Luup peale | Paide jäi Maardus vähemusse, aga oli selleks ajaks mängu ära otsustanud (0)

Paide Linnameeskond teenis Premium liigas kolmanda järjestikuse vähemalt kolmeväravalise võidu, alistades võõrsil Maardu Linnameeskonna 4:1.

Tähelepanekuid mängust:

1. Paide Maksim Zelentsovile ei halastanud

Maardu väravavaht Maksim Zelentsov (kapten Ilja Zelentsovi vend) tegi täna oma elu teise Premium liiga mängu, kusjuures esimese täismängu, sest eelmine kord, aastal 2014 lõppes tema kohtumine 79. minutil punase kaardiga. Tookord kaotas ta Tallinna Infonetiga 0:2 Sillamäe Kalevile. Täna Paide Zelentsovile ei halastanud ja tagus 50. minutiks neli väravat.

Paide keskkaitsjad andsid korduvalt pikki diagonaalpalle ette, aga samas näitasid külalised ka ladusaid madalate söötudega kombinatsioone. 15. minutil skoor avati, kui Alassana Jatta mängis paremal äärel Muhammed Sannehiga kokku ja andis palli värava ette, kus oli jaol Ander Ott Valge.

Jatta lõi ise Andre Frolovi läbisöödust teise värava. Kolmanda vormistas kiirete söötudega kontrarünnakul Yann Michael Yao, kellele andis viimase passi Karl Mööl. Neljas sündis pärast Mööli tsenderdust, kui Vladislav Ogorodniku jalast pall Sander Sinilaidile jõudis ja viimane selle lati alla naelutas.

2. Sanneh kohtles Aksjonivit karmilt

24. minutil purjetas Vadim Aksjonov äärejoone juures kolmest Paide mängijast läbi ning Sanneh libistas ta selja tagant veaga maha. Kümme minutit hiljem libistas Sanneh Aksjonovile korkidega jalga ning teenis esimese kollase kaardi.

Gambia paremkaitsja ei jätnud aga Maardu vasakpoolkaitsjat rahule, vaid läks talle 52. minutil otse abikohtuniku silme all küljega kehasse ning sai oma teise kollase kaardi. Eemaldatud Sanneh peab seetõttu vahele jätma mängu tabeliliidri Tallinna Flora vastu.

3. Punane kaart muutis mängu

Aafrika äärekaitsja eemaldamine muutis ka tänast kohtumist. Frolov liikus tema positsioonile, kuid eespool jäi Paidel üks mees vähemaks, mis andis Maardule võimaluse mängu sisse saada.

Edasise mänguaja jooksul suutiski skoorida vaid Maardu, kes jõudis 67. minutil auväravani. Aksjonovi, Ogorodniku ja Ilja Zelentsovi söötude järel lõpetas sujuva kombinatsiooni mõnelt meetrilt Vitali Gussev.

Premium liiga senise hooaja halvima resultatiivsusega Maardu saavutas seega parima kaitsega Paide vastu värava, kuid võitjas ei tekkinud kordagi kahtlust, sest külalised olid mängu ära otsustanud esimese 50 minutiga.

4. Mängu parim - Alassana Jatta

Jatta tegi avaväravale eeltöö ja lõi teise ise. Just tema sundis tegema Maardut juba esimesel poolajal vahetuse, kui tema pidurdamisega hätta jäänud Rain Aasmäe välja vahetati. Teisel poolajal andis Jatta veel ühe hea söödu värava ette Valgele, kes viielt meetrilt ei tabanud.

22. juunil kell 16.00 Maardu linnastaadionil

Maardu Linnameeskond - Paide Linnameeskond  1:4 (0:3)
67. Vitali Gussev - 15. Ander Ott Valge, 22. Alassana Jatta, 36. Yann Michael Yao, 50. Sander Sinilaid

Väravasöödud: 67. Ilja Zelentsov - 15. Alassana Jatta, 22. Andre Frolov, 36. Karl Mööl, 50. x
Hoiatused: 44. Vladislav Ogorodnik, 71. Vadim Aksjonov - 34., 52. Muhammed Sanneh, 64. Ander Ott Valge
Eemaldamine: 52. Muhammed Sanneh
Mänguolud: +18, päikesepaisteline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.