Luup peale | Teniste minek keskkaitsesse ei aidanud Tammekat, kolm väravat löönud Kalev parandas kohta (galerii!) (2)

Enne tänast sel Premium liiga hooajal kõige vähem väravaid löönud Tallinna Kalev sahistas võõrsil Tartu Tammeka võrku teisel poolajal kolm korda ning võitis 3:1. Kalev tõusis viimaselt, kümnendalt kohalt kaheksandaks, Tammeka jätkab kuuendal positsioonil.

Esimene poolaeg jäi Tamme staadionil 0:0 viiki. Tammeka valdas rohkem palli ja tekitas pisut lubavamaid olukordi. Soodsaim võimalus avanes 30 minuti täitudes Aleksandr Kuhharevil, kellel oli Henri Välja söödu järel karistusalas aega ühe puutega pall endale ette sättida ja teisega vajutada. Pallitabamine polnud aga puhas, nii et Kuhharevi sooritus jäi pehmeks ja ebatäpseks.

Kalev alustas teist poolaega aktiivselt ja pääses 59. minutil nurgalöögist juhtima. Esimese palli võitsid tarlased, aga Kaspar Laur suunas peaga palli värava ette tagasi ja Foday Trawalli saatis selle peaga alla nurka. Trawally jaoks oli see liigahooaja neljas tabamus, kusjuures ükski tema tiimikaaslane pole skoorinud rohkem kui ühe korra.

Juba kuus minutit hiljem sai Ats Purje vasturünnakul Ioan Jakovlevilt söödu, liikus palliga kasti ja lõi kaunilt tagumisse ristnurka. Tammeka oli jäänud järsku 0:2 kaotusseisu.

89. minutil riputas Jakovlev trahvilöögi karistusalasse ja Laur suunas selle peaga alla nurka - 0:3. Kalev realiseeris täna olukordi hästi. Nullimängu külalised siiski ei saanud, kuna üleajal lõi Tanel Lang karistusala joone kandist rikošetiga Tammeka auvärava.

Kalevi särgis tegi oma Premium liiga debüüdi 16-aastane Martin Tomberg, kes sekkus vahetusest 90. minutil. Tähelepanekuid mängust:

1. Teniste pandi keskkaitsesse Jakovlevi pidurdama

Tavaliselt Tammekas parema wing back'ina tegutsenud 88-kordne internatsionaal Taijo Teniste mängis täna keskkaitsjana. Enamiku ajast oli ta kolmest keskkaitsjast parempoolne, aga kui Kalevi vasakäär Ioan Jakovlev läks vahepeal mängima oma paremale äärele, vahetas kohta ka Teniste, et olla ikka Jakovlevi-poolne keskkaitsja.

Tammekal oli põhjust Jakovlevi karta, kuna see lühike tehniline triblaja oli eelmises omavahelises kohtumises aprillikuus võtmerollis ning lõi toona ka matši ainsa värava. Seekord aga tartlaste plaan tulemust ei andnud. Just Teniste oli see, kelle lihtsast söödueksimusest sai Jakovlev teise tabamuse eel palli, mille ta söötis edasi Purjele, kes meisterlikult skooris.

2. Tammeka tegi viie minuti jooksul viis vahetust

Teisele väravale reageeris Tammeka koheselt kolmikvahetusega ning tegi neli minutit hiljem veel ühe topeltvahetuse. Seega tegid tartlased 66.-70. minutil ära kõik oma viis vahetust ehk asendasid pooled väljakumängijad uute meestega. Premium liigas on selline vaatepilt tavapäratu - veel eelmisel hooajal võis üks võistkond kokku teha üldse kuni kolm vahetust.

Pingilt jooksid väljakule Giacomo Uggeri, Carl Robert Mägimets, Dominic Laaneots, Martin Jõgi ja Reio Laabus. Mingit energiat vahetusmehed platsile tõid, kuna Uggeri osava kannasöödu järel pääses Mägimets värava alt löögile, kuid Kalevi värske mees Hugo Palutaja suutis selle viimasel hetkel blokeerida. Mägimets sai hiljem veelkord ohtlikult löögile, siis tõrjus Stiven Raider lati alt palli ära. Jõgi sai üleajal kirja resultatiivse söödu. Mängu päästa vahetusmeestel siiski ei õnnestunud.

3. Kalevi jaoks on Tammeka ülisuur punktiallikas

Daniel Meijeli ja Aivar Anniste hoolealused on nüüd teeninud sel Premium liiga hooajal kaks võitu ja mõlemad võidud on tulnud just tartlaste vastu. Tammekalt on Kalev võtnud 86% oma selle hooaja punktidest - ilma nendeta oleks Kalev kindlalt tabeli põhjas.

Tammeka on kõikidelt ülejäänud esinelikust allpool paiknevatelt klubidelt võtnud punkte, aga Kalevi vastu pole kahel katsel õnnestunud.

4. Mängu parim - Kaspar Laur

Laur klaaris pika keskkaitsjana palle oma karistusalast ning lõi teises kastis värava ja andis ühe resultatiivse söödu. Patrick Genro Veelma proovis temast ühes olukorras kiirusega mööda mängida, aga Laur jäi selleski situatsioonis peremeheks, sai keha vahele ja teenis karistuslöögi.