Luup peale | Levadia oli edasipääsus kinni, kuid pudenes ülivalusalt 122. minutil (galerii!) (1)

Tallinna Levadia langes ülivalusalt Euroopa liiga esimeses eelringis konkurentsist, lastes otsustava värava sisse 120+2. minutil.

Avamängu võõrsil Islandi klubile Stjarnanile 1:2 kaotanud Levadia avas kordusmängus skoori, kui täpne oli Jevgeni Ossipov. Thorsteinn Mar Ragnarsson, kes oli eelmisel nädalal kaks väravat löönud, viigistas, suunates peaga alla nurka Hilmar Arni Halldorssoni tsenderduse.

Normaalaja lõpus saadeti Ossipov rünnakule ning ta suunas 89. minutil vahetusmehe Erick Moreno söödu jalaga alla nurka, saates mängu lisaajale.

105. minutil realiseeris Dmitri Kruglov penalti, lüües enda poolt vaadates paremasse äärde. Haraldur Björnsson hüppas õiges suunas, kuid löök oli tema jaoks liiga tugev, et selleni ulatada. Penalti oli määratud selle eest, et Nikita Andrejevi tsenderdus tabas kastis vastase kätt.

Tiksus juba 120+2. minut ja ka puurivaht Björnsson oli Levadia karistusalas, kui Stjarnan oma viimasest nurgalöögist suures saginas sihile jõudis ja võõrsilväravate reegli tõttu edasi pääses. Järgmises ringis on Stjarnani vastaseks Barcelona Espanyol.

Tähelepanekuid mängust:

1. Avapoolajal tekitasid ohtu Levadia nurgalöögid

Kuigi lõpuks sai otsustavaks Stjarnani nurgalöök, tekitasid avapoolajal suurt ohtu Levadia kornerid. Kõigepealt, 14. minutil Dmitri Kruglov tsenderdas ja Ossipov pääses peaga löögile, mille kaitsja väravajoonelt klaaris. Levadia keskkaitsja apelleeris sellele, et pall käis üle joone, aga väravat ei olnud.

Värav oli juba kolm minutit hiljem, kui kornerit andis Joao Morelli ning õhuvõitluse võitis taas Ossipov, kes peaga palli posti äärde lõi.

44. minutil andis Kruglov järjekordse nurgalöögi ja Stjarnani puurivaht Björnsson eksis väljatulekul, kuid Gando pealöök lendas tühjast väravast mööda.

2. Stjarnan ei lasknud Levadial mängida

Stjarnan käis terve kohtumise vältel Sergei Lepmetsale ja Levadia kaitsjatele kõrgelt peale ega lubanud kodumeeskonnal rünnakuid tagant ehitama hakata. Levadia küll üritas lühikese palliga alustada, aga need katsed lõppesid tihti Lepmetsa või kaitsjate valesöötudega auti.

Mingitel perioodidel - peamiselt teisel poolajal ja lisaaja esimese poole lõpus - suutis Levadia domineerida, kuid mingitel perioodidel jäi ka ise päris suure surve alla.

3. Ossipov oli sõiduvees

Jõulisele Ossipovile sobis Stjarnani kõrgete pallidega mängustiil. Ta võitis kaitsefaasis arvukalt peapalle ja lõi ees kaks väravat - teda võib nimetada Levadia mängu parimaks.

Kollase kaardi võttis Ossipov väga vajalikul hetkel, pannes jõuliselt seisma Stjarnani ohtliku kontrarünnaku. Ta innustas pidevalt kaaslasi ja oli väga emotsionaalselt mängus sees, kuid suutis vältida ülekeemist ja punast kaarti, mida tal on varem sel hooajal kolm korda ette tulnud.

4. Levadia lahendused lisaaja teisel poolel jätsid soovida

Kui käis lisaaja teine poolaeg ja Levadia oli kinni edasipääsus, ei hoolinud Stjarnan enam eriti kaitsmisest. Islandlaste väljakupool oli üsna tühi ja Levadia jõudis palliga sinna korduvalt kohale, kuid ei võtnud oma rünnakutest maksimumi.

Esiteks oleks Eesti klubil olnud aega palli pikemalt hoida ja kas või nurgalipu juurde seda hoidma minna, kuid mitmed kontrarünnakud lõpetati läbimurret üritades kiirete pallikaotustega. Teiseks jättis Gando lõpuminutitel ühe oivalise olukorra realiseerimata, kui vabana trahvikastist palli taevasse virutas. Lõpuks maksis see kõik kätte.

18. juulil kell 19.00 A. Le Coq Arenal

Tallinna FCI Levadia - UMF Stjarnan  3:2 (1:1, 2:1, 3:1) - kokkuvõttes 4:4, Stjarnan edasi
17., 89. Jevgeni Ossipov, 105. pen. Dmitri Kruglov - 25. Thorsteinn Mar Ragnarsson, 120+2. Brynjar Gudjonsson

Hoiatused: 26. Joao Morelli, 68. Nikita Andrejev, 75. Jevgeni Ossipov, 100. Erick Moreno, 108. Sergei Lepmets - 43. Martin Rauschenberg, 52. Gudmundur Hafsteinsson, 115. Eyjolfur Hedinsson
Mänguolud: +22, päikesepaisteline ilm, väljak kuiv
Peakohtunik: Besfort Kasumi
Abikohtunikud: Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa
Neljas kohtunik: Mervan Bejtullah (kõik Kosovo)

Levadia: Sergei Lepmets, Dmitri Kruglov, Jevgeni Ossipov, Maksim Podholjuzin, Igor Dudarev (71. Markus Jürgenson), Marek Kaljumäe, Rasmus Peetson (76. Erick Moreno), Kirill Nesterov (80. Pavel Marin), Joao Morelli, Gando, Nikita Andrejev (115. Artjom Komlov).
Varus: Artur Kotenko, Marko Lipp, Markus Jürgenson, Erick Moreno, Pavel Marin, Artjom Komlov, Anton Krutogolov.

Stjarnan: Haraldur Björnsson, Brynjar Gudjonsson, Josef Josefsson (49. Aevar Johannesson), Johann Laxdal, Daniel Laxdal (93. Gudjon Baldvinsson), Hilmar Arni Halldorsson, Thorsteinn Mar Ragnarsson (80. Baldur Sigurdsson), Heidar Aegisson, Martin Rauschenberg, Gudmundur Hafsteinsson (60. Eyjolfur Hedinsson), Alex Hauksson.
Varus: Gudjon Sigurjonsson, Thorri Geir Runarsson, Gudjon Baldvinsson, Baldur Sigurdsson, Aevar Johannesson, Solvi Snaer Fodilsson, Eyjolfur Hedinsson.