Luup peale | Puhta puuriga jätkav Trans lõi end teisel poolajal poolfinaali (0)

Narva Trans astus Evald Tipneri karikavõistlustel poolfinaali, alistades koduses veerandfinaalis Maardu Linnameeskonna 2:0.

Klassivahe oli kohtumises selgelt näha, väravateni jõuti teisel poolajal. Tähelepanekuid mängust:

1. Avapoolajal Transi standardolukorrad ja löögid ebaõnnestusid.

Trans ründas avapoolajal kõvasti, kuid väravad jäid löömata, kuna narvalaste standardolukorrad jäid pidevalt liiga madalaks ja pealelöögid liiga pehmeks.

Avapoolaja kaks parimat lähilöögivõimalust olid Eric McWoodsi söötude järel Joseph Salistel ja Viktor Plotnikovil. Saliste saatis viiendal minutil palli liiga värava keskele ja Ilja Kassjantšuk tõrjus, Plotnikov kõmmutas aga üle.

2. Skoori avamine oli aja küsimus.

Kuigi avapoolajal skoori ei tehtud, siis oli ainult aja küsimus, millal Trans sihile jõuab. Maardu ei suutnud vastaseid oma väravast kaugel hoida ja võõrustajate tempokad rünnakud jätkusid.

56. minutil avas skoori Julius Kasparavicius, kes sai Deniss Poljakovilt söödu, pööras ja lõi 15 meetrilt palli teravalt posti äärde. 20 minutit hiljem tegi Poljakov kõik selgeks, suunates McWoodsi madala kauglöögi postipõrkega võrku. Kassjantšuk sai näpud vahele, aga ei enamat.

3. Trans jätkab puhta seljatagusega.

Narvalased jõudsid karikavõistlustel poolfinaali ilma ainsatki väravat sisse laskmata. Varasemates ringides purustas Trans madalamatesse liigadesse kuuluvad klubid, alistades Imavere Forsi 10:0, SK Kadrina 7:0 ja Jõgeva Nooruse 8:-.

Nüüd ei suutnud ka Maardu piirilinlaste väravat eriti palju ohustada. Vitali Gussev oli avapoolajal korra keskelt läbi pääsemas, kuid suruti lõpuks ikkagi Vadim Mihhailovi poolt liialt äärele ära. Kohtumise viimasel rünnakul jõudis Gussev ohtlikult palliga kasti, aga tema löök või tsenderdus ebaõnnestus ja lendas üle otsajoone.

4. Mängu parim - Deniss Poljakov

Poljakov osales keskväljal kenasti mängu ehitamises ning oli osaline mõlemas väravas: esimesele andis ta resultatiivse söödu ja teise lõi ise.

Deniss Poljakov. Foto: Liisi Troska