Luup peale | Maardu ja Kalev nullisid teineteise tõusuvõimalused (vaata galeriid!) (0)

Hannes Anieril (esiplaanil) oli mängu parim väravavõimalus, kuid pall võrku ei leidnud. Foto: Brit Maria Tael

Premium liiga 11. voorule punkti pannud Maardu Linnameeskonna ja Tallinna Kalevi duell oli täpselt selline, nagu võiski oodata kahelt meeskonnalt, kellel muresid palju ja punkte vähe ehk selg juba varases hooaja faasis vastu seina. Palju võitlust, palju võimalusi, kuid paraku vähe kvaliteeti tähendas ainuvõimalikku lõpptulemust ehk väravateta viiki, mis ei rahuldanud õieti kumbagi.

Mängu võinuks pöörde tuua 36. minut, mil Premium liiga raudvara Deniss Malov sai teise kollase kaardi ja pidi platsilt lahkuma, jättes Maardu vähemusse. Ent nagu tihti juhtub, reageeris kodumeeskond täbarasse seisu sattumisele suurenenud võitlustahtega. Ise rünnati aktiivselt ja ehkki see jättis Kalevile võimalusi kiirrünnakuteks, ei suutnud külalised avanenud šansse realiseerida.

Ilmselt parim võimalus skoori avamiseks oli Kalevi vahetusmehel Hannes Anieril, kuid tema pealelöögi suutsid maardulased väravajoonelt tõrjuda. Kohati hiilgas ka Ilja Kassjantšuk, kuid ennekõike peab Kalev nulli eest kiruma iseennast. Soccernet.ee tegi mängust järgnevad tähelepanekud:

1. Hambutu, ent see-eest kärisev

Kui vastamisi lähevad meeskonnad, kes on kümne vooruga lasknud endale lüüa 27 ja 28 väravat (liiga kõige kehvemad näitajad) ning saanud ise 3 ja 5 tabamust (samuti liiga kaks madalaimat numbrit), pole ime, et omavahelises mängus võib näha palju väravavõimalusi, kuid madalat skoori. Lühidalt kokku võttes oli mõlema meeskonna rõõmuks vastase kaitseliin piisavalt ebalev, et ründajatel tekiks hulgaliselt šansse, kuid teisalt jällegi mõlema kurvastuseks oma ründeliin sedavõrd kehv, et need šansid jäeti kasutamata.

Oma osa mängis kindlasti ka mänguprotokollis põhjendatult hinnangu “vilets” pälvinud künklik muruväljak. Lisaks märkis Kalevi kapten Andreas Raudsepp kohtumise järel ETV-le antud lühiintervjuus, et meeskond ei olnud enne mängu pärismurul treeninudki. Samas teame kõik, et plats on mõlema meeskonna jaoks võrdne. Ning paljusid eksimusi oli raske murukvaliteedi kraesse ajada. Kaitsjad tegutsesid lihtsalt rabedalt – eriti Kalevi poolel – ning ründajate tegutsemises nappis viimistluskvaliteeti.

2. Vanameistri ülehäälestatus võinuks kalliks maksma minna

Kogenud Malov peab meeskonnakaaslasi tänama, et Maardu tema tõttu Kalevit endast liigatabelis mööda ei lasknud. Mängitud oli vaid napp minut, kui Malov keskväljal Reinhard Reimaale kõrge jalaga sisse sõitis, jätmata peakohtunikule Roomer Tarajevile muud võimalust peale kollase hoiatuskaardi näitamise.

Kiire määrusterikkumine saigi lõpuks otsustavaks, sest 36. minutil patustas Malov taas ja nüüd tõusis ühes kollase kaardiga juba punane. Arvestades Maardu nappi pinki ja asjaolu, et mitu olulist meest on juba praegugi eemal, oli Malovi tegutsemine leebelt öeldes tormakas ja mõtlematu. Seekord läks enam-vähem õnneks, kuid järgmises mängus on Maardul nüüd jälle üks käik vähem, kusjuures ees ootab nädalasisene pikk sõit Narva.

3. Musa – ohver või provokaator?

Malovi eemaldamise juurest jõuame kiiresti Kalevi ründaja Wales Musa Alli ehk Musani, kelle vastu tehtud vea eest eemaldamine tuli. Telekorduste põhjal ei ole võimalik öelda, kui palju oli Musa kukkumises simuleerimist, nagu Maardu mehed üritasid näidata, lisaks on selge, et olukorra mängib sellise kontakti järel “suuremaks” iga ründaja. Seetõttu puudub piisavalt argumenteeritud põhjus nigeerlast antud juhul kaardi “väljapetmises” süüdistada.

Küll aga võib kaheksamängulise valimi põhjal – täpselt nii palju on Alli Premium liigas seni platsil käinud – täie kindlusega öelda, et kohtunike jaoks on tema tegutsemine paras pähkel. Selgi korral paistis Alli avapoolaja lõpuminutil silma üle Maardu kaitsja jala viskumisega. Tarajev andis talle küll viimase hoiatuse, kuid seekord mitte kollast kaarti.

Just nimelt Tarajev oli Allit kollasega karistanud aprilli alguses, kui Kalevi ründaja kukkus mängus Kuressaarega, lootes penaltit teenida. Toona oli see kollane kaart Musale teine ja tähendas eemaldamist, mis põhjustas ühtlasi pika arutelu selle üle, kas otsus oli ikka õiglane või tegi kohtunik vea.

