Luup peale | Levadiale sobivad tagasilöögid. Kuressaare pakkus selle tõestamiseks uue võimaluse (galerii!) (0)

Kuressaare ja Levadia mängisid Saaremaal 1:1 viiki. Foto: Katariina Peetson

FC Kuressaare ja FCI Levadia ületasid tänavuse hooaja ekvaatori, kui 18. voorus mängiti Saaremaal 1:1 viiki.

Kuressaare ja kogu mängu esimene ohtlik olukord tekkis 13. minutil, kui Mattias Männilaan röövis palli vastaste jala pealt tagasi, söötis selle Sten Reinkortile, kes võttis palli omaks ning virutas ligi 30 meetrilt vastu väravasammast.

Kaks minutit hiljem sündis kohtumise avavärav, kui Mark Oliver Roosnupp viis palli vasakust äärest keskele, kus oli Zakaria Beglarišvili ootamas. Grusiin sai palli omaks, tegi paar puudet Kuressaare karistusala suunas ning lõi palli Kristen Lapa selja taha - 1:0!

Valitseva meistri eduseis ei kestnud kaua, sest viis minutit hiljem vastas Kuressaare. Silver Alex Kelder leidis sööduga paremal äärel jooksnud Joonas Soomre, kes andis nurgalipu juurest tsenderduse karistusalasse, mis jõudis Sander Laheni, kes virutas esimese puutega palli õhust sisse - 1:1!

Pärast viigiväravat mäng rahunes ning peamiselt võideldi keskväljal. Avapoolaja lõpus leidsid Levadia mängijad tsenderdustega Brent Lepistu vastaste karistusalas üles, kuid midagi ohtlikku sealt kordagi ei sündinud.

Levadia üritas teisel poolajal mängutempot tõsta ning peatreenerid Marko Savic ja Vladimir Vassiljev vahetasid järjest ründavamaid mängijaid väljakule. Pealinlased surusid, kuid esimesel poolajal väga kõrge tagaliiniga mänginud saarlased vajusid enda karistusala ette ning võtsid vastastelt ära ruumi, kust võinuks väravale peale äsada.

73. minutil jäi Levadia vähemusse, kui Reinkort klaaris vastaste nurgalöögist lahtiseks jäänud palli pikalt ette, Männilaan jooksis mööda paremat äärt selle poole, kuid vastu tormas Karl Andre Vallner, kes põrkas vastaste ründajaga kokku ning tulemuseks punane kaart Levadia puurivahile.

Vallneri asemele saabus 40-aastane varuväravavaht Artur Kotenko, kes viimati kaitses Levadia väravat Premium liigas eelmise aasta 9. oktoobril Pärnu Vapruse vastu.

Vähemuses Levadia üritas lõpuminutitel võiduväravat leida, mis jäi saamata, ning tiitlikaitsja pidi Saaremaalt lahkuma ühe eriti mõru viigipunktiga. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kuressaare on koht, mida tuleb pärast euromänge vältida

Mullu 14. augustil sõitis tollane tiitlikaitsja Tallinna Flora Kuressaarde, et madistada kohaliku meeskonnaga Premium liigas. Neli päeva varem kaotas Flora Küprose klubile Omonia penaltitega, mis tähendas, et rohevalgete eurohooaeg jätkus pärast Kuressaare matši paar päeva hiljem Shamrock Roversi vastu.

Kuressaare mängijad tundsid, et Flora häälestatus ei pruugi olla õige ning mõeldakse juba järgmisele tähtsale lahingule. Saarlased näpistasid vastaseid 1:0 ning sarnane stsenaarium juhtus ka täna Levadia vastu, kel kuskil kuklas kummitas see 1:6 kaotus, mis saadi Reykjaviki Vikingurilt.

2. Paide kaks korda, Kalju ja nüüd Levadia

Kuressaare on tänavu vägevas hoos ning seda on märganud iga vutisõber. Eks vahepeal on olnud väikeseid languseid, kuid tänu nendele on tehtud paar sammu edasi. Tänavu on Roman Kožuhhovskil kasutada laiem valik mängijaid, abitreeneri rollis on Igor Morozov ning kõik see loob tingimused, et paikneda viiendal kohal tabelis.

Möödunud hooajal olid saarlased need, kes kiusasid alatihti Florat, kuid sel aastal on sihikule võetud teised esineliku meeskonnad: Paidet võideti aprillis ning eelmises voorus viigistati, viiki on mängitud ka Kalju ning nüüd Levadiaga.

3. Levadiale sobivad tagasilöögid

Möödunud hooaeg oli musternäide, kuidas Levadia tuli välja mitmest raskest olukorrast - Paidelt saadi 0:4 tappa, Florale alistuti karikafinaali eel 2:4, Tulevikult saadi 2:3 üllatuskaotus ning enne hooaja lõppvaatust sõitis Flora 5:1 neist teerulliga üle. Pärast selliseid tulemusi toimus Levadia meeskonnas väiksemat sorti ümbersünd, mille tulemusel hakkasid kohtumised taas nende kasuks pöörduma.

Levadia vajab sarnast uuestisündi ka nüüd ning Premium liiga kalender on üpriski soodne, et see neile omane enesekindlus tagasi saada.

4. Mängu parim - Kuressaare meeskond tervikuna

Tänane kohtumine oli mõlema meeskonna jaoks raske ning keegi individuaalselt esile ei kerkinud. Säras vaid kodumeeskond tervikuna, kes suutis mullust meistrit taltsutada ning nendega väärika 1:1 viigi välja mängida.