Luup peale | Karu ärkas talveunest siis, kui teda kõige rohkem vajati (galerii!) (0)

Paide Linnameeskonna jaoks ei tulnud 2:1 võit Tallinna Kalevi üle kergelt, kuid jokkeriks Vjatšeslav Zahovaiko kaardipakis osutus taaskord Tarmo Neemelo.

Sügiseselt märjal ja libedal muruplatsil pakkus esimene poolaeg nauditava jalgpallilahingu. Hurraaga peale tulnud Paide lõi läbi vasaku ääre ja peamiselt Siim Luts+Andre Frolov kombinatsiooni hulgaliselt võimalusi, kuid Kalev näitas visalt hambaid. Kaitses seisti ühtse müürina ja kiired üleminekud rünnakule valmistasid korduvalt Mait Toomi väravale ohtu.

Teisel poolajal hakkas pilve tagant piiluma päike, aga mis veel olulisem, Ander Ott Valget asendas Paide ründeteravikus Tarmo Neemelo. Kulus kolm minutit, kuni vanameister omad juhtima viis; kui Edgar Tur tunni peal teise lisas, tundus olukord juba kontrolli all, kuid Markus Vaherna värav muutis kodumeeskonna elu viimaseks 20 minutiks ikkagi väga närviliseks.

Paide ei suutnud oma võimalusi ära kasutada, aga pidas lõpuks selles seisus vastu ja võttis 2:1 võidu, mis olnuks veel magusam, kui Kuressaare suutnuks pealinnas Levadia lõpuni viigile hoida. Aga ei suutnud ja maa hõbemedalini on endiselt kolm punkti. Soccernet.ee tähelepanekud kohtumisest:

Siim Luts (keskel) mängis esimest korda Paide eest vasakul äärel ja kogub vaikselt vormi. Foto: Liisi Troska

1. Fenomeneemelo

Kust alustada? Tarmo Neemelo, 37 aastat vana, tuli, nägi ja võitis. Jälle. Fenomenaalne. 46. minutil vahetusest sisse; kolme minutiga tekkis Paidel kolm olukorda, millest esimesel ei ulatunud Neemelo pallini, teisel oli Sander Sinilaid viimase puute tegijana suluseisus ja kolmandal vanameister enam eksimist ei lubanud. Paremal päeval ei oleks see jäänud tema mängu viimaseks.

Neemelo ei olnud seejuures Premium liigas võrku sahistanud eelmise aasta 20. oktoobrist ehk täpselt üks päev vähem kui aasta, tänane oli talle Eesti kõrgliigas karjääri 196. värav. Enam õigemal hetkel ei oleks Vana Karu saanud unest ärgata. Medalivõitlus jätkub, ees ootavad suuremad väljakutsed.

2. Paide kaevub järjest sügavamale

Medalitele mängiv Paide on pidanud suuresti läbi ajama Neemelota, Kevin Kauberita, Kristofer Pihtita; saatnud oma esiründaja Alassana Jatta hooaja keskel välismaale; oodanud pikisilmi platsile Siim Lutsu. Aga kõigi takistustega toime tulnud. Nii ei saa kuidagi üllatuda, et kui vaja, saadakse hakkama ka Mikel Gurrutxaga ja Martin Kaseta.

Keskkaitset mehitasid täna Premium liiga debüüdi teinud Rasmus Kallas, kel eluaastaid vaid 15, ja temaga võrreldes padukogenud 18-aastane Kristjan Pelt. Kahe peale kokku 33 elatud aastat! Neemelol, nagu öeldud, on neid üksi kogunenud 37 ...

Rasmus Kallas (vasakul) tähistab veel sel aastal 16. sünnipäeva. Foto: Liisi Troska

Kas me kujutame ette, et mõni teine medalinõudleja saadaks hooaja sellises faasis platsile verisulis 15-aastase? Aga Kallas ujus välja, Paide ujus välja. Kohati tundub, et Vjatšeslav Zahovaiko pigistab kivist vett.

3. Kalev väärib kohta Premium liigas

Tallinna Kalevi osas võis hooaja algul põhjusega skeptiline olla. Treenerikogemuseta peatreener, hulk noori ja sekka mõned kogenud mehed, kellest nii Kevin Rääbis kui Hannes Anier hooaega läbivalt (ja mitte kuigi üllatuslikult) vigastustega maadelnud. Aga Kalev näitas taas, et sisu on neis kõvasti. Kui nüüd see kõik kuidagi punktideks vormuks ... Andreas Raudsepa mängujärgne kommentaar tabas naelapea pihta.

"Järjekordselt jäi napilt puudu, aga mingil hetkel tahaks punkti ka saada. Mingil hetkel pole piisav, et hea võitlus, hea mäng, aga null punkti. Poisid peavad sellest aru saama," märkis Kalevi kapten. Nii on. Kui Kalev tahab püsima jääda, on punkte ilmselt juurde vaja.