Luup peale | Treeningmängu meenutanud lahingu lõpetas solvunud lapsukeste parastamine (3)

Meistrite liiga kaheksandikfinaali korduskohtumises suutis PSG teha suurepärase tulemuse, kui alistas Dortmundi Borussia 2:0 ning pööras avamängu 1:2 kaotuse kahe mängu kokkuvõttes 3:2 võiduks.

PSG pööras ringi keerulise seisu, ent lõpuks ei räägita mängu järel mitte Prantsusmaa meistri suurepärasest etteastest (mida polnud), vaid üleolevast käitumisest.

Üksteist kompava alguse järel läks esimest korda väga ohtlikuks avapoolaja keskpaiga möödumisel, kui PSG algkoosseisu ennistatud Edinson Cavani jooksu pääses ning Roman Bürki hiilgav jalatõrje seisu viigis hoidis.

28. minutil jäi Dortmundi äärekaitsja Achraf Hakimi nurgalööki kaitstes tukkuma, lubades Neymaril paar kiiremat sammu teha ning sukelduva hüppe järel peaga palli väravasse suunata. 1:0 värava järel said sakslased palliga mängu enda kätte, kuid ei Jadon Sancho ega Thorgan Hazardi löögiüritused vilja kandnud.

Esimese poolaja üleminutitel kaotasid aga võistkonnad võidu palli ning PSG pääses segaduse järel rünnakule, kus vasakkaitsja Juan Bernat torkas Pablo Sarabia tsenderdusele poolkogemata varba vahele, mille järel mänguvahend posti kõrvale veeres - 2:0.

Teisel poolajal ohjas Dortmund küll väljakul toimuvat, aga Keylor Navase kaitstavale väravale tõeliselt ohtlikuks muutuda ei suudetudki. Matši lõpuminutite draama pakkus hoopis massirüselus, mis tõi Saksamaa võistkonna poolkaitsjale Emre Canile eemaldamise. 2:0 lõppseis viis 3:2 üldparemusega veerandfinaali PSG. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Treeningmängu meenutanud "andmine"

Koroonaviiruse tõttu tühjade tribüünide ees peetud Meistrite liiga kaheksandikfinaali korduskohtumine oli suuremas osas emotsioonitu. Avavile eel näidati tribüünile kogunenud üksikuid tähtsaid tegelasi, kes istusid seal tuimade kalanägudega, tundmata igasugust elevust eesootavast suurest mängust.

PSG kuvas küll soojenduse käigus ekraanidele otsepilti staadioni kõrval pidutsevatest fännidest, kes kogu kohtumise vältel ilutulestikku taeva poole kõmmutasid, ent erilist meeleolu see mängijates ei tekitanud.

Publiku puudumine tähendas teatud momentides hoopis seda, et platsil toimunu oli rahulik ja tagasihoidlik nagu mõnes treeningmängus. Eriti avapoolajal, kust puudus tempo ning kiirus. Mängijad kõigutasid rahulikult palli, pressing oli mõlemalt poolelt uimane ja loid. Teisel poolajal muutus mäng tulenevalt seisust veidi nobedamaks, ent fännide puudumine jättis suurele matšile tähtsusetu mulje.

2. Mitte Haaland, vaid Neymar

Samal ajal kui jalgpallimaailm on vaimustunud uuest Norra imelapsest Erling Braut Haalandist, on sisuliselt täielikult vaibunud jutud Brasiilia pallivõlurist Neymarist. PSG ründaja talendist ei räägi enam keegi. Räägitakse ta tujutsemisest, pidutsemisest ja väljamõeldud vigastustest.

Kui Neymar 8. minutil Mats Hummelsi taklamise järel õlale kukkus ja vingus näo pähe tegi, jäi mulje, et kõik läheb viimase aja rada pidi. Ent Neymaril oli teine plaan. Samal ajal kui Haaland kulges avapoolajal võetud kollase kaardi järel väljakul ettevaatlikult ja veidi kammitsetult, pakatas Neymar soovist näidata oma tehnilist võimekust.

1:0 juhtvärava lõi Neymar puhalt tahtmise pealt. Järgnenud tähistus näitas ilmekalt, mida arvab Neymar sellest, et kohtumise eel röövis kõik pealkirjad tema asemel Haaland. Neymar jooksis küljejoone taha, istus maha ning võttis sisse joogaasendi, millega tähistas Haaland avamängus, Tristan Koskor möödunud nädalavahetusel, aga Sander Kapper juba mullu suvel.

Neymari tähistus läks kordamisele lõpuvile järel. Sedapuhku kogu PSG meeskonna esituses. Neid häiris Haalandi bravuurikus, nagu häirib kommi ära võtmine väikest last. Paraku mõjus see kõik lapsikult, ei enamat.

3. Rüselus andis märku mängu tähtsusest

Kui esimese punkti juures kirjeldasin seda, mis röövis mulje mängu tähtsusest, siis viimane näitab, mis ikkagi kaalul oli. 88. minutil läks vea järel Emre Cani ja Neymari vahel seletamiseks. Neymar tungis aktiivselt Canile asju näkku ütlema, mille peale Can brasiillase kätega eemale tõukas. Neymar viskas pikali, Marquinhos ja kompanii jooksid selgust looma ning tekkis suuremat sorti rüselus.

Mehed tõuklesid, kiskusid ja moodustus vähemalt kümnepeane punt, kel oli vaja omavahel asju selgitada, ent peakohtunik Anthony Taylor jälgis kõike toimuvat rahulikult veidike eemalt. Kui mäss rahunes, hakkas Taylor kaarte lehvitama: Canile arusaamatult pehme punane kaart (videokordustest sai näha vaid Neymari kätega eemale lükkamist, aga mitte lööki), Neymarile norimise eest kollane, kõige aktiivsemalt tõmmelnud Marquinhosele kollane ning juba varem mängust välja vahetatud Angel Di Mariale samuti kollane - see jätab ta veerandfinaali avamängust eemale.

See põgus moment aga tuletas meelde, mis on kaalul. Ja kui PSG lasi end üleminutiteks kümnekesi mänginud Dortmundil surve alla panna, sai veelkord näha, kui tähtis on prantslaste jaoks 2:0 eduseisust kinni hoidmine. Lõpuvilele järgnenud maailmameisterlik tähistamine samamoodi.

Nüüd on PSG küll omadega Meistrite liiga veerandfinaalis, ent seal tuleb käituda igas mõttes küpsemalt.