Luup peale | Kalju standardid andsid Transile esimese kodukaotuse (0)

Nõmme Kalju alistas Premium liiga 12. voorus võõrsil Narva Transi 2:1 ning tõusis tabelis narvalastest mööda, neljandaks.

Kalju läks esimesel poolajal kahest standardolukorrast 2:0 juhtima. 33. minutil andis Aleksandr Volkov nurgalöögi, Vladimir Avilov pikendas peaga, Deniss Tjapkin lõi, Nikolai Vdovitšenko blokeeris, Kaspar Paur lõi, Gleb Pevtsov blokeeris ja temast põrkas pall ette Pavel Marinile, kes saatis selle alla nurka. 11 minutit hiljem andis Marin karistuslöögist tsenderduse, Bi Sehi Elysee Irie ja Alex Matthias Tamme õhuvõitlusest põrkas pall otsajoone juurde, kust Mihhail Babitšev suutis selle värava ette lükata, Avilov skooris mõnelt sentimeetrilt.

Keskkaitsja Avilov tõusis kolme tabamusega Marini ja Tamme kõrvale jagama Kalju parima väravaküti kohta. Transi parim väravakütt Eduard Golovljov on skoorinud poole rohkem, kuid teda täna pingilt väljakule ei saadetudki.

Transi tagasitulekut ei paistnud tükk aega kuskilt, aga pärast 85 minuti täitumist tekkis Gleb Pevtsovil lühikese aja jooksul kaks suurepärast võimalust, millest teise ta realiseeris. Resultatiivse söödu andis poolkaitsja Aleksandr Zakarljuka, kes tegutses teisel poolajal Pevtsovi ründepartnerina.

Narvalased tõid seega lõpuminutiteks kohtumisse pinge tagasi, kuid Kalju enam järelejäänud aja jooksul kodumeeskonnal rohkem häid momente luua ei lasknud.

Eelneva viie kodumänguga, mis toimusid kunstmurul, kolm võitu ja kaks viiki teeninud Trans sai nüüd Kreenholmi staadioni pärismurul oma liigahooaja esimese kodukaotuse. Tähelepanekuid mängust:

1. Kalju teise värava eel oli ülilähedal 1:1

Oli sentimeetrite küsimus, et Trans ei löönud 43. minutil 1:1 viigiväravat. Deniss Poljakovi korneri järel blokeeriti Mihhail Belovi sooritus ja siis tegi lähedalt topeltlöögi Zakarljuka. Esimesele löögile sai puurivaht Marko Meerits käed ette ja teine raksatas posti.

Kohe järgmisel minutil skooris Kalju. Narvalased olid seega ülilähedal, et minna vaheajale 1:1 viigiseisul, kuid läksid sinna seisul 0:2.

2. Vahetusmeeste erinevad lahendused üleaja lõpus

Kohtumisele lisati kolm minutit. Kui neist teine oli täis tiksumas ja narvalastel oli kiire, et tekitada veel mingi viigivõimalus, tegi vahetusmees Arseni Kovaltšuk nii kiirustatud ja lohaka audiviske, et viskas palli otse audist auti, mitte väljakule. Pall läks selliselt üle Kaljule.

Kui Transi viimase vahetusmehena sekkus täna mängu 20-aastane Kovaltšuk, siis Kalju viimase vahetusmehena temast kümme aastat vanem Mikk Reintam. Tavaliselt keskkaitses mängiv Reintam pandi täna Alex Matthias Tamme asemele ründesse. Viimasel lisaminutil näitas ta küpset tegutsemist - ta ei üritanud palliga triblada ega sööta, vaid tõstis palli kaitsjalikult kaugele Transi väljakupoolele auti. Nii tiksusid väärtuslikud sekundid, mis ei lubanud enam võõrustajatel rohkem rünnakuid üles võtta.

3. Kaljul probleeme hiliste väravatega

Kuigi Kalju alustas liigahooaega 90. minuti väravast teenitud 1:0 võiduga (Tallinna Legioni üle), on edasistes mängudes nõmmekatele endile palju hiliseid väravaid löödud. Esimesed 35 minutit on Kalju puur püsinud lukus kõigis kümnes kohtumises.

Kokku on Kaljule löödud kümme väravat, millest kuus (60%) on löödud 82. minutil või hiljem. Kõige valusamaks näiteks on muidugi Paide Linnameeskonna 90+10. minuti võidutabamus, aga tänane õhtu näitas taas, et midagi peavad Sergei Frantsevi hoolealused lõppude osas parandama.

4. Mängu parim - Pavel Marin

Marin tekitas oma triblingutega Transi värava lähistel lubavaid olukordi ning oli osaline mõlemas Kalju tabamuses - esimese lõi ta ise ja teise eel andis karistuslöögist tsenderduse.