Luup peale | Kapten vedas Tammeka mülkast välja ja Kalev andis taaskord edu käest (galerii!) (0)

Kalev sai poolajal rõõmustada, kuid pidi lõpuks leppima viigipunktiga. Foto: Liisi Troska

Premium liigas punktisoonele sattunud Tartu Tammeka kaotuseta seeria ähvardas lõppeda, kui nad kodus Tallinna Kalevi vastu kodus poolajaks 0:2 kaotusseisu jäid, aga kapten Tauno Tekko päästis tartlastele viigipunkti.

Tammeka domineeris läbi mängu pallivaldamist ja Kalev ähvardas kiirete vasturünnakutega, aga kui esimesel poolajal toimis kõik ideaalselt külaliste jaoks siis teisel muutusid ka Tammeka rünnakud ohtlikuks.

Wale Musa Alli ja Andreas Raudsepa väravatest mindi vaheajale 0:2 seisul, kuid teise poolaja esimestel minutitel lõi Tekko ühe tagasi (hiljem kanti see värav Artur Uljanovi nimele - toim.) ja poolaja keskel realiseeris ta ka Sten Reinkorti teenitud penalti.

Tammeka tõusis viigipunktiga ajutiselt Narva Transist mööda, Kalev astus tabeli alumises otsas punktiga ette Maardu Linnameeskonnast. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Uljust rohkelt, kindlust vähem

Vastamisi läksid kaks Premium liiga noorimat meeskonda ja nii ei olnud ehk üllatav, et mängu algus kujunes mõneti kaootiliseks. Nooruslikku uljust ja ennastsalgavat võitlust nägi küllaga, aga kannatlikkust ja enesekindlust mõnevõrra vähem. Tammekal jagus kogemusi siiski rohkem ja see väljendus eelkõige kindluses pallivaldamisel, kuid eesliinis nappis ka neil otsustavust, et paar esimese veerandtunniga tekkinud võimalust ära lahendada.

Kalevi ainsaks ohuallikaks olid esialgu Musa Alli väledad jalad, mis Tammeka suurtele keskkaitsjatele mingil määral peavalu valmistasid. Suures plaanis saadi temaga siiski hakkama ja Karl Johan Pechter ei pidanud poolaja esimesel poolel kordagi tõsiselt mängu sekkuma.

2. Tammeka avab mängu ja saab karistada

Poolaja keskel muutus mäng oluliselt lahtisemaks, kui Tammeka üritas julgemalt rünnata ja surus Kalevi aegajalt päris sügavale värava ette. Samas ei toonud see kaasa muid võimalusi kui vaid üks Artur Uljanovi ebatäpne kauglöök. 26. minutil nõelas Kalev esmakordselt vasturünnakul, kui kauni kombinatsiooniga harutati Tammeka kaitseliin täiesti lahti. Kevin Rääbis viis palli üles ja söötis vasakule Markus Vahernale, kes lükkas palli värava ette, kust selle suskas juba tühja võrku Alli – 0:1!

Tammeka jätkas palli kõigutamist, kuid ei suutnud lisada sellele ründeteravust, mistõttu ka järgmisele väravale oli lähemal Kalev. Kõigepealt viis järjekordsel kontrarünnakul Roger Lee läbisööt Reinhard Reimaa väravavahiga silmitsi, aga kalevlase löök lendas küljevõrku. 44. minutil tegi aga Andreas Raudsepp seisuks 2:0 pärast seda, kui Alli tõmbas paremal äärel kaitsjad enda peale ja söötis enda meeskonna kapteni Pechteriga silmitsi.

3. Kapten päästeretkele

Enne teise poolaja avavilet tegid Tammeka mehed uuesti soojendust ning mängu jätkudes oli selgeks sihiks gaas kohe põhja suruda. Mäng hakkas käima ühe värava alt teise alla ning oli selge, et väravaid saab veel näha, iseasi kelle esituses. Juba 48. minutil jõudis sihile Tammeka kapten Tekko, kelle löök karistusalajoonelt leidis tee võrku tänu rikošetile. Artur Uljanovi rikošeti tõttu sai värava enda nimele lõpuks ründaja. 66. minutil lõi Tekko penaltist ka viigivärava, kui Sten Reinkort teenis 11-meetri karistuslöögi Kaspar Lauri vastu.

4. Oodatud lõpplahendus jäi sündimata

Tartlased said kapteni väravatest tuntavalt indu juurde ja ka Kalev ihkas eduseisu taastada, nii et mängu lõpp kogus veel pöördeid juurde. Juba enne viigiväravat avanes Tammekal kaks suurepärast šanssi, kuid Reinkord ja Uljanov ei suutnud neid ära kasutada.

63. minutil tehti ka Tammeka oodatud vahetus, kui väljakule toodi eelmisel aastal 21 väravat löönud Tristan Koskor. Koskor näitas kohati endale omast head liikuvust, kuid tema pallipuuted jäid roosteseks ega suutnud väravat tõsiselt ohustada. Suurepärase võimaluse võit koju jätta sai hoopis Sander Kapper, kuid tema läbijooks paremalt äärelt lõppes napilt tagumisest postist mööda veerenud löögiga.

Kalev ohustas samal ajal Tammeka väravat jätkuvalt läbi teravate kontrate ja Alli kiiruse. Lisaminuteil sai Reimaa viiekastinurgast pöördelt löögile ja Tekko blokeeris tema lähilöögi nähtavasti käega, misjärel Kalevi meeskond nõudis penaltit, kuid kohtuniku vile vaikis. Ja kohe teises väljakuotsas jättis oma kuldse šansi kasutamata Reinkort. Väravaterohke viik oli päeva lõpuks sellisele lahtiseks kiskunud mängule õiglane tulemus.

5. Kalev annab pidevalt punkte käest

Kui kõik mängud lõppeks esimese poolaja järel, oleks Kalev liigatabelis seitsmes, väljalangemistsoonist seitsme ja viimasest kohast kümne punkti kaugusel. Selle asemel leitakse end aga eelviimaselt tabelirealt, edestades Maardust vaid ühe punktiga. Mis muud kui kogemuste vahe on see, mis lubab vastastel pidevalt mänge enda kasuks pöörata.

6. Mängu parim – Musa Alli

Kalevi nigeerlasest ründaja on suve saabumisega korralikku hoogu sattunud ja oli ka Tammeka vastu keskne tegelane. Kiirusega valmistas ta Tammeka kaitsjatele pidevalt probleeme, jõudis esimest väravat vormistama ja tegi eeltöö teisele.

20. juulil kell 16 Tamme staadionil

Tartu JK Tammeka - JK Tallinna Kalev 2:2 (0:2)
48. Artur Uljanov, 66. pen. Tauno Tekko - 26. Wale Musa Alli, 44. Andreas Raudsepp

Väravasöödud: 48. Tauno Tekko, 66. Sten Reinkort - 26. Markus Vaherna, 44. Wale Musa Alli
Hoiatused: 49. Tauno Tekko, 54. Mihkel Järviste, 90. Joonas Kartsep - 18. Daniil Sõtšugov, 67. Roger Lee
Mänguolud: +23, päiksepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras