Luup peale | Manchester City ja Real Madrid paugutasid nii hirmsa hooga, et mine tea, mis järgmiseks (0)

11. minutil tõusis hirm, et finaali pääseja on selgemast selgem. Viis väravat hiljem oli selge, et tasub karta vaid seda, et pole õrna aimugi, mida ulmelised Manchester City ja Real Madrid korduskohtumisel lauale panevad.

Meistrite liiga poolfinaalkohtumine polnud õieti alanudki, kui juba põrutas kodumeeskond oma templi ajalooraamatutesse. Paremal äärel palli saanud Riyad Mahrez nautis lustimisruumi, sibis mitmest pallurist mööda ning keerutas pehme palli värava alla. Kevin De Bruyne süstis mänguvahendi lennutrajektoori mõõtma jäänud kaitsjate vahelt viiekasti joonele ning pani pea kindlalt vastu - 1:0!

Tabamus andis kohtumisele küllaldaselt hoogu juurde, sest nii Manchester City kui Real Madrid hakkasid palliga kordamööda mängides teineteise väravat kollitama. Enesekindlamalt sai toimetada kodumeeskond, kes selle tunde peagi ka teiseks tabamuseks vormistas.

11. mänguminuti toimetuste peategelasteks sealjuures De Bruyne ja Gabriel Jesus ning olgem ausad, valgusvihk olgu suunatud ka kaitses plätserdanud David Alaba peale. Niisiis, De Bruyne põrutas palli kasti, millest Real Madridi keskkaitsja lohakalt lahti saama läks. Tagajärjeks pallikaotus, Jesus pööras üle parema õla ning paigutas mänguvahendi Thibaut Courtois'le noppimiseks - 2:0!

Veerand tundi hiljem õnnestus Mahrezil jälle tormata, jõuda karistusalassegi, kuid esimest ristnurka otsima saadetud pall piirdus küljevõrguga. Variant olnuks ka seltsis olnud Phil Fodenit otsida, kelle sappa Real Madrid kaitsemängijat saata ei jõudnud. Tagantjärele targutades olnukski see tüki turvalisem ning ehk ka resultatiivsem variant.

Aga külaliste rong sai ka ikkagi hoo sisse. Vedurijuht ei keegi muu kui Karim Benzema, kellele säärane reis ega seis kohe üldse mitte ei istunud. Mõnekümne minuti täitumise järel teenis Real Madrid nurgalöögi, ründaja tõttas seda kiirelt lahti mängima ning tagajärjeks Alaba napp möödalöök.

Mõni minut hiljem olid mõõteriistad kindlalt välja otsitud: Ferland Mendy saatis palli karistusalasse, kust Benzema vasaku jalaga ebamugavalt, kuid piisavalt korralikult löögile pääses - 2:1! Olukorra algatajaks muuseas keskväljal lohakalt söödetud palli ennastsalgava libistamisega omadele mänginud Luka Modric.

Teist poolaega alustas City sarnases viisis. 48. minutil oli kolmas ülilähedal, kui Mahrezil õnnestus putku pista ning löögilegi minna. Täpselt paigutatud pall oli aga nõnda täpne, et lendas vastu posti. Sealt jõudis see Fodenini, kuid reageerimisaja raamidesse mahtus vaid väravateed tõkestanud Daniel Carvajali tabamine.

Viis minutit hiljem sääraseid takistusi enam polnud. Fernandinho tõttas omadega mööda paremat äärt rünnakule, lükkas mängleva kergusega seina ning pehme tsenderdus läks karistusalasse vabu päid otsima. Oma nupu käis välja ootamatult üksi olnud Foden - 3:1!

See aga ei tähendanud, et City rahulikult hingata saaks. Üldsegi mitte, sest ka Vinicius Junior näitas kavalust ja kiirust. Nimelt sai Real Madridi vasakäär keskväljal priiks mängimise järel hoo üles võtta, siseneda tervisejooksjalikul sammul karistusalasse, muuseas praktiliselt seltsilisteta, ning palli julmalt taganurka saata - 3:2

Küll küllale teatavasti liiga ei tee, sest väravarong põrutas ikka edasi. Ja kuidas veel! Veerand tundi enne kohtumise lõppu niideti Real Madridi karistusala lähistel maha Oleksandr Zintšenko ning külalised jäid vilet ootama. Meetrite kaugusel olnud Bernardo Silval polnud sellest ega ka langenud kaaslasest sooja ega külma, noppis palli ja karistas Real Madridi neljandat korda ära - 4:2!

Omad rumalused saatsid ka koduseinte vahel mänginud mehi: 80. minutil läks Ruben Dias tsenderdust peaga klaarima, kuid mänguvahend tabas mehe väljasirutatud kätt - penalti! 11 meetri karistuslöögi sooritamine jäi ilmselgelt Benzema õlule, kelle enesekindlusest oleme rääkinud küll ja veel. Õigustatult. Meeskonna kapten pani jala palli alla ning tõstis selle pehmelt võrku - 4:3!

