis oli üsna loogiline, et kaks neist kandsid vilja.

Skoori avas Henrik Pürg, kes peaga Martin Milleri korneri võrku suunas. Teisele väravale eelnes kastis pikem segadus, mille lõpetas Erik Sorga täpne löök.

3. Algkoosseisud olid huvitavad, 15-aastane Vetkal debüteeris

Mõlemad meeskonnad jätsid üllatuslikult tavapärase esiväravavahi pingile. Kalevil oli selleks Karl Andre Vallner ja Floral Richard Aland. Daniil Koroljov (Kalev) tegi väravasuul oma hooaja esimese Premium liiga mängu, Ingmar Krister Paplavskis (Flora) oma teise.

Flora andis puhkust ka Konstantin Vassiljevile. Kalev tegi aga eelmise vooruga võrreldes põhikoosseisus lausa viis muudatust ja andis kõrgliiga debüüdi 15-aastasele poolkaitsjale Martin Vetkalile. Viimane mängis kaasa kõik 90 minutit, kuigi langes lõpus krampide küüsi. 81. minutil oli Vetkalil võimalus karistusala joone juurest oma debüütväravat proovida, kuid noormees läks veel lisakonksu tegema ja kaotas palli.