Luup peale | Jatta tuli tagasi ja lõi kolmanda võimaluse võiduväravaks (vaata galeriid!) (0)

Paide Linnameeskond alistas Premium liiga 11. voorus Tartu Tammeka 2:1 ning säilitas Nõmme Kalju ees kolmanda koha.

Yann Michael Yao tabamusele vastas Mihkel Järviste juba neli minutit hiljem, aga Alassana Jatta 85. minuti värav sai otsustavaks. Tähelepanekuid mängust:

1. Avapoolajal värav ja post mõlemale

Yao avas skoori peaga Henri Välja karistuslöögist. Järviste viigistas pärast seda, kui Mihhail Slaštšjovi madal kauglöök Sören Kaldma jalast temani põrkas. Avapoolaeg oli võrdsete heitlus ning lisaks ühele väravale tabasid mõlemad meeskonnad korra ka posti.

Esmalt kolistas raame Artur Uljanov, kelle vastu Mikel Gurrutxaga viimase mehena triblama hakkas ja palli kaotas. Uljanov pääses Mait Toomiga puhtalt üks-ühele, aga veeretas palli posti. Paide meestest lõi raamile pihta Yaolt söödu saanud kapten Andre Frolov.

2. Halva väljaku vastu aitab Neemelo

Paide linnastaadioni kevadine ebatasane muru soodustas praagirohket võitluslikku mängu ja ei lubanud ilusat söödumängu lükata.

Kodumeeskond tegi sellest omad järeldused ja saatis teiseks poolajaks platsile suure ründaja Tarmo Neemelo, kelle peale hakkas pikki palle sihtima. Neemelo võttiski palju kõrgeid palle maha ja jätkas neid kaaslastele.

Võiduvärava sünd. Foto: Liisi Troska

3. Jatta vajas kolme võimalust

64. minutil võttis Paide pingilt järgmise relva, pooleteise kuu pikkuselt vigastuspausilt naasnud Jatta. Juba mõne minuti pärast sai Gambia ründaja Yaolt söödu karistusalasse ja tulistas pommlöögi üle värava.

Jatta teine võimalus oli eriti oivaline. Frolov tegi pika eeltöö ära ja andis söödu ründajale, kes virutas seitsmelt meetrilt üle. Kolmandat head momenti Jatta enam realiseerimata ei jätnud. Ta sai Sannehilt söödu kasti ja paigutas palli tagumise posti äärde.