Lõpu haaras City kindlalt oma rüppe ning Dias sai järjepanu jalgugi sirutada, kuid värava alla saadetud madalad pallid jäid napilt püüdmatuks. Niisiis, Manchester City 4, Real Madrid 3. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kaitsjatest ja kaitsetööst

Kui vastu vaatab seis 4:3, siis jääb mulje, et kaitsemängule ülemäära palju ei panustatud. Üles anti kaitsjaid küll, aga peale sellist madinat tekib tahtmine protokollist nimed üle vaadata. Kui Manchester City väravaesist turvasid peamiselt Ruben Dias ja Aymeric Laporte, siis Real Madridil oli vastu panna Eder Militao ja David Alaba.

Alustuseks haavadele soola. City teise värava olukorras eksis Alaba selgelt, sest läks olukorda liialt pehmelt, lasi mänguvahendi läbi ning Gabriel Jesus sai muretult lüüa. Pahandust tegi ka Dias, kelle käsi külalistele penalti kinkis.

Suhkrut saab ka, sest nimetatud mehed ning äärekaitsjadki olid tegelikult hoolega aktsioonis. Nii mõnelgi korral tegi Laporte ennastsalgavat kaitsetööd, hoides külalised oma õuelt eemal. Häid momente meenub Daniel Carvajali sulestki. Üks olulisemaid vast teise poolaja alguses, kui Foden värava asemel just teda tabas.

Olulist panust oli näha ka ründetöös: Real Madridi vasakkaitsja Ferland Mendy andis kaks väravasöötu, City mehed Oleksandr Zintšenko ja Fernandinho piirdusid ühega. Kõrgemal uljalt tegutsemine võibki kodus teinekord valusalt kätte maksta. Olgem aga ausad, vastas olnud ründajad olid ikka päris teravad kah.

2. Meeskondade kaptenite meistriklass

End alles paarikümne minuti täitumise järel leidnud Real Madrid elavnes suuresti meeskonna kapteni Karim Benzema eestvedamisel. Enne seda polnud meest oluliselt näha ning ega tema seltsilisigi, kui siis vaid kaitsefaasis valusaid prohmakaid tehes.

Selge ümberlülitumine sai alguse 30. minutil: Real Madrid teenis nurgalöögi, mille Benzema ise kiirelt lahti mängis. Säärane tempomuutus andis selge signaali, et külalised ei tulnud lihtsalt teed jooma. Küpsist näksiti kolm minutit hiljem ning teisel poolajal oli pea kõikide köögikappide sisu nautimiseks välja toodud. Kelneriks, kokaks või gurmaaniks - kuidas kellelegi - Benzema isiklikult.

Ega Manchester Citygi alla jäänud. Kuigi algselt oli kaptenipael Ruben Diase õlavarre ümber, siis Fernandinho mängu toomise järel jõudis see temani. Esimesed liigutused olid muljetavaldavad: kuigi mehe passist vaatab vastu number 36, siis uljas Vinicius Junior läks väikse konksu õnge ning kukkus istuli. Järgnenud täpne püstsööt algatas järjekordse lubava rünnaku.

Teisel poolajal andis Fernandinho ka väravasöödu. Samas, minutid hiljem oli just tema see, kes Vinicius Juniori tõttama ja skoorima lubas. Oma roll oli muidugi ka meeskonnakaaslastel, kelle lappimisoskus saanuks parem olla.

3. Asjad peavad korras olema ka peas

Kui Manchester City 11. minutil oma teise värava lõi, siis vast nii mõnelgi tõmbas seest kõhedaks. Inglismaa kõrgliiga esimene lustis mõnuga, raiskas variante, uskudes, et neid tuleb veel. Uskumine võikski olla ehk kohtumise võlusõna.

Justkui eikusagilt leidis Real Madrid oma usu ning hakkas võimsale Manchester Cityle vastu. Seda tehti avapoolajal, kui tabloolt vaatas vastu 0:2 kaotusseis. Ka siis, kui vastane lõi oma kolmanda ja neljandagi. Isegi kui Karim Benzema ise raputas Manchester City järjekordse värava peale lootusetult pead, siis katki polnud mitte midagi. Jalgpallis on asjad katki alles siis, kui noh, päriselt katki on.

Ja ega veel polegi, sest Hispaanias toimuvale korduskohtumisele läheb Real Madrid vastu 3:4 kaotuse pealt. Siit annab ehitada nii mõndagi. Teisalt, lõhkuda ka.

Manchester City - Real Madrid  4:3 (2:1)
2. Kevin De Bruyne, 11. Gabriel Jesus, 53. Phil Foden, 74. Bernardo Silva - 33., 82. pen. Karim Benzema, 55. Vinicius Junior