Olgu tolle juhtumiga kuidas on, ent Alli kalduvus end kergelt siruli visata on muutunud silmatorkavaks. Võimalik, et osalt just seetõttu asusid Maardu kaitsjad teisel poolajal tema vastu eriti jõuliselt tegutsema. Lisaks soovile nigeerlane võimalikult varakult peatada, et ta ei suudaks oma kiirust täiel määral ära kasutada, aimdus sealt ka paras annus soovi Alli lihtsalt “paika panna”. Tasub siinkohal tunnustada Tarajevit, kes suutis sellises potentsiaalselt plahvatusohtlikus olukorras mängu kenasti kontrollida. Alati ei pruugi see kohtunikul aga õnnestuda.

Foto: Brit Maria Tael

4. Mängu parim – Ilja Zelentsov

Maardu kapten mängis eriti teisel poolajal täpselt nii nagu kapten peab mängima. Viimased kümmekond minutit oli ilmselge, et ta ei jõua enam õieti ei joosta ega hüpata, kuid … jooksis ja hüppas siiski. Hambad ristis lõpuvileni võitlemine oli täpselt see, mida Maardu peab tänavu tegema, ning Zelentsov andis kaaslastele väärt eeskuju. Iseasi, kas Maardule terve hooaja lõikes ainuüksi võitlusvaimust piisab, et tabeli viimast kohta vältida.

Protokoll:

19. mail kell 15.00 Maardu linnastaadionil

Maardu Linnameeskond - JK Tallinna Kalev  0:0

Hoiatused: 2., 36. Deniss Malov, 31. Vadim Aksjonov, 50. Deniss Kovtun, 64. Alger Džumadil
Eemaldamine: 36. Deniss Malov
Mänguolud: +22, päikesepaisteline ilm; muruväljak viletsas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 384
Peakohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Neeme Neemlaid, Veiko Mõtsnik
Neljas kohtunik: Siim Rinken

Maardu: Ilja Kassjantšuk, Rain Aasmäe, Deniss Malov, Deniss Kovtun, Alger Džumadil, Ilja Zelentsov, Sho Hayasaka, Vadim Aksjonov (83. Maksim Krivošein), Vadim Šalabai (68. Deniss Suvorikov), Jaroslav Dmitrijev, Vitali Gussev.
Varus: Anton Aristov, Maksim Krivošein, Alan Mones, Vladislav Ogorodnik, Deniss Suvorikov, Artjom Jakovlev.

Kalev: Karl Andre Vallner, Daniil Ševjakov, Kaspar Laur, Markus Allast, Deniss Maksimenko, Mikk Kruusalu (55. Hannes Anier), Andreas Raudsepp, Markus Vaherna (72. Mark Petrov), Wale Musa Alli, Kevin Rääbis, Reinhard Reimaa.
Varus: Daniil Koroljov, Mark Petrov, Brandon Bachmann, Ben Kouyate, Roger Colville Lee, Hannes Anier, Artjom Ostrovski.

Tabeliseis:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
11
10
1
0
35:5
31
2.
11
9
0
2
37:9
27
3.
11
7
2
2
15:6
23
4.
11
6
3
2
18:12
21
5.
11
3
4
4
10:8
13
6.
11
3
3
5
8:13
12
7.
11
2
2
7
15:25
8
8.
11
2
2
7
11:24
8
9.
11
1
3
7
3:27
6
10.
11
1
2
8
5:28
5

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: BRIT MARIA TAEL
SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
VIGASTATUD KAPTEN
Põlveoperatsioonil käinud Mätas väljakule naasmisest: võiks ju sihtida suvel Tamme staadionit, aga eks näis
NARVA RAPUTUS
VÄRSKED ARENGUD
HARULDANE VÕIMALUS
Dubais testimisel viibiv Harju kindamees: Ronaldo klubi vastu mängimine oli hindamatu kogemus
INTERI KANGELANE
See teine Inzaghi, kelle jaoks kõik tuli loomulikult. Isegi Itaalia meistritiitel!
MITMESUGUST PREMIUM LIIGAST
HÄÄLED TASKUST
Pikk ette (ja ise järele) | Pole põhjust muretsemiseks: eelmine hooaeg on tagasi!
JALKAJUTUD SUURELT SAARELT
OTSUSED
Videokohtunik | Kogu tõde karikaderbist! Pärnus pingutati käepenaltiga üle
ELUST KESET KANALEID
Eesti väravavaht elust kanalite linnas: elu pikimad jalutuskäigud, ootamatud võimalused ja vanema venna mõjutused
RISTNURK
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
8
7
1
0
26:3
22
2.
Paide Linnameeskond
8
5
0
3
15:9
15
3.
Nõmme Kalju FC
7
4
2
1
16:9
14
4.
Tallinna FC Flora
8
3
3
2
15:13
12
5.
Tartu JK Tammeka
7
3
2
2
10:5
11
6.
FC Kuressaare
7
3
0
4
13:19
9
7.
JK Tallinna Kalev
8
2
3
3
11:13
9
8.
JK Narva Trans
7
1
1
5
7:25
4
9.
FC Nõmme United
7
1
1
5
3:12
4
10.
Pärnu JK Vaprus
7
1
1
5
7:15
4
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID