Luup peale | Legioni väravapõud hakkab jõudma Maardu kõrgusteni (galerii!) (0)

Hooaja teises Kadrioru derbis leppisid TJK Legion ja Tallinna Kalev 0:0 viiki, mis tähendab, et Legioni väravapõud venis 90 minuti võrra veel pikemaks.

Küllaltki töises, aga rahulikus meeleolus toimunud mängus valitses distsipliin. Pavel Londakul polnud ülemäära palju tööd, ega tegelikult polnud ka väljaku teises otsas Karl Andre Vallneril, kes siiski mõnel korral hiilgama pidi. Jutupunktideks kujunesid siiski mõlema meeskonna ründajad. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud

1. Alijev sai võimaluse, aga küsimused jäävad õhku

Legion oli enne tänast kuival olnud kuus kohtumist järjest, aga eelmise aasta suurim täht Rejal Alijev oli selle perioodi jooksul platsile pääsenud vaid 11 minutiks. Peatreener Deniss Belovi ametlikuks selgituseks oli, et mees pole lihtsalt Premium liigaks valmis.

Täna sai Alijev võimaluse, kui ta algkoosseisu edutati. Mängu algfaasis oli Alijev tipus ja Marek Šatov paremal äärel, mõne aja möödudes nihutati Alijev allapoole, Šatov kesktormajaks ja Nikolai Mašitšev paremale. Üks sajaprotsendiline võimalus 31-aastasele pallivõlurile tekkiski, kui Karl Andre Vallneri tõrje järel pall talle ette põrkas, aga löök lendas mööda. Kaheksa minutit hiljem kõlas poolajavile ning Alijev enam teiseks kolmveerandtunniks platsile ei naasnud.

Peatreener Belov selgitas vahetust hiljem taktikalise muudatusega, sest tahtis ette rohkem kiirust. Šatov jätkas tipus ning paremale äärele liikus kaitsest German Ussov. Alijev sai täna küll end 45 minuti jagu näidata, ent teatud hämming tema ümber endiselt kestab.

Rejal Alijev. Foto: Oliver Tsupsman

2. Maardu eelmise hooaja rekord juba koidab

Eelmisel hooajal Premium liigast langenud Maardu Linnameeskond hooaja alguses oli periood, kus ei suudetud skoori teha kaheksas järjestikuses kohtumises. Legion jõudis täna seitsmeni. Viimati lõi Legion värava Hiiul, 23. mail, kui 2:1 alistati Nõmme Kalju. Artjom Artjunin sahistas seal võrku 80. minutil ehk pärast seda on mängitud 640 minutit jalgpalli. Järgmisena ootab ees võõrsil Tammeka, seejärel Kuressaare kodus.

3. Kalev saab Legioni vastu ka Anieri (suurema) abita

Liivo Leetma tahtis platsile rohkem kiirust ja pani seetõttu tipuründesse Romet Kaupmehe, kes 80 minutit ees ränka tööd tegi. Paaril korral jõudis ta oma väledate jalgadega Pavel Londakut piisavalt segama, et väravavaht palli lihtsalt auti pidi lööma. Samamoodi survestas Kaupmees ka Legioni kaitsjaid.

Kalevi eest tänavu kolm väravat kõmmutanud Anier on olnud oma meeskonna käilakujuks. Kui tema on kohal, siis on tulemusele lootust; vastupidi eriti mitte. Selle erandiga, et Legioni vastu pole teda vaja. Kui avaringis võideti, siis polnud teda üldse ja täna piirdus vaid kümne minutiga.

3. Mängu parim - Karl Andre Vallner

Vallner näitas klassi. Kummalgi meeskonnal polnud ülemäära palju võimalusi, aga kui Vallner mõnel korral sekkuma pidi, siis tegi seda enesele omaselt ehk kindlalt. Parim võimalus tekkis teisel poolajal Maksim Lipinil, kelle üks-ühele võimaluse Vallner parreerida suutis.