Luup peale | Safronov võttis, Safronov andis, Levadia alustas napi võiduga (galerii!) (1)

Tallinna Levadia alustas liigahooaega 1:0 koduvõiduga FC Kuressaare üle. Mõlemad meeskonnad pidasid esimese liigamängu uue peatreeneri juhendamisel (Levadial Martin Reim, Kurel Roman Kožuhhovski) ning läksid väljakule kolme keskkaitsjaga, kuid lõpetasid kümnekesi ja kahe keskkaitsjaga.

Selge favoriit Levadia asus oodatult kohe alguses domineerima, kasutades äärekaitsjate tsenderdusi ja aeg-ajalt ka Ukraina keskkaitsjate püstsööte liini taha. Veerandtunnise mängu järel lisas Levadia tempot ja läks varsti juhtima. 1:0 seis püsis lõpuni, kuigi vahepeal pidi kodumeeskond mõnikümmend minutit viibima väljakul vähemuses. Tähelepanekuid mängust:

1. Avapoolaja peategelaseks Safronov

Avapoolaja keskseks mängijaks oli Ukraina keskkaitsja Oleksandr Safronov, kes viis Levadia juhtima, aga jättis oma meeskonna ka arvulisse vähemusse.

19. minutil läks Levadia nurgalöökide arvestuses 2:1 ja mänguskoori arvestuses 1:0 ette, kui Juri Tkatšuk toimetas korneri karistusalasse ja tema kaasmaalane suunas peaga palli allanurka.

34. ja 41. minutil võttis aga Safronov kokku kaks kollast kaarti, mis tähendasid punast. Mõlemas olukorras tegi ta vea Sander Lahe vastu. Teist kollast oleks ta pidanud igal juhul vältima, sest Laht oli ääres liikumas pigem nurgalipu suunas ega olnud sel hetkel väravale ohtlik. Safronov võttis seega oma väravaga Kurelt punktid, aga andis mõneks ajaks saarlastele ka lootust.

2. Punane aitas Kurel lööma pääseda

11-mehelise Levadia vastu polnud Kuressaarel õnnestunud sooritada ainsatki pealelööki, kuid kohe punasele kaardile järgnenud olukorras pääses Mairo Miil peaga löögile, Sergei Lepmets oli aga omal kohal ja püüdis palli.

Vähemusse jäänud Levadia läks üle 4-4-1 formatsioonile ja mängupilt muutus kõvasti, Kuressaare asus rohkem ründama.

68. minutil võttis aga ka Kure keskkaitsja Marco Lukka oma teise kollase kaardi ja külalised jäid eelisest ilma (esimese kaardi olukorras tegi ta vea Juri Kolomojetsi vastu, teisel puhul Mark Oliver Roosnupu vastu).

3. Levadial oli veel häid võimalusi

Avapoolaja jooksul oli Levadia kaks korda ohtlik sarnase kombinatsiooniga: Trevor Elhi tsenderdas vasakult äärelt ja ründaja (esimesel juhul Kolomojets, teisel juhul Robert Kirss) lõi peaga napilt üle. Kirsi löök puutus isegi latti.

Mängu lõpus tekkis Kuressaare värava all samuti mitu ärevat momenti, aga vahetusmehe Gando lähilöögile õnnestus Magnus Krofeldil end ette sättida ning suure ülekaaluga kontrarünnak (neli levadialast kahe külaliste kaitsja vastu) raisati ära. Kure tekitas kohtumise jooksul küll poolvõimalusi, aga mitte nii häid šansse nagu Levadia.

4. Mängu parim - Juri Tkatšuk

Tkatšuk alustas kohtumist ebakindlalt, andes juba esimesel minutil oma värava alt lahti mängides palli Joonas Soomre jalale. Hiljem sai Tkatšukist aga mängu dirigent, tema tsenderdustest sündis ohtlikke olukordi, sealhulgas ainus värav. Tema ühe oivalise karistuslöögi tõrjus Karofeld ühe käega ristnurgast ära.