Luup peale | Mööli geniaalne sööt pikendas Kure masendavat seeriat (galerii!) (1)

Paide Linnameeskond alistas FC Kuressaare võõrsil 3:0 ja on nüüd võitnud koguni tosin järjestikust omavahelist mängu, ent saarlaste visa vastupanu murti alles teise poolaja keskel tänu Karl Mööli targale ja oskuslikule tegutsemisele.

Paide domineeris Saaremaal küll pallivaldamist, kuid esimesed tund aega põrkuti otsustavate teravuste loomisel ikka ja jälle vastu Kuressaare ennastsalgavat kaitsemüüri.

Läbimurre saabus 62. minutil, kui Karl Mööl otsustas oma väljakupoolel karistuslöögi kiiresti lahti mängida, saates ülipika palli vastaste kaitseliini taha, kuhu spurtinud Ander Ott Valge pääses Magnus Karofeldiga silmitsi ning tõstis palli üle Kuressaare väravavahi - 1:0!

Juhtvärav vabastas Paide painetest ning edasi sujus nende rünnak juba kui lepase reega. 75. minutil lõi Mikel Gurrutxaga peaga Martin Kase tsenderdusest 2:0 ning juba minut hiljem karistas Andre Frolov ära Ranon Kriisa lubamatu pallikaotuse, vormistades õnnega pooleks lõppseisu. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kuressaare on kodus hoopis teisest puust

Paide oli küll domineerivaks pooleks, kuid Kuressaare mänguplaan toimis esimesed tund aega eeskujulikult. Meeskond on uue peatreeneri juhendamisel taasleidnud selle võitlejahinge, mis neid hooaja esimeses ringis kandis, kuigi tulemusteks ei ole see seni vormunud. Tänase lahingu võitluslikkusest annavad tunnistust ka seitse kollast kaarti, millest neli määrati võõrsilmeeskonnale. Viimasel pooltunnil Kuressaare jõud küll rauges, kuid ühtteist positiivset on siit kaasa võtta kindlasti.

Ka statistika annab tunnistust sellest, et Kuressaare puhul on koduväljakueelis midagi vägagi reaalset ja tugevat. Paide vastu kaotati tänavu kõik neli mängu, kuid kodus olid numbriteks 0:1 ja 0:3, samas kui võõrsil häviti 0:7 ja 1:6. Kokku on nii kodus kui võõrsil peetud 14 mängu, aga kodust on saarlased kogunud 12 punkti ja võõrsilt vaid 5, väravate vahe on kodus -13 ja võõrsil -37.

2. Neli mängu, neli erinevat ründajat

Kuressaare uus loots Dmitrijs Kalašnikovs on oma esimestes mängudes tublisti katsetanud ja mängijaid erinevatel positsioonidel kasutanud. Täna näiteks mängis tavapärane äärekaitsja Ranon Kriisa keskkaitses, ääreründaja Joonas Soomre äärekaitses, universaalid Rauno Tutk ja Elari Valmas koos keskväljal, ründaja Otto-Robert Lipp äärel ja ründav keskpoolik Silver Alex Kelder tipus. Osad lahendused olid tingitud ka tavapäraste keskväljameeste puudumisest.

Eriti märkimisväärne on lätlasest juhendaja püüdlus leida sobivat väravalööjat. Kõigis neljas mängus, mida ta juhendada on jõudnud, on tipuründajana alustanud erinev mängija: Elari Valmas, Nikita Komissarov, Sander Laht ja nüüd Silver Alex Kelder. Ründetegevus mängus on aga jätkuvalt nüridavõitu, nii et sobiva koosluse otsingud ilmselt  jätkuvad.

3. Saarlaste tõehetk jõuab kätte

Paide jaoks oli tegemist kohustuslike võidupunktidega, mida tänavusel hooajal on nopitud erakordse järjekindlusega, ning see hoiab nad jätkuvalt Premium liiga medaliheitluses.

Kuressaare on aga enne selle vooru lõppu eelviimasel tabelireal ja seisab silmitsi vägagi reaalse ohuga hooaja järel Esiliigasse kukkuda. Saarlaste võidupõud on veninud juba 16 mänguni, mille jooksul on kogutud vaid kaks viigipunkti. Järgmisel nädalal ootavad meeskonda ees tähtsaimatest tähtsaimad mängud: teisipäeval võõrsil Tallinna Kaleviga ja pühapäeval kodus Maardu Linnameeskonnaga.

4. Mängu parim - Karl Mööl

Nagu kirjeldatud, tõid just Paide vasakkaitsja kiire mõtlemine ja täpne teostus sellesse mängu murrangu. Tegelikult oli ta rünnakul teravustega pildis terve kohtumise vältel ning veidi enne avaväravat raksatas üks tema kauglöök ka latti.