Luup peale | Legion alustas Pärnus võimsalt, aga peab lõpuks punktigagi rahul olema (galerii!) (0)

Pärnu Vaprus ja TJK Legion pidasid Pärnu Rannastaadionil maha haarava lahingu, kus külalismeeskond domineeris esimesel poolajal, kuid kodmeeskond näitas lõpu eel hambaid, viigistas ja jäi juuksekarva kaugusele ka võiduväravast.

Mäng algas Legioni võimsa survega ning juba 40 sekundi järel avanes Markus Vahernal võimalus külalised juhtima viia, kuid ta ei tabanud värava ees tsenderdust. Legion sai halbu uudiseid, kui Nikita Salamatov tuli juba 14. minutil vigastuse tõttu välja vahetada, ent see ei vähendanud nende ründeindu. Siiski võinuks Vaprus 25. minutil ise juhtohjad haarata, kui Virgo Vallik pääses vasturünnakul 14 meetrilt löögile, aga saatis palli üle värava.

Legion jõudis teenitud väravani 29. minutil, kui Aleksandr Volodin mängis paremalt äärelt karistuslöögi kavalalt lahti ning Pavel Dõmov kõmmutas palli trahvikasti kaare pealt ühe puutega posti kõrvale - 0:1!

Vaprus suutis seejärel mängupilti mõnevõrra võrdsustada, teenis mitu standardolukorda ja jõudis ka mõne ohtliku olukorrani. Parim neist avanes 35. minutil, mil Kristjan Kask pääses kontrarünnakul kaitseliinist läbi ja Mihhail Kolobov sikutas teda särgist, aga kohtuniku vile vaikis ning pealelöök lendas lõpuks vastu väravavaht Ivans Baturinsit.

Avapoolaja lõpus oli Nikita Ivanovil kaks võimalust Legioni eduseisu suurendamiseks, aga esimese löögi tõrjus Hendrik Vainu ja teine maandus napilt tagapostist mööda.

Teine poolaeg algas oluliselt võrdsemalt, kuid peagi hakkas Legion taas mängu enda kontrolli alla saama. 53. minutil tekitas Vapruse kastis pahandust jällegi Ivanov, kes saatis lõpuks palli küljevõrku, ning 57. minutil mängis ta löögile Ivan Timofejevi, kelle üritus langes Vainu saagiks.

Siis hakkas aga järjest võimalusi tekkima ka Vaprusele ning need muutusid üha ohtlikumaks. 66. minutil saatis Ronaldo Tiismaa Valliku kaitseliinist läbi, aga Vapruse paremäär ei suutnud palli raamide vahele saata. Minut hiljem võttis Kolobov maha kasti tungiva Anton Krutogolovi, kuid kohtunik määras pärnakate nördimuseks vaid karistuslöögi. Nördimus kadus siiski kiiresti, kui Kevin Kauberi poolt toimetatud karistuslöök suunati Magnus Villota poolt peaga väravasse - 1:1!

Viigivärava järel muutus mäng veelgi lahtisemaks ja lõbusamaks. 72. minutil oli Legion lähedal edu taastamisele, kui Nikita Kondratski suunas tsenderduse järel palli jalaga posti kõrvale, aga Vainu vastas hea tõrjega.

Veel paremad šansid avanesid aga Vaprusele. 75. minutil pani Kristjan Kask ideaalse võimaluse ette Tiismaale, aga Vapruse vahetusmees ei suutnud seitsme meetri kaugusel väravast uhkes üksinduses palli tabada. Pärnakad olid lõpu eel värskemad ja näljasemad ning 87. minutil tõi see neile veel ühe hiilgava võimaluse, kui Kevin Kauber pääses karistuslöögijärgses olukorras viiekastinurgast löögile, aga saatis palli napilt üle värava. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Rollid vahetusid järsult

Legioni ülekaal oli esimesel pooltunnil nii võimas, et küsimus paistis olevat ainult selles, kui suure võiduga nad Pärnust koju sõidavad. Vapruse lõpuspurt teisel poolajal oli aga omakorda nii võimas, et lõpuks peavad ka nemad jääma pead vangutama, et võit vormistamata jäeti.

