Luup peale | Paide korjas seitse! Tee või tina, Flora peale ei hakka ükski hammas (+ galerii!) (0)

Paide Linnameeskonda hinnati kihlveokontorite poolt enne FC Flora võõrustamist soosikuks ning nad haarasid ka varakult eduseisu, aga karm reaalsus on see, et Flora vastas jõudemonstratsiooniga ja kirjutas tabelisse uskumatu 7:1 resultaadi.

Avapoolajal ei ennustanud miski, et asjad kodumeeskonna jaoks nii inetuks kujunevad. Näha sai kõrgetempolist ja ohtrate väravavõimalustega mängu, kus initsiatiiv kõikus ühest käest teise kätte. Paidel oli rohkem märkimisväärseid olukordi, kuid parimad šansid avanesid Florale. Rauno Sappinen jättis 11. minutil kasutamata üks-üks-olukorra, sest 19-aastane väravavaht Mattias Sapp tegi suurepärase tõrje. Kui ise ei löö, siis... 13. minutil võttis Deabeas värava ees omaks Edgar Turi tsenderduse ning kaitsjate passiivsus lubas tal palli tagumisse nurka lükata - 1:0

Poolaja lõpp kuulus aga juba Florale. 33. minutil viigistas Sappinen seisu, kui ta edestas Konstantin Vassiljevi läbisööduni spurtides Abdul Yusifit, lükkas palli mööda ka väravavahist ning suunas selle siis teravaks muutunud nurga alt tühja võrku - 1:1! Poolaja lisaminuteil tabas Markus Soometsa tsenderdus Yusifi kätt ning Sappinen realiseeris penalti - 1:2!

Kohe teise poolaja alguses tuli ka kolmas, kui Sappinen jättis 48. minuti vasturünnakul kübaratriki püüdmata ja söötis selle asemel värava ette oma suurele sõbrale Frank Liivakule, kellel jäi üle vaid pall viielt meetrilt võrku suunata - 1:3!

Kaabuvembuta Sappinen siiski ei jäänud, sest 53. minutil määrati Joseph Salistele pehme penaltiviga Markus Soometsa läbimurde eest ning Flora esiründaja realiseeris taas - 1:4. Ning möödus veel vaid mõni minut, kui Sappinen ise võeti Kristjan Peldi poolt maha - taas penalti, mis seekord jäeti Liivakule - 1:5! Sappinen oli osaline ka kuuenda värava juures, algatades 67. minutil karistuslöögi kiire lahtimänguga kiirrünnaku, mille lõpetuseks saatis Vassiljev võrku Rauno Alliku tsenderduse - 1:6! Alliku teenis teisegi väravasöödu, kui 86. minutil realiseeris tema söödu penaltipunkti juurest Martin Miller - 1:7Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Flora sunnitud eksperimendid

Pika ja katsumusterohke hooaja lõppfaasis on Flora julgelt koosseisuga roteerinud, mis on osalt tingitud vigastustest ja osalt koormustega seotud probleemidest. Aga miks ka mitte, kui komplekteeritus on sedavõrd tasemel ning meistritiitel juba kotis?

Kui Flora kõrgemates liinides on ka osade puudujate juures valikut laialt, siis tagaliini kaod on silmapaistvamad. Märten Kuusk, Ken Kallaste, Michael Lilander, Kristo Hussar, Enar Jääger kõik puudusid tänaselt mängult. Markkus Seppik alustas Henrik Pürgi paarilisena ja Markus Soomets võttis seekord koha sisse paremkaitses. Soometsast on seejuures kujunemas tõeline universaal, sest Eesti koondislasest keskpoolkaitsja on tänavu juba katnud ka vasakkaitsja kohta.

