Luup peale | Naiste koondis lõpetas nukra valiktsükli suure hävinguga (1)

Eesti naiste koondis kaotas EM-valiktsükli viimases mängus koduväljakul Sloveeniale koguni 0:9. Pool tundi hoiti puur puhtana ja avapoolaeg lõppes seisuga 0:2, aga teisel kolmveerandtunnil sadas veel seitse väravat.

Eesti läks mängima 5-4-1 formatsioonis ja püsis enamjaolt oma väljakupoolel. Väravavaht Getriin Strigin pidi esimest korda tõrjetööd tegema 22. minutil, kui ta pareeris Mateja Zveri kauglöögi. Karistusalas eestlannad avapoolajal vastastel pahandust teha ei lubanudki, vaid said vajalikel hetkedel jala vahele.

Kauglöökidest jõudsid aga külalised esimesel poolajal kaks korda sihile. 31. minutil avas AC Milani poolkaitsja Dominika Conc skoori üliilusa sooritusega, lennutades palli latipõrkega ristnurka. Avapoolaja eelviimasel minutil lisas Zver otse karistuslöögist teise tabamuse.

Pärast vaheaega läks kõik palju hullemaks. 54. minutil anti mõõdetud tõste kaitseliini taha ning kapten Zver virutas terava nurga alt oma teise värava. Kuus minutit hiljem riputati keskväljasügavusest pall karistusalasse, kus Ana Milovic selle hüppelt posti äärde saatis.

Vahemikus 68.-81. minutini löödi Strigini võrku veel viis palli. Kristiina Tulluse põhjustatud penalti lõi alla nurka Lara Prašnikar, otse tsenderdusest läks äärelt sisse Lara Klopcici pall, järgmised kaks tükki koksas peaga võrku Zala Vindišar, lõppseisu vormistas Prašnikar.

Tähelepanekuid mängust:

1. Kolme tipuründaja peale null pealelööki

Eesti proovis kohtumise jooksul tipuründaja kohal kolme erinevat mängijat. Avapoolajal oli seal Signy Aarna, kes vahetati 45 minuti järel välja. Teisel poolaja alguses mängis seal Liisa Merisalu, kes oli sinnamaani tegutsenud vasakul äärel. 54. minutil, pärast kolmandat sisselastud väravat vahetas Merisalu kohad Emma Treibergiga, kes ise tippu liikus. Tegelikult polnud vahet, kes parajasti ründes mängis, sest pealelöögini ei jõudnud Eesti täna kordagi.

Nagu kaitses, nii ka ründefaasis oli esimene poolaeg teisest parem. 26. minutil andis Kristina Bannikova paremalt äärelt korraliku tsenderduse ja Eestil oli sel hetkel kaks mängijat karistusalas olemas, aga Sloveenia kaitsja sai pea vahele. Avapoolajal teenis Eesti ka oma kohtumise ainsa nurgalöögi. Teisel kolmveerandtunnil ei toimunud ühtki arvestatavat kodunaiskonna rünnakut.

2. Kaks debütanti pääses platsile

Eesti koondise 25-liikmelisse seltskonda kuulunud kuuest potentsiaalsest debütandist pääses täna väljakule kaks, kahest sünnipäevalapsest (Karina Kork, Eva-Maria Kriisa) aga mitte kumbki.

Debüüdi said kirja Sandra Liir (Tuleviku ja Suure-Jaani ÜN) ja Eva-Maria Niit (Tartu Tammeka), kes sekkusid vahetusest 82. minutil. Ajal, kui nemad platsil viibisid, Eestile rohkem väravaid ei löödud. Tänane õhtu oli debüüdiks muidugi nukker. Samas, siit eriti palju hullemaks minna ei saa - loodetavasti jääbki esimese kohtumise tulemus nende koondisekarjääri kõige suuremaks kaotuseks.

3. Kohutav valiktsükkel

Eesti lõi EM-valiksarjas kümne mänguga ainult ühe värava ja sellegi penaltist. Sinisärgid kogusid kõigest ühe punkti ja see andis kindlalt viimase, kuuenda koha. Väravate vaheks kujunes 1:40.

Tänane kohtumine oli aga kehva tsükli kõige kehvem. Isegi valitsev Euroopa meister ja MM-finalist Holland polnud Eestile ühes mängus löönud üle seitsme värava. Võõrsilmängu Sloveeniale oli Eesti kaotanud oluliselt viisakamalt 0:2.