Luup peale | Karukoopas napilt elus püsinud Roma on Ranieri all õppinud punkte võtma (0)

Itaalia kõrgliiga 33. vooru suures mängus tegid Inter ja Roma 1:1 viigi. Viimati jätsid need meeskonnad samal hooajal mõlemas mängus võitja selgitamata 16 aastat tagasi.

Mängule selge autsaiderina tulnud Roma läks 14. minutil Stephan El Shaarawy iluväravast juhtima, rohkelt võimalusi raisanud Inter jõudis viigini 61. minutil, kui esmakordselt pärast augustikuud tegi San Sirol skoori MM-finalist Ivan Perišic. Soccernet.ee tähelepanekud kohtumisest:

1. Vastased teineteisele võõrad ei olnud

Nii Interi kui Roma fännid seisid täna nii mõnegi tegelase puhul silmitsi harjumatu vaatepildiga. Mõlemasse meeskonda jagus hulganisti asjaosalisi, kel on tugevad ajaloolised sidemed olemas tänase vastasega. Interi loots Luciano Spalletti tüüris perioodidel 2005 - 2009 ja 2016 - 2017 Romat. Praegu Romat juhendaval Claudio Ranieril oli omakorda kümnendi algusaastatel õnnetu periood Interis.

Mitmete platsil viibinud mängijate karjäärikäigud on samuti Interi ja Roma vahel ristunud. Interi poolkaitsja Radja Nainggolan lahkus mullu Romast mitte eriti sõbralikul moel, tänavu Roma särgis särama löönud Niccolo Zaniolo talenti lihvis aastaid just Interi akadeemia.

2. Ranieri taktkaline lähenemine ei nõua kahtepidi mõtlemist

Veidi üle kuu Roma pukis olnud Claudio Ranieri on keerulised mesinädalad seljatanud taktikaga, mida viisakalt öeldes saab nimetada tulemusele orienteerituks. Eelmises kahes mängus tulid ilmetute mängudega 1:0 võidud, täna jäädi avapoolajal Interi laussurve alla ning kaitsev taktika tõi San Sirolt lõpuks tubli 1:1 viigi.

Inter valdas kõvasti üle 60% mänguajast palli, teenis rohkem nurgalööke ja lõi üle kahe korra rohkem peale. Kuid Antonio Mirante tegi Roma väravas kena mängu ning Roma valmistas Interile peavalu kiirrünnakutega.

3. Vaarao lunastusretk on viinud ta tagasi parimate päevade tasemele

Oma Milani-karjääri algusaastatel kerkis Stephan El Shaarawy Euroopa hinnatuimate talentide hulka, kuid vigastused panid ta arengule piduri peale. Viimased kolm ja pool aastat on ta Romas veetnud, kus on tasapisi taaskehtestanud enda kohta Serie A teravaimate ääreründajate seas.

Sel hooajal on ta löönud kümme liigaväravat, mis on endiselt alles 26-aastase mehe jaoks viimase kuue hooaja parim näitaja. Täna keerutas ta avapoolajal ilusa mammu Samir Handanovici seljataha. Endise Milani mängija jaoks oli Interi vastu sahistamine kahtlemata magus moment.

4. Kes nopib kartulimedali?

Kui nii Juventuse, Napoli kui ka Interi lõppkoht on rohkemal või vähemal määral turvaline, - Inter on kolmandal kohal viiepunktilise eduga - siis äärmiselt olulise neljanda koha nimel on käimas armutu heitlus.

Kui vahepeal tundus see minevat Milanile, siis kuuest mängust vaid üks võit on ulatanud õlekõrre jälitajatele.  Roma jääb maha punktiga ning hoopis Atalanta võib esmaspäeva õhtul tõusta Milani kõrvale. Selleks peavad nad San Paolo karukoopas üle olema Napolist. Maha ei saa veel kanda Torinot (samuti -3 võrreldes Milaniga) ning Laziot (-4).

Inter - Roma 1:1 (0:1)