Väravasuult puudusid jätkuvalt kaks esimest numbrit Matvei Igonen ja Ingmar Krister Paplavskis, kelle koha täitis seekord Kristen Lapa. Flora read muutusid veelgi hõredamaks, kui 20 minuti järel vahetati mängust välja Vladislav Kreida, kes hoidis oma paremat reit. Nii võib öelda, et Flora jõudemonstratsiooni läbi viinud koosseisust ligikaudu pooled mehed ei kuuluks tegelikult üldse meeskonna tugevaimasse rivistusse.

2. Paide pani Flora tõsiselt proovile

Nädal tagasi mängis Flora ligikaudu sama eksperimentaalse koosseisuga Nõmme Kalju vastu. Siis ei olnud Floral kasutada isegi mitte Lapat, vaid postide vahele asus neljas number Stiven Raider. Ometi ei suutnudki tunamullune Eesti meister noort puurilukku proovile panna ning Flora võttis 3:0 seljavõidu.

Paide näitas esialgu, et nemad on sel hooajal hoopis teisest puust vastane. Juba esimese pooltunni jooksul korraldasid Henri Anier, Sergei Mošnikov ja Deabeas Flora värava all koguni kuus ohtlikku olukorda. Neist viimane jõudis ka sihile ning selle värava võib kanda justnimelt harjumatu kaitseliini kraesse, sest Soomets jättis Hollandi ääreründajale värava ees lubamatult palju aega ja ruumi ning ka Pürg ei jõudnud teda piisavalt kiiresti toetama.

Ent nagu palju kordi varem sel hooajal, nii tuli Flora ka seekord kahvatuvõitu alguse järel raskest olukorrast välja ning pani rohevalge võimu lõpuks maksvusele.

3. Kolm penaltit

Paide mängud on tänavu olnud kõige penaltirohkemad, ent varemalt on otsused läinud nende kasuks. Enne tänast mängu oli Paide kasuks määratud 12 penaltit ja nende vastu vaid 3. Flora vastavad näitajad olid 5 ja 0.

Kaheldavaks võib hinnata teist penaltit, kui Saliste pani küll seljatagant Soometsale käe külge, kuid puude oli nõrk ja põgus ning pealegi ei selgu videokordustest, kas viga sündis trahvikastis või enne seda.

Tervikuna ei muutnud see üks otsus aga midagi. Hoopis ilmekamalt kirjeldab Paide probleeme kolmas penalti, kui Pelt tegi rumala vea karistusala servas otsajoone suunas liikuvale Sappinenile. Paide keskkaitsjad ja väravavaht on kõik 19-aastased ning maksid täna tõsist kooliraha.

4. Flora on ennegi Paidet kollitanud

Kui mingil arusaamatul põhjusel leidus veel keegi, kelle jaoks ei olnud Flora tänavune ülemvõim veenev, siis tänane mäng vaigistas viimasedki skeptikud. Flora lõi viimati seitse väravat eelmisel hooajal Maardu Linnameeskonnale. Paide sai aga kuueväravalise kaotuse viimati 2018. aasta märtsis samuti Flora vastu, kui 0:6.

5. Mängu parim - Rauno Sappinen

Täna kolm väravat ise, kahele väravale eeltöö. Sel hooajal Premium liigas kokku 25 väravat, kusjuures paremuselt järgmisel mehel on kirjas 14. Vaieldamatu väravakuningas.

29. novembril kell 13.00 Paide kunstmuruväljakul

Paide Linnameeskond - Tallinna FC Flora 1:7 (1:2)
13. Deabeas - 33., 45+2. pen., 54. pen. Rauno Sappinen, 48., 56. pen. Frank Liivak, 67. Konstantin Vassiljev, 86. Martin Miller

Väravasöödud: 13. Edgar Tur - 33. Konstantin Vassiljev, 45+2., 54. Markus Soomets, 48., 56. Rauno Sappinen, 67., 86. Rauno Alliku
Hoiatused: 53. Joseph Saliste, 68. Sergei Mošnikov, 75. Henri Anier, 77. Abdul Razak Yusif
Mänguolud: +3, pilves ilm; kunstmuru väga heas seisukorras