Luup peale | Seekord juba avapoolajal ärganud Tammeka suurendas Tuleviku probleemidekuhja (galerii!) (2)

Tartu Tammeka sai Premium liiga teises voorus hooaja esimese võidu, kui mandri-Liivimaa derbis oldi 4:0 üle Viljandi Tulevikust.

Kui nädal tagasi sai Tammeka Maardu Linnameeskonna vastu mängu tõeliselt sisse alles teisel poolajal, siis täna oldi ärkvel esimesest minutist saadik.

Andre Paju pommlöök viis Tammeka juhtima 16. minutil ning kaheksa minutit hiljem sai värava kirja ka Albert Prosa. 33. minutil teenis Tammeka penalti ning erinevalt Konstantin Vassiljevist õnnestus Tauno Tekkol saata pall Karl-Romet Nõmme seljataha. Teisel poolajal vormistas lõppskoori vahetusest sekkunud Artur Uljanov. Soccernet.ee tähelepanekud kohtumisest:

1. Palliga mäng pole Viljandi suurimaks probleemiks

Viljandi Tulevikul kulges hooajaeelne ettevalmistus konarlikult ning peatreener Sander Post tõi korduvalt välja, et kunstmuru kehv kvaliteet ei lubanud neil pikalt pallitrenne teha.

See andis loomulikult tunda nädalataguses mängus Floraga, kuid et eeldatavalt jõukohasema Tammeka vastu jõuti esimeste korralike löökideni alles teisel poolajal, muudab probleemi oluliselt klaarimaks.

Kuid vähemalt tänase mängu põhjal võib veelgi tõsisema probleemina välja tuua Viljandi kaitsjate kogenematuse. Sander Kapper korraldas paremal äärel Tuleviku vasakkaitsja Mark Eduriga kohati mis ise tahtis (eriti avapoolajal), Gustav-Hendrik Seeder tegi 33. minutil täiesti ebavajaliku penaltivea, kui tuli seljatagant sisse küljejoone suunas liikunud Akim Sairinenile. Kogu kohtumise vältel jäi Tulevik hätta kaitseliini seljataha antud pikkade pallidega. Postil mõtteainet igatahes jagub.

2. Sirgjoonelised lahendused tõid tartlastele edu

Tammeka kaitsjate Akim Sairineni ja Frankline Okoye antud pikad söödud kaitseliini seljataha külvasid ohtu pidevalt ning nii Tammeka ründeduo kui ka ääreründajad olid, eriti avapoolajal, varmad tekkinud ruumi ära kasutama.

Küllaltki sirgjoonelise stiiliga võikski Tammeka tänast mängu iseloomustama. Pidevalt leiti kastis täpsete tsenderdustega üles nii Albert Prosa, Martin Jõgi kui Sten Reinkort. Samuti väärib äramärkimist Jõgi - Prosa partnerlus, kes pidevalt Tuleviku kaitseliini vahel õnnestunult kombineerisid.

Andre Paju pommlöök viis Tammeka juhtima. Foto: Brit Maria Tael.

3. Tugitala vigastusele järgnes Paju meistriklass

Juba 13. minutil pidi Tammeka hetkekoosseisu üks olulisemaid lülisid Reio Laabus vigastuse tõttu väljakult lahkuma, mis sundis Kaido Koppelit väljakul mõned nupud ümber vangerdama.

Aga ei ole halba ilma heata. Laabuse asemel sekkus platsile Sten Reinkort, koha keskväljal võttis sisse aga eelneva mängu vasakul äärel mänginud Andre Paju. 24-aastasel universaalsel mängumehel kulus vaid paar minutit, et keskväljal avanenud vaba ruum ära kasutada ja paarikümnelt meetrilt pommlöök ülemisse nurka saata.

11 kuud tagasi valiti Paju kannalöök Pärnu Vapruse vastu kuu ilusaimaks väravaks. Nüüd võib ta täiesti vabalt samasuguse au osaliseks saada.

4.  Slash mängis Aloe koha väärikalt välja

Oma debüütmängus Tammeka eest kohe punase kaardi korjanud endine Flora kaitsja Kevin Aloe ei saanud seetõttu täna kaasa teha. Aloe koha vasakkaitses võttis sisse avavoorus omakorda mängukeeldu kandnud Mihhail Slaštšjov.

Tavapäraselt paremkaitsjana tegutseva venelase särgil ilutses nime kohal legendaarse Guns N' Rosesi kitaristi järgi tuntuks saanud hüüdnimi Slash. Tavapärasest harjumatul positsioonil mängimine Slashi jaoks probleeme ei valmistanud ning endise Sillamäe Kalevi mängumehega oli Tuleviku paremäär korduvalt raskustes. Kvaliteeti jagub Tammeka kaitseliinis seega mõlemasse äärde.

5. Hallikas-vihmane ilm Viljandi inimesi koju ei jätnud

Kuigi ilm ei olnud täna Viljandi kunstmuruväljakul publikumi jaoks liialt atraktiivne, tuli sellegi poolest kohtumist vaatama igati korralikud 343 pealtvaatajat. Tuleviku kogukonnajuht Marek Tiits väärib kiidusõnu!

Viljandlaste jalgpallihuvi tõestuseks proovis üks kohalik pääseda meeleheitlikult staadionile piletiraha maksmata.

6. Mängu parim - Martin Jõgi

Tammeka esitus oli täna meeskondlikult äärmiselt ühtlane ja mängu parima auhinda vääriksid võrdselt nii mitmedki mängijad. Jõgi liikuvusega oli Tulevik kogu mängu hädas ning tasuks sai ta kirja kaks Fantasy-söötu. Esimesel puhul võimaldas ta Pajul lüüa iluvärava, 24. minutil tõrjus tema pealöögi Nõmm, mille järel Prosa palli värava ees võrku suskas.