Luup peale | Lewandowski etendus jäi küülikuta ja Bayern näitas, et jõujooned räägivad endiselt nende kasuks (0)

Robert Lewandowski andis Müncheni Bayerni väravale turmtuld, kuid jäi ikkagi kuivale ja nii naaseb Barcelona Münchenist taaskord lüüasaamisega, mis on neile viimastel aastatel juba tavaks saanud.

Avapoolaeg pakkus vaatemängulist heitlust kahe tippmeeskonna vahel, kes tahtsid mõlemad ise mängu domineerida ja tegid intensiivselt kõrget survet. Mängupilt osutuski üsna võrdseks ning kui üldse saab initsiatiivist rääkida, siis käis see pidevalt käest kätte.

Ent kõige selle juures tekkis Barcelonal arvukalt väga häid väravavõimalusi, Bayernil aga peaaegu mitte midagi. Sündmuste keskpunktis oli, üllatus-üllatus, Robert Lewandowski, kes säras pea iga Barcelona lubava rünnaku ajal, jõudis ise nelja-viie väravavõimaluseni ja aitas neid tekitada ka kaaslastele. Ometi jäid need kõik resultaadiks vormistamata ning teine poolaeg kuulus juba kodumeeskonnale.

Bayerni peatreener Julian Nagelsmann otsustas juba vaheajal muudatuse teha, asendades Marcel Sabitzeri Leon Goretzkaga. See lisas keskväljale agressiivsust ja Goretzka tulistas ka igal võimalusel kaugelt väravale, mis tõi peagi olulise murrangu. 50. minutil teenis just tema kauglöök Bayernile nurgalöögi, mille järel pääses Lucas Hernandez kolmelt meetrilt täiesti vabalt peaga löögile - 1:0! Barcelona väravavaht Marc-Andre ter Stegen pidanuks selle nurgalöögiga hakkama saama, kuid Joshua Kimmichi terav tsenderdus käis tal üle jõu.

Kodumeeskond ammutas juhtväravast indu veel juurde ning üks ohtlik olukord järgnes teisele, kuni Leroy Sane jooksis 54. minutil väljavenitatud Barcelona kaitseliini vahelt lihtsalt läbi ning lükkas palli talle vastu rutanud ter Stegenist mööda - 2:0!

Barcelona hakkas šokist toibuma alles 63. minuti võimaluse järel. Pedri mängis Lewandowskiga seina ning pääses positsioonirünnakul mitme meetri jagu kaitseliini seljataha, aga hiilgav šanss lõppes kuuelt meetrilt postitabamusega. Barcelona haaras sealt alates initsiatiivi enda kätte, aga Bayern tuli eduseisu kaitsmisega siiski suuremate probleemideta toime. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Lewandowski etendus jäi küülikuta

Kohtumise eel olid kõik silmad suunatud Robert Lewandowski suunas. Bayerni fännid ei vilistanud oma legendi välja, aga loomulikult ei tervitatud teda ka teab mis südamlikult, sest teatas ta ju suvel avalikult, et soovib klubist lahkuda, nii et üleminek Barcelonasse jättis paratamatult kibeda maitse suhu.

Mänguliselt pani Lewandowski avapoolajal püsti küll särava etenduse, kuid viimane sõna jäi ikkagi Bayernile, sest küülik jäi poolakal ju kübarast välja tõmbamata.

9. minutil ei saanud Pedri palli kümnelt meetrilt Manuel Neuerist mööda, kui just Lewandowski kõrge surve oli Bayerni kasti juures palli võitnud ja selle olukorra algatanud. 10. minutil lendas Lewandowski enda pealöök väravast mööda. 14. minutil söötis Neuer oma kastis palli Lewandowski jala peale, kuid Dayot Upamecano sekkumine päästis Bayerni hullemast.

18. minutil avanes Lewandowskil avapoolaja ehk parim šanss, kui ta võttis penaltipunkti juures söödu endale esimese puutega niimoodi ette, et vaja oli veel vaid pall Neuerist mööda toimetada, aga teine puude üheksalt meetrilt läks tugevaks ja mänguvahend lendas üle värava.

