Luup peale | Paide testis Kure varuväravavahti edukalt (galerii!) (0)

Paide Linnameeskond teenis Premium liiga kuuendas voorus võõrsil 1:0 võidu FC Kuressaare üle ning kindlustas oma kolmandat kohta.

57. minutil võttis Mairo Miil oma karistusala nurga lähistel kollase kaardi hinnaga Andre Frolovi maha. Järgnenud karistuslöögi saatis Henri Välja otse lähimasse alanurka, lüües kohtumise ainsa värava. Tähelepanekuid mängust:

1. Paide testis Roland Kütti edukalt.

Tund enne mängu avaldatud esialgses Kuressaare põhikoosseisus oli väravavahi kohal Roland Kütt, sest tavapärast esinumbrit Magnus Karofeldi segas kõhulihase vigastus. Soojendusel tundis Karofeld, et suudab ikkagi mängida, ja ta lülitatigi viimase hetke muudatusena algrivistusse.

22. minutil tegi Karofeld suurepärase tõrje, pareerides põlvega kuuelt meetrilt tulnud Andre Frolovi löögi. 12 minutit hiljem oli ta vigastuse tõttu sunnitud ikkagi platsilt lahkuma, käed pettunult kindaid maha loopimas.

Murule jooksis Kütt, kes oli alles eile Teises liigas 13 minutit ründajana mänginud ja tegi nüüd oma hooaja esimese Premium liiga kohtumise. Paide hakkas teda kohe järjekindlalt kauglöökidega pommitama.

Paide sooritused olid enamasti kas ebatäpsed või Kütile jõukohased, aga 58. minutil sai Linnameeskond oma tahtmise. Kohast, kust võinuks ka tsenderdada, karistas Välja Küti ära.

2. Kuressaare suutis ohustada külaliste tervist, aga mitte väravat.

Kohtumist oli mängitud ainult 20 sekundit, kui Mait Toom pillas Sander Lahe tsenderduse ja Rauno Tutk oli seda äärepealt ära karistamas. See jäigi aga üheks väga vähestest Kuressaare tõsistest momentidest. Palliga mängis peamiselt Paide, kes suutis seda ka kohtumise lisaminutitel enda valduses kõigutada. Kindlat kaitset näidanud Linnameeskond on lasknud endale nüüd kuue liigamänguga lüüa kõigest ühe värava.

Teise poolaja keskpaigas üritas Kuressaare juhendaja Jan Važinski vahetustega asjade käiku muuta. Pingilt sekkusid Silver Alex Kelder ja Karl Ivar Maar. Käärlööki üritades lõi Kelder Muhammed Sannehile jalaga näkku (sai selle eest kollase kaardi) ning teises olukorras tegi ta haiget Toomile, kes jäi end veidikeseks murule koguma. Need olid aga ainsad probleemid, mida ta Paidele põhjustas.

3. Paide koosseisus leidus ühtteist huvitavat.

Arvestades, et kõigis viies eelnevas voorus oli Paide mänginud täpselt sama põhikoosseisuga, oli külaliste tänane algrivistus väga põnev. Muudatusi oli kolm, neist üks - Joel Kokla - kuulus Premium liigas algkoosseisu elus esimest korda. Põhisse pääsesid ka Ander Ott Valge ja Andre Järva, sest Alassana Jatta ja Kevin Kauber olid vigastuse või haigusega väljas.

Lisaks kandis Paide peatreener Vjatšeslav Zahovaiko mängukeeldu ja pidi istuma tribüünil, Aivar Pohlaku lähedal. Zahovaikot asendas abitreener Erki Kesküla, kes kohtumise lõpupoole ka ise Kristo Tohverilt hoiatava loengu sai. Väravavahtide treener Jüris Sahkur kuulas seda loengut eemalt naerusuiselt, lootes võib-olla ise ajutiseks põhijuhendajaks kerkida.

Puudujate tõttu oli Paide koosseis õhuke: külalised tegid kohtumise jooksul ainult ühe vahetuse. See vahetus oli tähtis, sest murule astunud Tarmo Neemelo tõusis meistriliiga mängude arvult (433) kõigi aegade tabelis viiendale kohale. Olulise tähiseni jõudis täna ka Sander Sinilaid, kes tegi oma 300. kõrgliiga etteaste.

4. Mängu parim - Henri Välja

Välja oli see, kes oma karistuslöögiga mängu saatuse otsustas. Ta andis ka mitmeid häid nurgalööke.