Luup peale | Morata lõi kolm palli võrku, aga Barcelonale piisas võitmiseks vähemast (1)

Barcelona alistas Meistrite liiga alagrupiturniiri teises voorus võõrsil Torino Juventuse 2:0. Avavärava lõi Ousmane Dembele ja üleaja penaltist vormistas lõppseisu Lionel Messi.

Juventus alustas mängu kohe paanikaga, Merih Demiral andis valesöödu oma karistusalasse Messi jalale, Leonardo Bonucci suutis Argentina superstaari löögi blokeerida. Korneri järel kõmmutas Miralem Pjanic kaugelt, Wojciech Szczesny tõrjus. Siis tulistas Antoine Griezmann lähilöögi posti. Mängitud polnud veel kahte minutitki.

Värava sai Barcelona ikkagi suhteliselt kiiresti kätte - 14. minutil vahetas Messi äärt, Dembele võttis pika söödu maha, liikus karistusalale natuke lähemale ja sooritas terava kauglöögi, mis võttis Federico Chiesa jalast sellise rikošeti, mis palli täpselt ristnurka lennutas.

Ka edasise kohtumise jooksul tekkisid paremad momendid Barcelonal, kellel liikusid söödud kenasti. Messi lõi paar korda kastist mööda ja Griezmanni löök puutus ka teisel poolajal posti, seekord küll ainult riivamisi.

85. minutil jättis Demiral Juventuse vähemusse. Tal oli üks kollane kaart all ja sai teise veel, kui endisele Juve poolkaitsjale Pjanicile vastu jalga lõi.

Viimasel minutil teenis Barcelona penalti, kui vahetusmeeste duellis jooksis Federico Bernardeschi tagant otsa Ansu Fatile. Kui normaalaeg oli juba täis tiksunud, realiseeris Messi penalti kindlalt, saates palli üles nurka ja Szczesny valesse suunda.

Mõlemad meeskonnad on alustanud koduliigas hooaega enda kohta väga tagasihoidlikult: Juventus asub Itaalias 5. ja Barcelona Hispaanias alles 12. kohal. Meistrite liigas on nad aga mõlemad praeguse seisuga grupist edasi minemas ja Barca seis muutus nüüd veel eriti turvaliseks. Kuna Ferencvaros ja Kiievi Dinamo tegid täna omavahel viigi, on nendel kirjas üks punkt, Juventusel kolm ja Barcelonal kuus.

Barcelona alistas võõrsil Juventuse esmakordselt. Tähelepanekuid mängust:

1. Morata tegi suluseisu-kübaratriki

Haruldase asjaga sai hakkama Juventuse ründaja Alvaro Morata, kes lõi kolm palli Barcelona väravasse, kusjuures iga kord sai ta söödu või tsenderduse Juan Cuadradolt, aga oli kõigil kolmel korral suluseisus.

Iga korraga muutus suluseis üha napimaks. Viimases olukorras oli tal vaid üks jalg kaitsjast pisut väravale lähemal ja Hollandi kohtunik Danny Makkelie rääkis VAR-iga päris pikalt, aga lõppotsus oli sama.

2. Juventuse rünnak jäi ümaraks

Pallita jäädes tegi Juventus Barcelonale ülikõrget pressingut ja sundis tihti väravavaht Netot pikka ebatäpset palli ette lennutama. Palliga suutis aga Itaalia klubi peale Morata suluseisukollide üsna vähe korda saata.

Avapoolajal tegi Juventus määrustepäraselt ainult ühe pealelöögi - see tehti kaugelt ja see ebaõnnestus keskkaitsjal Danilol täielikult - ning ei teeninud mitte ühtegi nurgalööki. Teise poolaja keskel hakkas kodumeeskond rohkem lööma, aga mitte raamide vahele. Neto ei pidanud näitama, kas ta tõrjuda oskab või mitte.

3. Barcelona rünnakutel mängiti üle

Barcelona mängis endale rohkem väravavõimalusi välja, aga ei suutnud normaalajal minimaalset eduseisu kasvatada, kuna mängis olukorrad üle.

Tihti otsiti healt positsioonilt pealelöömise asemel Messit. Üleajal jättis Fati hiilgava võimaluse realiseerimata - kuigi ta oleks saanud segamatult karistusala keskelt lüüa, proovis ta sööta kõrvale Martin Braithwaite'ile ning pall läks kaotsi.

4. De Jong mängis keskkaitses

Mõlemal meeskonnal on probleeme keskkaitsjatega. Juventusel on lisaks Matthijs de Ligtile vigastatud ka kapten Giorgio Chiellini, punase kaardi võttis kohtumise lõpus Demiral. Bonucci raviti napilt enne mängu terveks.

Barcelonal on vigastatud Samuel Umtiti, punase kaardi tõttu kandis mängukeeldu Gerard Pique. Kuna Ronald Araujo ei suutnud esimese poolaja järel jätkata, tegutses terve teise poolaja vältel keskkaitses osav poolkaitsja Frenkie de Jong. De Jong tegi Morata viimase suluseisuvärava eel mitte kõige kindlama peapuute, aga muidu läks tal ebatavalisel positsioonil kenasti ja ta aitas Barcelonal tagala puhtana hoida.

Juventus - Barcelona  0:2 (0:1)