Luup peale | Pechteri eksimus maksis punkti, Podholjuzini oma mitte (galerii!) (1)

Teisel kohal paiknev Tallinna Levadia teenis Premium liiga kümnendas voorus võõrsil 2:1 võidu seitsmendal positsioonil asuva Tartu Tammeka üle.

Levadia tegi eelmise vooruga võrreldes algkoosseisus ühe muudatuse, pannes Mark Oliver Roosnupu asemel platsile Ernest Agyiri. Juba viiendal minutil kandis see lüke vilja - Agyiri mängis mööda Artur Uljanovist, kes tegutses täna viieses kaitseliinis paremkaitsjana, ning sisenes karistusalasse ja lõi tagumisse alumisse nurka - 0:1.

19. minutil Tammeka viigistas. Levadia keskkaitsja Maksim Podholjuzin eksis rängalt, tema ülipehme tagasisööt läks otse Tristan Koskori jalale. Tammeka ründaja lahendas kindlalt üks-üks olukorra.

See oli tartlaste kohtumise ainus hea võimalus. Domineerinud Levadial oli avapoolajal samuti momente vähe - tsenderdusi karistusalasse läks, aga Tammeka kaitsjad klaarisid pallid ära, Zakaria Beglarišvili kauglöögi püüdis Karl Johan Pechter rahulikult.

Teisel poolajal lõi Levadia rohkem häid momente ja teenis kahekohalise arvu nurgalööke. 60. minutil sai Beglarišvili Agyirilt söödu karistusalasse ja tegi osava pette, kuid lõi siis napilt mööda. Järjekordse korneri olukorras eksis jämedalt Pechter, kes pillas palli käest ja tegi siis vea Volodõmõr Bajenkole. Penalti realiseeris löögiga alla nurka Beglarišvili.

Tammeka sai oma kolmanda järjestikuse kaotuse. Levadia püsib tänu võidupunktidele liidrist Paide Linnameeskonnast kolme punkti kaugusel. Tähelepanekuid mängust:

1. Podholjuzini esimesest eksimusest kollane, teisest värav

11. minutil andis Podholjuzin valesöödu Koskori jalale, mis võimaldas Tammeka ründepaaril Levadia keskkaitsepaari vastu kiirrünnakule minna. Bajenko peatas rünnaku Kevin Mätasele tehtud vea hinnaga ning sai selle eest kollase kaardi.

Podholjuzin oma esimesest apsakast siiski õppust ei võtnud, vaid tegi kaheksa minutit hiljem Koskorile veel suurema kingituse.

Kollasest kaardist ei pääsenud täna ka Podholjuzin ise, selle sai ta 72. minutil, kui ta Koskori vastu enam lahkust üles ei näidanud, vaid tabas õhuvõitluses ründaja nägu.

Levadia treeneritetiimi kuuluv Tarmo Kink ETV2 vaheajastuudios oma keskkaitsjat kriitikast ei säästnud: "Tahaks kuidagi viisakalt seda väljendada ... selliseid vigu ikkagi kaitses ei tohi ja ei saa teha. Ilusast mängust ja pallivaldamisest ei ole mingit kasu, kui me teeme oma poole peal selliseid apsakaid. Üks anti andeks, aga ühe mängu jooksul kaks järjest teha - seda annab ikka välja mõelda."

2. Esimesest penaltisoovist kollane, teisest värav

64. minutil tabas Agyiri tsenderdus karistusalas Ats Toomsalu kätt. Käsi oli keha küljes loomulikus asendis ning reageerimisaega Toomsalul polnud, aga sellegipoolest nõudsid Levadia mängijad aktiivselt penaltit. Kõige innukamalt esitas kohtunik Karl Koppelile nõudmisi Agyiri, kes sai selle eest ise kollase kaardi.

Kohe järgmises olukorras järgmisel minutil Levadia ikkagi penalti teenis. Tammekal oli küll viis kaitsjat väravajoone ees olemas, kui Pechter palli käest pillas, aga väravavaht Bajenkol lüüa ei lubanud, vaid läks Ukraina kaitsjale jõuliselt selga.

Levadia on teeninud sel Premium liiga hooajal juba viis penaltit, ükski teine klubi pole neid teeninud rohkem kui kaks. Kõik viis 11 meetri trahvilööki on Beglarišvili realiseerinud. Eesti passiga grusiinil on tänu penaltitele kirjas seitse tabamust, millega asub väravaküttide edetabelis Henri Anieri järel teisel kohal.

3. Mängu parim - Ernest Agyiri

Levadia tekitas täna kõige rohkem teravusi läbi vasaku ääre, kus tegutses Agyiri. Ghana ääremängija lõi individuaalse meisterlikkuse pealt esimese värava ning andis 60. minutil söödu Beglarišvilile, kes jättis hea võimaluse realiseerimata.

2. mail kell 15.00 Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul

Tartu JK Tammeka - Tallinna FCI Levadia  1:2 (1:1)
19. Tristan Koskor - 5. Ernest Agyiri, 67. pen. Zakaria Beglarišvili

Väravasöödud: 19. x - 5. Milijan Ilic, 67. Volodõmõr Bajenko
Hoiatused: 39. Karli Kütt (väravavahtide treener), 65. Karl Johan Pechter - 11. Volodõmõr Bajenko, 64. Ernest Agyiri, 72. Maksim Podholjuzin, 77. Hannes Anier
Mänguolud: +9, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 0, pole lubatud
Peakohtunik: Karl Koppel
Abikohtunikud: Sten Klaasen, Maikel Mikson
Neljas kohtunik: Kristjan Kattus

Tammeka: Karl Johan Pechter, Kevin Aloe, Tanel Tammik (80. Karl Tammeorg), Igor Dudarev, Ats Toomsalu, Mihkel Järviste, Andre Paju (66. Dominic Laaneots), Patrick Genro Veelma, Artur Uljanov, Tristan Koskor, Kevin Mätas (87. Martin Jõgi).
Varus: Carl Kaiser Kiidjärv, Karl Läänelaid, Martin Jõgi, Carl Robert Mägimets, Karl Tammeorg, Dominic Laaneots, Kevin Anderson.

Levadia: Karl Andre Vallner, Milijan Ilic, Maksim Podholjuzin, Volodõmõr Bajenko, Ilja Antonov, Brent Lepistu, Ernest Agyiri, Zakaria Beglarišvili (78. Mark Oliver Roosnupp), Bogdan Vaštšuk (89. Rasmus Peetson), Frank Liivak, Strahinja Krstevski (72. Hannes Anier).
Varus: Artur Kotenko, Rasmus Peetson, Mark Oliver Roosnupp, Robert Kirss, Amar Yunis Abdallah, Hannes Anier, Trevor Elhi.