Raske on öelda, mis vahepeal konkreetselt muutus, kuid isikkoosseisu muudatused mängisid kindlasti mingil määral rolli. Vaprus tõi teiseks poolajaks rünnakule Ronaldo Tiismaa, kellest õhkus täna palju rohkem tahet ja värskust kui Amar Yunis Abdallahist avapoolajal. Legion kaotas aga mängu käigus kaks kaitsjat, kui hüppeliigesele häda teinud Nikita Salamatov tuli juba 14. minutil välja võtta ning 69. minutil lahkus ka kogenud keskkaitsja Aleksandr Volodin.

Tähtsaim muudatus näis aga olevat Vapruse meelestatus, sest avapoolajal langesid nad kohe nii sügavale, nagu oleks peaeesmärgiks kaotuse vältimine ja heal juhul kontratega nõelamine. Teisel poolajal võideldi aga initsiatiivi nimel ning saadi see lõpuks ka enda kätte. Ründavas osakonnas jagub Vaprusel tegelikult kvaliteeti küll.

2. Legion harjub kattevahetusega

Veel üks võimalik selgitus teise poolaja muutusele mängupildis on see, et Vaprus pidas lihtsalt füüsiliselt paremini vastu. Pärnakad on sel hooajal ennegi just teistel poolaegadel paremini mängu sisse saanud. Kui kõik selle hooaja mängud lõppeks esimese poolaja järel, oleks Legion tänaseks kogunud 15 punkti (neli miinuspunkti sellest maha võtta) ja Vaprus tabeli viimasena kõigest 5 punkti.

Legionile omakorda võis üleminek murule natuke probleeme valmistada, olgugi et nad said tänase mängu eel naturaalsel kattel treenida. Nende jaoks oli sel hooajal tegemist alles kolmanda kohtumisega väljaspool Sportland Arenat ning teise kohtumisega pärismurul, kusjuures viimati mängiti võõrsil kolm nädalat tagasi.

Väljakukatte vahetumisega tuleb aga kiiresti ära harjuda, sest kuna Legioni koduväljakuks jääbki sel hooajal Sportland Arena, ei ole neil edasi-tagasi liikumisest pääsu. Järgmises voorus võõrustatakse näiteks FCI Levadiat kunstmurul, aga juba kolm päeva hiljem külastatakse Tallinna Kalevit Kadrioru staadionil.

3. Rannastaadioni hilinenud start

Premium liiga 14. voorus lubati Pärnu Vaprus lõpuks ometi linna esindusstaadionile, olgugi et meistrivõistluste juhendi järgi pidanuks üleminek toimuma juba alates 10. voorust. Pärnu Rannastaadioni muru oli tänaseks tõesti tasemel, protokollis märgiti selle seisukorraks "hea" ning väljaku kvaliteedi taha ei jäänud midagi.

Rannastaadionil valitsevad jalgpalli vaatamiseks oluliselt paremad tingimused kui kunstmuruväljakul, ilm oli täna päikeseline ning tegemist oli väga tähtsa kohtumisega, aga paraku jõudis tööpäeva õhtul väljaku kõrvale vaid 231 pealtvaatajat. Mis mõne teise klubi jaoks oleks okei publikuhulk, see jääb Vapruse standardite kohaselt nõrgaks tulemuseks.

Enne tänast oli Vapruse tänavusi kodumänge külastanud keskmiselt 300 inimest mängu kohta, mis oli FC Flora järel paremuselt teine näitaja. Eelmisel aastal oli Pärnu aga külastatavuse poolest veelgi paremas seisus, kui 495 pealtvaatajat oli kogu liiga parim näitaja. Tänavused numbrid on jooksnud aga langevas joones: 461, 326, 371, 164, 291, 222, 267 ja nüüd 231.

Loodetavasti ei ole ränk hooaja algus Pärnu vutisõpru ära kurnanud ja kui mai lõpus jälle Rannastaadionil mängitakse, siis leitakse ka sinna tee üles nii nagu varasematel aastatel.

4. Mängu parim - Nikita Ivanov

Legioni ründav poolkaitsja tegutses ründefaasis tavapäraselt suure tööraadiuse ja vabadusega, et oma loov kvaliteet maksvusele panna. Kuigi i-le jäi täna täpp peale panemata, oli 18-aastase nooruki esitus taaskord muljetavaldav, ta murdis näilise kerguse vastaste kasti, tekitas olukordi kaaslastele ja pommitas ise väravat.