Luup peale | Rogic mängis Paide vastu ruletti ja võitis (0)

FCI Levadia lahkus Paidest 4:1 võiduga. Foto: Liisi Troska

Evald Tipneri karikavõistluste veerandfinaalis alistas Tallinna FCI Levadia võõral väljakul lisaajale läinud kohtumises 4:1 Paide Linnameeskonna ja jõudis poolfinaali. Levadial on seega võimalik teha midagi, millega Eesti sai viimati hakkama FC Flora 2009. aastal – kaitsta karikat.

Paide asus kohtumist juhtima 25. minutil, kui Martin Kase tugev karistuslöök jäi Artur Kotenko jaoks tõrjumatuks. Levadia viigiväravat tuli oodata üle tunni, aga 86. minutil Gando selle peaga lõi. Lisaja alguses, 93. minutil tegi Joao Morelli seisuks 2:1 ning Mark Oliver Roosnupu ja Gando väravad 112. ja 113. minutil vormistasid lõppseisu. Soccernet.ee tähelepanekud kohtumisest:

1. Rogici võetud risk õigustas ennast.

Meeskonnad olid alles pühapäeval olnud vastamisi Premium liigas, kui intensiivse kohtumise võitis Levadia 2:0. Paide Linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko tegi võrreldes pühapäevaga algkoosseisus ainult ühe muudatuse – Ander Ott Valge asemel alustas Tarmo Neemelo. Tõele au andes pole Zahovaikol ka nii pikka pinki, et hulganisti muudatusi teha.

Tema kolleegil Aleksandar Rogicil aga on ja serblane kasutas seda võimalust julgesti, jättes algkoosseisu alles ainult kolm meest (Markus Jürgenson, Rasmus Peetson, Roosnupp). Ülejäänud kaheksa meest olid värsked. Põhimehed Dmitri Kruglov, Jevgeni Osipov, Maksim Podholjuzin, Nikita Andrejev ja Jevgeni Budnik olid suisa koju jäetud.

Muidugi võttis Rogic riski. Esmalt polnud kasutatud koosseis omavahel võistlusolukorras kokku mänginud. Teiseks on põhitegijate kvaliteet ikkagi kõvem. Sellepärast nad põhitegijad ongi. Levadia jäigi esimesel poolajal Paide summutamisega hätta ning surve alla, aga teise poolaja edenedes mäng paranes ning lõpuks saavutati ka viigivärav.

Lisaajal oli eelis juba Levadia päralt. Nemad olid selgelt värskem meeskond ning vahetuspingilt sekkunud Joao Morelli ja Juri Tkatšuki näol oli juurde toodud kvaliteeti, mille toel Paide lõpuks ka maha murti.

Rogici ruletimäng õigustas end ka sel moel, et karikasarjas jõuti poolfinaali, aga pühapäevase Tallinna derbi eel säilitati värskus. Seoses paljudele põhimeestele antud puhkuse või nappide minutitega ei pea serblane usutavasti pead murdma, keda Premium liiga liidrite lahingus Flora vastu platsile saata.

Paide Linnameeskonna ründaja Kevin Kauber survestamas FCI Levadia väravavahti Artur Kotenkot. Foto: Liisi Troska

2. Paide otsib järgmist õnnestumist

Paide alustas hooaega 2:0 võiduga Nõmme Kalju vastu, millega loodud positiivse auru mõju hakkab aga nüüd vähehaaval haihtuma. Flora käest saadi 0:1 kaotus ja nüüd on kahel puhul järjest alla jäädud Levadiale. Kuigi keegi ei kahtle, et Paide on suuteline andma tippmeeskondadele väärikaid lahinguid ja neilt punkte röövima, on ikkagi vaja järgmist suurt õnnestumist.

Tippsport on teatavasti väga palju kinni psühholoogias ning jalgpalluri mõttemaailma ei turguta paremini mitte miski asi kui võit. Paide mõlemad partiid Levadia vastu olid igati väärikad ja veidi parema õnne korral oleks vähemalt üks kaotus olemata olnud, aga lisaks välistele märkidele vajab Paide ka uut õnnestumist duellis tippmeeskondadele, et saada uus kivikõva tõend oma võimekusest.

Premium liigas kohtutakse järgmistes voorudes Viljandi Tuleviku ja Maardu Linnameeskonnaga. 11. mail sõidetakse külla Narva Transile, millest tuleb mõlema meeskonna jaoks väga oluline ja märgilise tähtsusega kohtumine.

3. Mängu parim – Joao Morelli.

Brasiillane tuli väljakule 61. minutil, kui asendas senise Premium liiga hooaja jooksul null minutit mänguaega pälvinud Artjom Komlovi. Morelli mõju kohtumisele oli otsustav. Just tema toimetas 86. minutil vasakult äärelt karistuslöögi, mille Gando peaga väravasse lõi. 93. minutil viis Morelli Levadia juhtima. See jäi ka kohtumise võiduväravaks.