Luup peale | Julgelt mängima läinud Kalev murti Levadia poolt teisel poolajal (1)

Aleksandr Dmitrijevi esimene liigamäng peatreenerina lõppes tema juhendatava Tallinna Kalevi 1:5 kaotusega Tallinna Levadiale.

Igor Žurahhovski ja Gando väravad viisid kodumeeskonna Levadia 2:0 juhtima, kuid Markus Vaherna lõi enne vaheaega ühe tagasi. Teisel poolajal skoorisid Nikita Andrejev, Mark Oliver Roosnupp ja Jevgen Budnik, andes lõppkokkuvõttes Levadiale kindla võidu. Tähelepanekuid mängust:

1. Kalevi julge algus valmistas Levadiale probleeme. Kalev tuli mängima kahe puhta ründajaga ja pani kohe Levadia väljakupoolel surve peale. Dmitrijevi hoolealused riskeerisid väga kõrge kaitseliiniga, kuid rohesärgid ei suutnud algul seda ära karistada.

Kalevi ründajad Artjom Ostrovski ja Kevin Rääbis ning vasakpoolkaitsja, Levadiast laenul viibiv Vaherna lõid ees teravusi. Kodumeeskonna õnneks lendas Vaherna lähilöök üle ja kauglöök posti ning Sergei Lepmets päästis Rääbise üks-üks olukorra. Levadia näis algul olevat üllatunud ning ei saanud oma väljakupoolelt eriti tihti minema.

2. Levadia realiseeris hästi. Kui Levadia valdas palli, seisis Kalev neil küll kõrgel vastas, aga kaitsjatel ja keskpoolkaitsjatel lubati järjest rahulikumalt ja enesekindlamalt omavahel palli veeretada. Kui Levadia käigu leidis ja rünnakule sööstis, tekitati ohtlikumad olukorrad läbi äärte ning need realiseeriti päris hea protsendiga. 60. minutiks oli Levadia neli väravat ära löönud ja mäng oli praktiliselt tehtud. Kõige haavatavam oli Kalev siis, kui kaitseliin pidi keskväljalt oma värava suunas spurtima.

3. Favoriitidel ei ole punktide võtmine lihtne. Tegemist oli Premium liiga hooaja kolmanda mänguga ja alles esimest korda võttis soosik võidu, kuna Nõmme Kalju ja Narva Trans ei suutnud koduplatsil ainsatki väravat lüüa. Nüüdki oli avapoolajal mängupilt võrdne ja Levadia eduseis minimaalne, asi otsustati teisel kolmveerandtunnil. Esmamulje põhjal võivad suured sel hooajal palju koperdama hakata.

4. Mängu parim - Gando. Levadia neljast esimesest väravast kolmes oli Gando kas skoorijana või resultatiivse söödu andjana ametis. Fantasys tõi ta oma valijatele tugevad 13 punkti.

Gando. Foto: Liisi Troska

9. märtsil kell 16.00 Sportland Arenal

Tallinna FCI Levadia - JK Tallinna Kalev  5:1 (2:1)
18. Igor Žurahhovski, 28. Gando, 57. Nikita Andrejev, 59. Mark Oliver Roosnupp, 70. Jevgen Budnik - 32. Markus Vaherna

Väravasöödud: 18., 59. Gando, 28. Nikita Andrejev, 57. Dmitri Kruglov, 70. Mark Oliver Roosnupp - 32. Kevin Rääbis
Hoiatused: 39. Deniss Maksimenko, 52. Daniil Ševjakov
Mänguolud: +3, lumesajune ilm; kunstmuru väga heas seisukorras