Luup peale | Kordusmängu teine poolaeg rikkus Dortmundi suure üllatuse (0)

Meistrite liiga veerandfinaali kordusmängu esimese poolaja järel oli Dortmundi Borussia väga üllatusliku edasipääsu seisus, kuid teisel poolajal haaras Manchester City 2:1 võidu ja koondskooriga 4:2 pileti poolfinaali, kus on vastaseks PSG.

Dortmund avas koduses korduskohtumises skoori 15. minutil. Emre Can andis pika palli ette, kus John Stones jäi Erling Braut Haalandi takistamisega hätta. Haaland ootas teised järele ja söötis siis Mahmoud Dahoudile, kelle löögi Ruben Dias blokeeris, aga sealtkaudu põrkas pall Jude Bellinghamile, kes sättis selle endale ette ja lõi 15 meetrilt ristnurka.

Avapoolaja keskel oli Cityl lühikese aja jooksul kolm head võimalust viigistada. Mateu Morey kaotas oma karistusala joone juures palli Kevin De Bruynele, kes tulistas latti. Minut hiljem päästis Marwin Hitzi jalatõrje Morey omaväravast ning kuus minutit hiljem suutis Bellingham värava all blokeerida Riyad Mahrezi ohtliku soorituse.

Teise poolaja alguses polnud City surve väga intensiivne, kuid Can mängis Phil Fodeni tsenderduse järel käega ning Inglismaa klubi sai penalti, mille realiseeris tugeva löögiga Mahrez.

Dortmundi kõige lubavam moment ise uuesti 2:1 ette minna tekkis 69. minutil, kui Mats Hummels suunas peaga Marco Reusi karistuslöögi värava katusele. Rohkem palli vallanud City omas aga rohkem võimalusi ning 75. minutil tulistas Foden lahtimängitud korneri järel 20 meetrilt postipõrkega ette nurka - 1:2.

See otsustas lõplikult paari saatuse, sest Dortmund vajanuks siis võõrsilväravate reegli tõttu juba kolme tabamust, mida paista ei olnud. Viimased minutid kulusid peamiselt City rahuliku pallilükkamise saatel.

Tähelepanekuid mängust:

1. City lööki raamide vahele oodati 38. minutini

Kuigi De Bruyne tabas 25. minutil latti ja sellele järgnesid varsti veel kaks suurepärast võimalust, tuli Manchesteri meeste esimest raamide vahele suundunud pealelööki oodata 38. minutini. Seegi oli Hitzile lihtne saak - Oleksandr Zintšenko pehme kaarega peapalli püüdis ta probleemideta.

Avapoolajal jäid löögid raamide vahele Dortmundi kasuks 3:1. Teisel poolajal ei õnnestunud seevastu kodumeeskonnal panna Edersoni kordagi tõrjetööd tegema ning City kontrollis sündmusi kindlalt.

2. VAR andis Canile piinarikkad minutid

Avamängus oli Can teinud ränga valesöödu, millele järgnes City esimene värav, kuid samas oli ta pääsenud penaltiveast, mille VAR tühistas. Enne VAR-i sekkumist kohtunikuga vaidlemise eest saadud kollast kaarti aga ei tühistatud.

Kordusmängus ei hakanud 27-aastane Saksamaa koondise poolkaitsja enam vilemehega õiendama, kuigi jäi ka seekord lootma, et ehk videokohtunikud muudavad Carlos del Cerro Grande otsust.

VAR praadis pisaratega võidelnud ja vahepeal Bernardo Silvaga olukorda žestikuleerides arutanud Cani kaua, sest penalti vilistati algselt 52. minutil, aga Mahrez realiseeris selle alles 55. minutil. Otsus jäi jõusse ja see oli õige. Kuigi pall puudutas alguses ka Cani pead, siis tema käsi oli selgelt ebaloomulikus asendis ning palli klaaris ta pea ja käe koostöös.

3. Bellingham skooris märkimisväärselt noorena

Bellingham, kelle värav avamängus skandaalselt lugemata jäeti, sai nüüd tabamuse kirja, olles vaid 17 aasta ja 289 päeva vanune. Nüüd on ta nii noorim inglane kui ka noorim Dortmundi ja üleüldse Saksamaa klubide mängija, kes Meistrite liigas skoorinud.

Meistrite liiga ajaloo noorimate skoorijate üldtabelis platseerus Bellingham kaheksandale kohale (esimene on 17 aasta ja 40 päevaga Barcelona tulevikulootus Ansu Fati). Play-off faasis on inglasest nooremana värava löönud vaid üks mängija - Bojan Krkic aastal 2008.

4. City ainus lõpuminutite vahetus võinuks tuua värava

Kuigi lubatud on viis vahetust, tegi City mängu jooksul huvitaval kombel ainult ühe vahetuse ja sellegi alles 88. minutil, kui Mahrez lonkas väljakult ära ja teda asendas Raheem Sterling.

Seega, külaliste vahetusmehed said kamba peale kokku vaid kaks mänguminutit, pluss neli lisaminutit. Sellest oleks aga võinud värava löömiseks piisata - lõpu eel oli Sterling puhtalt üks-ühele pääsemas, kuid võttis karistusalasse jõudes hoo maha ja jäi palli sättima, nii et kaitsjad jõudsid talle ette.

Dortmundi Borussia - Manchester City  1:2 (1:0) - kahe mängu kokkuvõttes 2:4