Luup peale | Igiliikur lõhkus Dortmundi unistuse ehk ikkagi Bayern? (0)

Saksamaa kõrgliigas vääratas teist nädalavahetust järjest Dortmundi Borussia ja uut kingitust neile ei tehtud.

Eelmisel nädalal Schalkele kaotanud Dortmund juhtis täna Werderi vastu turvaliselt, kui Christian Pulisic nad varakult ette viis ja Paco Alcacer karistuslöögist teise lisas, kuid teisel poolajal anti kolm punkti ja potentsiaalselt ka tiitel käest ära. Viimased ponnistused enam vilja ei kandnud.

Et Bayern oli eelnevalt suutnud võita, on vahe nüüd neli punkti ja minna kaks vooru. Soccernet.ee tähelepanekud Dortmundi kohtumisest:

1. Igiliikur Claudio Pizarro

Sügisel 41. sünnipäeva tähistav Pizarro on ründajate hulgas mees omast klassist. Ta nihutas endale kuulunud vanima väravalööja rekordit veel edasi - uued numbrid 40 aastat, 213 päeva -, lisaks oli see talle 150. värav Werderi värvides. Esimene tuli aastal ... 1999. Ta on klubis neljandat korda.

Muidugi ei saa Pizarrost rääkides ka unustada, et ta mängis pikki aastaid Bayernis ja on nendega kokku kuuel korral Saksamaa meistriks tulnud. Kas oleks veel sobivamat meest Dortmundi unistuse matmiseks?

2. Roman Bürki kaalukas eksimus

Kui oleks, siis ehk ... Dortmund juhtis mängu 2:0. Kõik oli kontrolli all. Ja siis juhtus Roman Bürkil, nende hinnatud väravavahil. Kevin Mohwaldi löök oli ehk isegi püütav, kindlasti tõrjutav, aga kindamehe näpud jäid liiga kõrgele, veidi pehmeks, ja palli libises jalge vahelt läbi. Dortmund siit õieti ei taastunudki.

Pizarro värava puhul viis minutit hiljem ei saa Bürkit süüdistada, kuigi sinnagi sai ta käe vahele. Aga olulised hetked olid juba ära, võib uskuda, et kaheväravalist eduseisu oleks Dortmund suutnud lõpuni kontrollida. Bürki leidis eksimiseks väga õnnetu hetke.

3. Nüüd on tiitel Bayerni kaotada

Müncheni Bayern edestab Dortmundi kaks vooru enne lõppu nelja silmaga ja seitsmes järjestikune tiitel terendab. Väravate vahet nad maha ei mängi, mis tähendab, et Bayernile piisab isegi kahest viigist. Tõsi, vastased on tugevad (Leipzig, Frankfurt), aga Dortmundi (Düsseldorf, Mönchengladbach) edule ei julge sellises seisus enam panustada.

Täna pakkus Bayern (või õigemini Hannover) põnevust umbes viie minuti jagu teise poolaja alguses, kui Jonathas penaltist kaotusseisu vähendas ja siis viis minutit hiljem Hannoveri vähemusse jättis. Ühemehelises ülekaalus ei sattunud tiitlikaitsja võit kordagi kahtluse alla.

Bremeni Werder - Dortmundi Borussia 2:2 (0:2)