Luup peale | Meistrite liiga kuninga troon kõigub enneolematult (2)

Tosin korda on Zinedine Zidane peatreenerina Meistrite liigas väljalangemisega silmitsi seisnud ja alati võitnud, ent kolme nädala pärast ootab teda Manchesteris senistest väljakutsetest suurim. Lahingu ta kaotas ... aga sõja?

Manchester City peatreener Pep Guardiola oleks kahtlemata olnud nõus sõitma tagasi Inglismaale 1:1 viigiga. Võibolla isegi 0:1 kaotusega. Aga päris kindlasti on ta rahul 2:1 võiduga ja teadmisega, et Reali kapten ja igipõline päästja Sergio Ramos saab kordusmängus omadele vaid tribüünilt kaasa elada.

Kuidas nii läks? Kumbki pool ei saanud ennast õieti käima; pooltunni möödudes pidanuks Real 1:0 edu krabama, kuid Ederson vastas Karim Benzema pealöögile läbinisti hiilgava tõrjega ja Vinicius oskas pallile seejärel vaid otsa kukkuda. Aga Cityl olid omad võimalused: kaks korda sai proovida Gabriel Jesus, kaks korda Riyad Mahrez. Sarnaselt Edersonile tegutses (enamasti) ülesannete kõrgusel Thibaut Courtois.

Tunni peal jooksis City meestel juhe aga kokku ja putku pääsenud Vinicius leidis keskel Isco, kellele jäi lahendamise au. Jäme ots läks mõneks ajaks Reali kätte, kuid City rippus neil mantlihõlmas ja pööras õhtu viimase 15 minutiga täielikult enda peoks.

Nii realiseeris Jesus esmalt Kevin De Bruyne'i fantastilise tsenderduse, siis lahendas belglane ise Raheem Sterlingu teenitud penalti ning lõpetuseks kukutas Sergio Ramos õrnast puutest läbijooksul Jesuse. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Kaval-Pep ei ole minevikust õppinud ...

Pep Guardiola Barcelona-järgseid aastaid, aga eriti perioodi Manchesteris on saatnud üks korduv häda - perfektsust taga ajades mõtleb katalaan liiga kaugele, liiga palju. Tahtes vastast üle kavaldada, joonistab ta kokku mänguplaani, mis õnnestumise korral tema geniaalsust veelkord tõestaks. Aga pahatihti on see mängijates hoopis segadust tekitanud ja seeläbi Cityle vastu töötanud.

Oleks muidugi liig loota, et see, mis harutab lahti Bournemouthi või Crystal Palace'i, toimib ka Real Madridi vastu, kuid motiivi läbivust on võimatu mitte märgata. City ei mängi halvasti, aga ei tunne end ka mugavalt. Ja sel tasemel on mugavus see, mis paneb sind otsustava millisekundi kiiremini liigutama.

Bernabeul eelistas Pep rünnakul Gabriel Jesusi Sergio Agüerole ning keskkaitses Nicolas Otamendit Fernandinhole ja John Stonesile. David Silva alustas pingilt, nagu ka Raheem Sterling - tõsi, viimase otsuse aitas langetada hiljutine trauma, mistõttu ei pruugi Inglismaa koondislane olla 90 minuti vormis.

2. ... aga seekord plaan toimis

Madridis rõhus City asetus eelkõige töövõimele ja Reali takistamisele, kusjuures distsiplineeritud tegutsemisega hoitigi Reali suuresti ohjes. Jesus töötas üles-alla, ääred (Bernardo Silva ja Riyad Mahrez) tekitasid laiust ja survestasid äärekaitsjaid, luues ühtlasi keskel ruumi De Bruyne'ile. Belglane sai askeldamiseks piisavalt ruumi ja oli suuresti kõige hea keskmes.

Tõsi, segadust oli ka. Kontrarünnakutele ei jõutud esialgu piisavalt suurte jõududega; Aymeric Laporte'i vigastus pooltunni järel ei aidanud esialgsele plaanile kaasa. Ja just siis, kui City rünnakul ladusalt kombineerima hakkas, jäid Otamendi ja Rodri keskväljal kuuma kartulit mängima ... aga nagu öeldakse, lõpp hea, kõik hea!

Kokkuvõtvalt: mängupildi üle liigselt nuriseda ei tasu ja 2:1 võit annab Cityle kordusmänguks väga-väga hea võimaluse veerandfinaali-piletit püüda. Sel korral osutus Pep geeniuseks, aga ...

3. Väärtustagem Kevin De Bruyne'i!

De Bruyne on mitte ainult omas ampluaas, vaid kogu pilti vaadates maailma viie (et mitte öelda kolme) parima mängija seas. See on fakt. City pink võib olla lõputu, aga belglast naljalt ei asenda. Ka mitte rahaga, sest sellist mängijat pole kuskilt võimalik osta.

Ja ... kui lihtne on Santiago Bernabeul penaltiks üles astuda, kui seis on 83. minutil 1:1 ja sinu meeskond on viimasel neljal korral 11 meetrilt eksinud? Olgu lisatud, et see oli 28-aastasele De Bruyne'ile klubikarjääri esimene penalti mängu sees ja üldse teine, mille ta City eest löönud on.

4. Zidane peab nõudma paremat

Plaati, et Real Madrid ei ole pärast Cristiano Ronaldo lahkumist enam sama, võib igavesti kedrata. Alternatiivina võib käised üles käärida ja tööle asuda, sest Reali koosseisus on peidus rohkem kui City vastu välja näidati.

Reali tulemused on tänavu olnud sageli paremad kui mängupilt, aga järgmisel kuul see neid ei päästa. Nädalavahetusel ootab El Clasico, siis otsa kaks liigamängu ja reis Manchesteri. Kolme nädalaga imet ei tee, aga ... kolme hooajaga ei võida ka kolme Meistrite liiga tiitlit. Või siiski.

Matemaatikud, olgu öeldud, annavad Reali edasipääsu tõenäosuseks kuus protsenti.