Luup peale | Kure võimas tagasitulek tõukas Transi tabeli põhja (0)

FC Kuressaare pööras Narva Transi vastu 0:2 kaotusseisu 3:2 võiduks ja lükkas narvalased tabeli viimasele reale.

Miski ei ennustanud Kuressaare pidupäeva, kui Roman Nesterovski narvalased juba viiendal minutil juhtima viis ja Sadio Tounkara 40. minutil teisegi lõi. Terve senise hooaja jooksul kuival püsinud Kure leidis aga ühtäkki väravasoone, kui Otto-Robert Lipp, Silver Alex Kelder ja Joonas Soomre seisu ümber pöörasid.

Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Kure ei saa vedama

Lubavast mängupildist hoolimata on Kuressaare kaotanud kõikide mängude avapoolajad, kusjuures Kalju vastu jäädi taha juba neljandal minutil ja nüüd Transi vastu kuuendal. Narvalased alustasid täna selgelt agressiivsemalt, tekitades kuue minutiga kolm head võimalust, millest viimane ka ära kasutati.

Osa avaväravast jääb harjumatult paremkaitsja positsioonil tegutsenud Soomre hingele, kui ta lasi trahvikastis Tounkaral enda pealt maha keerata. Tounkara löök küll tõrjuti Magnus Karofeldi poolt nurgalöögiks, kuid see omakorda lõppes ikkagi väravaga. Peamiseks küsimuseks Kure meeste peade kohale jäi siiski see, kuidas Nesterovski täiesti üksinda tagumise posti juurde unustati. Transi teine värav sündis kiirrünnakust, kui Kure kaitse kollektiivselt lahti harutati.

2. Kožuhhovski salarelv

Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski oli kahtlemata videost näinud, kuidas Rauno Sappinen eelmises voorus Transi keskkaitsjate vahelt putku pani ja värava lõi. Võib-olla oli sellest mõjutatud ka tema otsus 19-aastane Otto-Robert Lipp esmakordselt sel hooajal põhikoosseisu usaldada.

Lipu kustumatu pallinälg, agressiivne surve ja väledad jalad terroriseerisid Transi kaitseliini vahetpidamata, tuues juba avapoolajal noorele ründajale kolm head väravavõimalust. Kui kahel esimesel korral jäi sihik ebatäpseks, siis kolmandal katsel sai ta ka jala valgeks. Teisel poolajal lisandus veel üks hiilgav võimalus, mille suutis Aleksei Matrossov küll tõrjuda, aga võiduvärava puhul oli Lipp taas aktsioonis, andes Soomrele otsustava läbisöödu. Eelmises kahes mängus ise ründes alustanud Soomre oli teinud kiirrünnakul reidi paremkaitsest tipuründesse ning lahendas tekkinud üks-üks-olukorra eeskujulikult ära.

Transi treeneritetiimil on aga vaja mõelda, kuidas pikkade keskkaitsjate Roman Nesterovski ja Nikita Savenkovi ning jõulise kaitsva poolkaitsja Irie kollektiivset kiiruse-puudulikkust kompenenseerida. Eriti suureks murekohaks jääb see kuniks Ofosu Appiah vigastuspausilt naaseb.

3. Özcani tool juba kõigub?

Nelja vooru järel üksainus punkt ja viimane tabelirida on tiimile, mis soovib võidelda eurosarjapääsme eest, lubamatu. Kuigi meeskonnas jagub kvaliteeti kamaluga, ei suudeta seda kuidagi tulemusteks vormida. Türklasest peatreener Cenk Özcan pidas mängujärgses intervjuus ise vajalikuks mainida, et on valmis juba oma tulevikust rääkima, ning arvestades Narva tihedaid treenerivahetusi minevikus, ei saaks äkilisi arenguid ka praegu üllatuslikuks pidada.

Özcani ainsaks õnnestumiseks seni on karikasarja veerandfinaali võit Nõmme Kalju üle, mis võiks olla ka tugevaks argumendiks talle rohkem aega anda. Karikasarja edu on klubile momendil ju esmatähtis, nii et enne otsustavaid mänge võib olla mõistlik järskudest muutustest hoiduda.

Otto-Robert Lipp. Foto: Allan Mehik

4. Mängu parim - Otto-Robert Lipp

19-aastane ründaja esitas tänase esitusega tõsise avalduse põhikoosseisukohale, püsides Transi pikkadel keskkaitsjatel takjana turjal ja ajades neil pea ringi käima. Värav ja väravasööt on kirjas ja paremal päeval võinuks sündida ka kübaratrikk.

30. mail kell 13.00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare - JK Narva Trans  3:2 (1:2)
42. Otto-Robert Lipp, 49. Silver Alex Kelder, 80. Joonas Soomre - 6. Roman Nesterovski, 40. Sadio Tounkara

Väravasöödud: 42. Sander Laht, 49. Oliver Rass, 80. Otto-Robert Lipp - 6. Sadio Tounkara, 40. Aleksandr Zakarljuka
Hoiatused: 13. Oliver Rass, 51. Sander Seeman, 64. Marco Lukka, 70. Joonas Soomre, 75. Otto-Robert Lipp, 90+2. Sander Laht - 15. Bi Sehi Elysee Irie, 58. Artjom Škinjov
Mänguolud: +17, vahelduv pilvisus; muruväljak väga heas seisukorras
Peakohtunik: Joonas Jaanovits
Abikohtunikud: Veiko Mõtsnik, Tauno Rämson
Neljas kohtunik: Tanel Üprus

Kuressaare: Magnus Karofeld, Ranon Kriisa, Marco Lukka, Märten Pajunurm, Silver Alex Kelder, Mairo Miil, Oliver Rass (86. Rauno Tutk), Sander Seeman, Joonas Soomre, Otto-Robert Lipp, Sander Laht.
Varus: Roland Kütt, Rauno Tutk, Daniel Tuhkanen, Elari Valmas, Märten Opp, Sten Penzev, Nevil Krimm.

Trans: Aleksei Matrossov, Nikita Savenkov, Aleksandr Ivanjušin, Roman Nesterovski, Artjom Škinjov, Bi Sehi Elysee Irie (90+1. Nikita Mihhailov), Nurlan Novruzov, Sadio Tounkara, Aleksandr Zakarljuka, Roman Sobtšenko (86. Viktor Plotnikov), Chinedu Geoffrey (79. Raivo Saar).
Varus: Andreas Vaikla, Raivo Saar, Nikita Mihhailov, Viktor Plotnikov, Martin Käos.