Luup peale | Legion läks esimesena juhtima, kuid pidi järjekordselt Levadia paremust tunnistama (0)

Levadia väravat tähistamas. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Premium liiga 25. vooru raames toimus täna ainult üks mäng, kui Kadrioru staadionil heitlesid omavahel Tallinna JK Legion ning tabeliliider Tallinna FCI Levadia. Kohtumise võitis tabeliliider Levadia seisuga 2:1.

Koduse tšempionaadi kuldmedalit jahtiv FCI Levadia alustas mängu väga aktiivselt, kui kohtumise esimesel minutil pääases Mark Oliver Roosnupp vastaste karistusala lähistele ning andis söödu Frank Liivakule, kelle löök napilt väravast mööda vuhises.

Publiku pani 13. minutil kihama Levadia ründeässa Robert Kirsi pealelöök kastijoonelt, mille Legioni puurilukk Ivans Baturins enda ette tõrjus, kuid koheselt jõudis pallile jälile.

Enne mängu viiendal kohal paiknenud Legion jõudis väravasuule esimesena, kui 20. minutil pääses kodumeeskond kiirrünnakusse, kus pall jõudis Montenegro ründaja Dušan Bakicini, kes tegi grandioosse eeltöö ning murdis ennast Levadia kasti ja läks löögile, Vallner tõrjus, kuid Kirill Nesterov jõudis lahtise pallini esimesena ning koksas selle enda endise koduklubi vastu tühja võrku, seisuks tablool 1:0.

Levadia mängijad leidsid vastaste väravast uue hingamise ning jõudsid kahe minuti jooksul kaks ohtlikku olukorda tekitada, kuid Legioni lätlasest väravavaht Baturins oli valmis nendeks.

Minut enne poolt tundi teenis tabeliliider teenitud palga, kui raske töö tulemusena sündis 1:1 viigivärav - ääreründaja Frank Liivak sai mööda paremat äärt tõusta ning anda tsenderduse kasti, mille Legioni kaitsja Sigitas Olberkis klaaris otse Kirsi peale, kes omakorda surus palli Baturinsi selja taha.

Pärast Levadia viigiväravat mäng rahunes. Kohtumine möödus esimese poolaja lõpuni peamiselt Levadia taktikepi all ning rohkem toimus võitlust keskväljal, kuid kumbki meeskond midagi väga ohtlikku teineteise väravale ei tekitanud. Kümme minutit enne vaheaega sai vigastada Legioni värava löönud Nesterov, keda tohterdati vahetusmeestepingi juures veel pikalt.

Teine kolmveerand tund algas mõlema meeskonna poolt energiliselt ning pall liikus ühe värava juurest teiseni, kuid Vallneri ning Baturinsi väravad säilisid puhtana.

Kaugel polnud ka Legioni omavärav, kui 54. minutil andis väga ohtliku tagasisöödu vaheajal vahetusest sekkunud Aleksandr Nikolajev, kelle sööt lendas Baturinsi postist napilt mööda.

55. minutiks olid Legionil kõik vahetused tehtud, sest igiliikur Aleksandr Dmitrijev ei suutnud enam mänguga jätkata, sest vasaku jala tagareis tegi piisavalt haiget ning tema asemele tuli väljakule Tuleviku vastu debüütvärava löönud Vladislav Ivanov.

Levadia jõudis neli minutit hiljem 2:1 juhtväravani, kui esimese värava löönud Robert Kirss sai tsenderduse Legioni kasti, võttis palli rinnaga omaks, pööras kaitsja pealt maha ning läks järgmise puutega löögile, mis maandus Baturinsi väravavõrgus.

Paar minutit pärast Levadia väravat karjus Legioni peatreener Deniss Belov omadele väljakul: "Hakkame nüüd jalgpalli ka mängima, palun."

Kümme minutit hiljem oli kodumeeskond Legion väga lähedal viigiväravale, kui ligi 20 meetri pealt vajutas keskväljamootor Pavel Dõmov väravale peale, kuid pall keris Levadia puurist väga napilt mööda.

Mängu lõpuosas, täpsemalt 81. minutil pääses Legion söötudega vastase kasti, kus Bakic läks Vallneriga silmitsi, kuid Montenegro ründaja löök jäi väga nõrgaks ning Levadia puurilukk tõrjus selle eemale.

Paar minutit enne kohtumise lõpuvilet sai veel Levadia poolelt Legioni kasti joone lähistelt ohtlikult löögile Roosnupp, kelle madal löök oli Baturinsi värava paremasse alla nurka veeremas, kuid lätlane sai viimasel hetkel näpud vahele.

Mängu üleminutitel tegi vahetusest sekkunud Amir Natho Legioni poolkaitsja Leonid Arhipovi vastu vea, kes reageeris olukorrale tugevalt üle ning tabas põlvega venelase pead, mille tulemusena Levadia pink noorele mängijale kaarti nõudsid ning kohale jooksis ka Levadia keskkaitsja Maximiliano Ugge, kes Arhipovilt kõrist kinni haaras.

Mäng lõppes seisul 2:1 Levadia kasuks ning vahe teisel kohal oleva Floraga on 12 punkti, kuid Floral on kolm mängu vähem mängitud. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Legion näitas suurele jälle hambaid, kuid mitte piisavalt

Tänavusel hooajal on Legion saanud väga hästi esikolmikusse kuuluvate meeskondade vastu hakkama, kuid alati on jäänud millegist puudu jäänud. Täna jäi järjekordselt puudu ühest väravast. Et väravani jõuda jäi Legionil viimane otsustav sööt lühikeseks, ebatäpseks või löök väravale liiga nõrgaks. Jah, Bakicil oli veel imeline võimalus mänguseis viigistada, kuid ka see suudeti maha mängida.

Kodumeeskonna mäng hakkas kohtumise lõpu poole väga lagunema - palli ei suudetud enam paari meetri peal teineteisele korralikult sööta, veel vähem kohale jõudnud palli enda käes säilitada.

2. Levadiale 12. võit järjest

Täna 12. järjestikuse võidu saanud Levadia paistab mäng-mängu haaval üha enam tiitli poole minevat, kuid vara on veel neid meistriteks tituleerida. Kaheksa mängu on veel lõpuni minna ning selle sisse mahuvad kaks kohtumist tiitlikaitsja FC Floraga.

Sellegipoolest on Levadial kõik olemas, et tiitel enda kätte võtta - küps mänguplaan, väga heas hoos ründaja ning kindel kaitseliin.

3. Mängu parim - Robert Kirss

Raske on mängu parima tiitlit mitte anda mängijale, kes lõi kaks väravat ja viis oma meeskonna võiduni. Teine värav oli Kirsi poolt vägagi meisterlikult teostatud - tsenderdus kasti, rinnaga omaks, pööre kaitse pealt maha ning löök võrku.