21. minutil pääses Lewandowski veelkord viiekastinurgast peaga löögile, aga Neuer suutis tema lähilöögi tõrjuda. Ning poolaja lõpu eel avanes Lewandowskil veel üks šanss, kui Barcelona äkkrünnak pärast pikka pallikõigutamist viis palli penaltipunkti juures poolakale, aga Noussair Mazraoui jõudis otsustavale vahele.

Teisel poolajal oli Lewandowski palju vaiksem, aga 63. minutil oli ta ikkagi otsene osaline oma meeskonna parima väravavõimaluse juures, kui tema seinasööt Pedri Neueriga vastamisi viis. Lewandowski ja Barcelona naasevad koju tühjade kätega, aga teadmisega, et kui välja arvata võimaluste realiseerimine, siis tehti tegelikult kõik vajalik ära.

2. Bayerni lemmikvastane

Viimastel aastatel on Bayern ja Barcelona kohtunud neli korda ning kõik mängud on lõppenud sakslaste veenva ülekaaluga. 2020. aasta veerandfinaalis häbistas Bayern katalaane 8:2 hävitustööga. Eelmisel aastal mindi vastamisi alagrupis, kus Bayern võitis nii kodus kui ka võõrsil 3:0.

Üleüldse on Bayern võitnud Barcelona vastu nüüd 12 Meistrite liiga mängust 9 - rohkem kui ühegi teise klubi vastu!

Ka muu statistika rääkis kohtumise eel peaaegu täiesti ühemõtteliselt Bayerni kasuks. Nad on võitnud nüüd oma viimasest 38 Meistrite liiga alagrupifaasi kodumängust koguni 36. Barcelona ei ole aga jätkuvalt kunagi Münchenis võitnud, kaotades 7 võõrsilmängust 5, ning üleüldse on nad võitnud Meistrite liigas oma viimasest 28 võõrsilmängust vaid 12.

3. Barca uue ajastu ootuses

Kõik eelmises punktis kirjeldatud statistilised seeriad said jätku, kuid mängupildi poolest ei olnud see vastasseis kaugeltki nii ühepoolne ja parema realiseerimise korral võinuks Barcelona teiseks poolajaks juba mugava eduseisu haarata.

Kui Barcelona üheksa kuud tagasi Bayernile samal staadionil 0:3 alla jäi ning esmakordselt pärast 2000. aastat alagrupiturniirilt edasi ei pääsenud, siis rääkis ühe kuu ametis olnud peatreener Xavi uuest ajastust. Tänaseks on Barcelona tõesti juba pea täiesti uue näoga meeskond ning näitab kohati potentsiaali, et klubi võiks kunagistesse kõrgustesse naasta.

Xavi on pannud katalaanid uuesti mängima ülidomineerivas stiilis ning suvel toodi meeskonda suur hulk uusi mängumehi. See on lisanud nii kvaliteeti, sügavust kui ka Lewandowski näol uue elemendi - maailmatasemel number üheksa, kes suudab olla ohtlik nii positsioonirünnakutel kui ka kiirelt ette mängides.

Võrreldes eelmise hooaja omavaheliste mängudega on Bayerni tuumik enamjaolt sama, Barcelona oma aga jõuliselt muutunud. Kui Sadio Mane oli Bayerni seekordses algkoosseisus ainus mängija, kes toodi klubisse alles suvel, siis Barcelona särgis alustasid koguni viis uut täiendust: lisaks Robert Lewandowskile ka Raphinha, Marcos Alonso, Andreas Christensen ja Jules Kounde.

Ning eriti muljetavaldav on Barcelona varumeestepink, mis sisaldab suurel hulgal kõlavaid nimesid, pakkudes Xavile rikkalikult valikuid ja võimalust julgelt roteerida. Kui kolm Bayerni väljakumängijat kuulusid põhikoosseisu nii täna, nädalavahetuse liigamängus kui ka nädalataguses Meistrite liiga mängus (Alphonso Davies, Joshua Kimmich ja Thomas Müller), siis Barcelona algrivistuses ei olnud ainsatki sellist  väljakumängijat.

4. Mängu parim - Joshua Kimmich

Bayerni keskväljamootor tegi taaskord oma ära, hoides kaitses asjad kontrolli all ja toimetades võiduvärava toonud nurgalöögi.

Müncheni Bayern - Barcelona  2:0 (0:0)