Luup peale | Trenditeadlikkus ei jooksnud mööda külgi maha (video!) (0)

Lõuna-Korea ja Mehhiko pidasid U17 maailmameistrivõistluste veerandfinaalis haarava lahingu, millest väljusid 1:0 võiduga mehhiklased.

Mõlema meeskonna selge esmane eesmärk oli riske minimeerida, kuid mäng algas võrdlemisi tempokalt ja mõlemapoolsete võimalustega, mis tekkisid küll pigem juhuslikult kui süstemaatiliselt. Nauditavas võtmes kulges terve esimene poolaeg, mille jooksul jõudsid mõlemad kolistada latti - Korea poolt Min-Seo Choi kiirrünnakul, Mehhikol Alejandro Gomez karistuslöögist.

Teiseks poolajaks tulid meeskonnad igati loogiliselt murule hoopis ettevaatlikumalt, rõhutades sellega, et olulisem on vigu vältida kui värav lüüa. Tagasihoidlik ründepanus väljendus vähestes võimalustes. Sestap olid mehhiklased 77. minutil väga pettunud, kui kohtunikud andsid neile õiguse küljeaudiks, mitte nurgalöögiks. See osutus peidetud aardeks.

Küljeaudile järgnenud tsenderdus maandus nimelt mõõdetult vahetusmehe Ali Avila pea peale ja Mehhiko juhtis järsku 1:0. Sellest koos järgnenud targa mängu majandamisega piisas edasipääsuks, sest lõunakorealased ei suutnud oma tahtmist kuidagi peale suruda. Poolfinaalis kohtub Mehhiko Hollandiga. Soccernet.ee tähelepanekud kohtumisest:

1. Trendidega tuleb kursis olla

Noored aastal 2019 on äärmiselt trenditeadlikud. Lõunakorealased lõpetasid turniiri kuue väravaga, neist viis löödi esimesel poolajal; Mehhiko tosinast väravast üheksa on sündinud pärast puhkepausi. Nii võiski eos arvata, et pärast 0:0 lõppenud poolaega satub jäme ots mehhiklaste kätte.

Suures plaanis nii läkski. Võimalusi tuli küll tikutulega otsida, kuid võitjad tegid kõike õige veidi paremini. Lõuna-Korea ei pea kaotust grammigi häbenema ja oleks võimeline mängima ükskõik kellega sel turniiril, kuid selline on juba kord jalgpall. Keegi peab kaotama ja koju sõitma.

2. Aasia kurb saatus

Lõuna-Korea, nagu ka eelmises voorus langenud Jaapan, mängis väga heal tasemel vutti. Mõlema jaoks on veerandfinaal aga alati laeks jäänud. Järgmine loogiline mõte oleks ilmselt, et Aasia koondised pole siis kunagi nelja parema sekka murdnud, aga võta näpust! See on ikkagi U17 vanus.

Aga jah, tõsi, viimasest poolfinaalist saab 25 aastat - viimati küündis nii kaugele Omaan 1995, varasemalt ka Katar 1991, Bahrein 1988 ja samal aastal turniiri sootuks võitnud Saudi Araabia. Mis siis ikka, rohkem õnne järgmisel korral!