Luup peale | Post ja kaitsjate peapuuted ei lubanud Kalevil enam Legionilt punkte võtta (0)

Tallinna Legion alistas Premium liiga 25. voorus Tallinna Kalevi 2:0. Väravad lõid Deniss Vnukov ja Nikita Andrejev.

Mõlemale väravale eelnes Kalevi kaitsja ebaõnnestunud peapuude. Esimese tabamuse puhul sai Vnukov palli pärast Ralf-Sander Suvinõmme kehva klaarimist ja teise puhul Andrejev pärast Dominik Ivkici, kes oli sinnamaani teinud kaitses suurepärase mängu, eksimust.

Avapoolajal oli Legion domineerivam meeskond ja pääses 30. minutil juhtima. Teisel poolajal sai Kalev kenasti mängu sisse, aga 81. minutil muutis Legion minimaalse eduseisu turvalisemaks, kui Dmitri Kovtunovitši pika palli ja Ivkici peapuute järel pääses Andrejev Karl Andre Vallneriga üks-ühele. Suvel meeskonnaga liitunud ründaja realiseeris olukorra ja sai kirja juba oma hooaja seitsmenda tabamuse. Kalev mängis sel hetkel vähemuses, kuna just Andrejeviga kokkupõrkel oli äsja vigastada saanud Suvinõmm, kes lebas väljaku kõrval.

Tähelepanekuid mängust:

1. Legioni esimest väravat Kalevi vastu tasus oodata

Kalevile oli tänavu Premium liigas löödud kõige rohkem väravaid - 61, aga Legion polnud nendest löönud mitte ühtegi. Eelmised omavahelised mängud olid andnud Kalevi 1:0 võidu ja 0:0 viigi. Nüüd leidis Legion lõpuks tee Vallneri võrku ja seda kaunil moel - Vnukov virutas maapõrkega kauglöögi puurivahi näppude ja posti kaudu väravasse.

Eelmised kolm korda järjest (Nikolai Mašitšev juulis, German Šlein augustis ja Vnukov ise septembris) lõid Premium liiga kuu ilusaimaks tabamuseks valitud värava kauglöögist just Legioni mängijad. Šleinile ja Mašitševile anti auhind üle tänase mängu eel. Ka täna proovisid punasärgid korduvalt kaugelt skoorida, aga ülejäänud sooritustega sai Vallner hakkama.

2. Sama post oli Legioni jaoks teist korda õnnelik

Minut pärast Vnukovi avaväravat oli Kalevil hea võimalus viigistada. Marek Kaljumäe lükkas karistuslöögi kõrvale Markus Allastile ning spurtis ise trahvikasti. Allasti tsenderdus lendaski täpselt jooksvale Kaljumäele pea peale, kuid kapteni pealöök läks napilt mööda.

Ka teise poolaja alguse parimad võimalused tekitas Kalev. Eduard Golovljovi eeltöö järel pääses Hannes Anier lähedalt löögile, kuid Pavel Londak tõrjus ära. Kaks minutit hiljem sai Pavel Dõmovi heast diagonaalsöödust Anier uuesti lüüa, seekord lubas Londak pallil oma külje alt läbi lipsata, aga pall veeres vastu posti. Vastu sedasama posti, kust Vnukovi löök oli avapoolajal Kalevi kahjuks võrku põranud.

89. minutil oli Legioni vahetusmees Marek Šatov lähedal kolmandale väravale, aga Vallner tõrjus tema korraliku pealöögi ära.

3. Legion tõusis seitsmendaks, kuid kuues koht jääb ebatõenäoliseks

Legion möödus tänase võiduga Narva Transist ja tõusis seitsmendale kohale. Tabeli poolitamise ajaks esikuuikusse kerkida on aga ülimalt ebatõenäoline, sest kaks vooru enne poolitamist jäävad Deniss Belovi hoolealused Viljandi Tulevikust viie punkti kaugusele. Järgmisel nädalal kohtuvad Tulevik ja Legion omavahel, kuid 27. voorus ootab Tulevikku Kalev, Legionit Levadia.

Tabeli punase laterna Kalevi olukord muutus veelgi nutusemaks, kuna hooaja lõpuni on jäänud sinisärkidel ainult viis mängu ning vahe FC Kuressaarega püsib seitsmepunktiline.

4. Mängu parim - Deniss Vnukov

Vnukov lõi mängu ilusaima ja tähtsaima värava. Lisaks aitas ta keskvälja kontrollida, sundis Vallnerit ühte oma kauglööki korneriks tõrjuma ning tekitas pika läbisööduga Stefan Tšendeile hea momendi.