Luup peale | Natho pääses kiirest punasest kaardist ja aitas Kaljul kindlalt võita (galerii!) (0)

Nõmme Kalju läks Premium liiga 24. voorus Tallinna Kalevi vastu avapoolajal 4:0 juhtima ja võitis lõpuks 4:1. Kaks esimest tabamust olid kalevlaste omaväravad.

Skoor avati 12. minutil. Aleksandr Volkov sai Andri Markovitšilt pika söödu ja murdis palliga värava ette, möödudes Markus Allastist. Teine Kalevi keskkaitsja Dominik Ivkic jõudis varbaga palli napilt Volkovi eest ära lüüa, aga suskas selle enda võrku.

20. minutil toimetas Amir Natho korneri trahvikasti, Aleksandr Kulinitš pikendas seda ja Pedro Victor lõi peaga. Väravajoonelt püüdis Daniil Sõtšugov palli klaarida, aga virutas selle enda puuri.

Kalju standardolukorrad olid terve tänase kohtumise vältel ohtlikud ja mitmel korral leidsid need Pedro Victori. Ka 22. minutil sai Brasiilia keskkaitsja jätkata ja Sander Puri viis mõnelt meetrilt nõmmekad 3:0 juhtima.

Neljas värav sündis 34. minutil. Natho hiilgas oma firmamärgiga ehk tõstis palli pehmelt üle kaitsjate tiimikaaslasele, Puri ülepuusalöögi tõrjus Karl Andre Vallner värava ette ja Volkov skooris peaga.

Sellega oli mäng tehtud. Kalju jätkas ka teisel poolajal domineerimist, aga pisut rahulikumalt. Teise poolaja ainsa värava lõi 80. minutil hoopis Kalevi vahetusmees Eduard Golovljov, kes pääses Pedro Victori ebaõnnestunud peapuute järel Henri Pergiga silmitsi. Pall takerdus korraks Pergi jalgadesse, aga Golovljov ei jätnud jonni ja lükkas selle võrku.

Tähelepanekuid mängust:

1. Nathol vedas, et kiirest punasest kaardist pääses

Kalju oli saanud enne tänast kahes järjestikuses liigamängus otse punase kaardi. Kokku on nõmmekatel sel Premium liiga hooajal kirjas kolm otsest punast kaarti, mida on rohkem kui ühelgi teisel meeskonnal. 16. minutil lendas Natho korkidega Tanel Tambergi põlve lähedale jalga sisse ning õhus oli veel üks eemaldamine. Vilemees Miko Pupart läks neljanda kohtuniku Maksim Ramazanoviga olukorda arutama, Kalju peatreener Marko Kristal jälgis seda vestlust murelikul ilmel.

Nathol vedas, sest Puparti taskust tõusis lõpuks kollane kaart. Kalevi kapten Marek Kaljumäe avaldas selle otsuse peale selget pahameelt.

Mõni minut hiljem tegi Natho selja tagant Tambergile veel ühe selge vea, aga jäi väljakule ja osales kolme järgmise värava eeltöös (neist kahes nurgalöögi andjana). Vaheajal vahetati ta välja. Kuigi punast kaarti Natho ei saanud, siis järgmisest mängust Paide Linnameeskonnaga peab ta ikkagi hooaja kaheksanda kollase tõttu eemale jääma.

2. Suurte vastu Kalev ei saanud

Kalev on nüüd sel hooajal kõik oma 12 mängu esinelikuklubidega (Tallinna Flora, Paide Linnameeskond, Nõmme Kalju, Tallinna Levadia) ära pidanud. Kõik 12 kohtumist kaotati. Üks kaotus tuli numbritega 0:2, kõik ülejäänud aga vähemalt kolmeväravalise vahega.

Esinelikuklubidele suutis Kalev lüüa neli väravat. Neist kaks lõi Eduard Golovljov, ühe Hannes Anier ja ühe Tanel Tamberg.

Järgmistes voorudes on Kalevi vastasteks Tallinna Legion, Narva Trans ja Viljandi Tulevik. Seejärel tabel poolitatakse.

3. Mängu parim - Aleksandr Volkov

Volkov tegi esimesele väravale eeltöö, lõi neljanda ise ja tekitas ka teisel poolajal paremalt äärelt teravusi.

17. oktoobril kell 16.00 Kadrioru staadionil

JK Tallinna Kalev - Nõmme Kalju FC  1:4 (0:4)
80. Eduard Golovljov - 12. ov. Dominik Ivkic, 20. ov. Daniil Sõtšugov, 22. Sander Puri, 34. Aleksandr Volkov

Väravasöödud: 80. x - 12. Aleksandr Volkov, 20., 22. Pedro Victor, 34. Sander Puri