Luup peale | Üks. Ja kaks. Ja kolm. Ja neli. Ja Barcelona langes (10)

Meistrite liiga omas mahlas: Liverpool pakkus poolfinaali kordusmängus unustamatu elamuse, alistas Barcelona 4:0 ja läks teist aastat järjest finaali.

Barcelona võitis kodumängu 3:0 ja oli selge soosik, aga täpselt nagu Roma Barcelonale mullu, lõi Liverpool ka nüüd varakult esimese palli Marc-Andre ter Stegeni selja taha. Esimene poolaeg möödus mõlemapoolsete võimalustega, kuid suuresti väravavahtide hiilgava töö tõttu jäid järgmised väravad ootama mängu teist poolt.

Riietusruumist välja tulles tegi Liverpool sunnitud vahetuse, kui vigastada saanud Andrew Robertsoni asendas poolkaitsja Georginio Wijnaldum, vasakkaitsesse kolis James Milner; kümmekond minutit hiljem oli just vahetusest sekkunud hollandlane see, kes 122 sekundi jooksul kahel korral võrku sahistas.

Liverpooli 3:0 viinuks mängu lisaajale, ent nad tahtsid enamat. 79. minutil mängiti hiilgavalt lahti nurgalöök ja Origi õhtu teine värav otsustas edasipääseja - hispaanlaste viieaastane valitsusaeg Meistrite liigas on lõppenud. Soccernet.ee tähelepanekud kohtumisest:

1. Messit ei saa süüdistada, aga kuhu jäi Messi?

Paari avamäng Barcelonas oli kiidulaul Lionel Messile. Igati õigustatult, sest Messi karistuslöök oli filigraanne, teisest maailmast. Aga nagu sageli juhtub, ei ole päevad vennad - nüüd tabas Messi sarnase koha pealt müüri. See ja mõned üksikud sööstud võrdus argentiinlase tänane kogupanus. Juhtub, ka parimatel.

Selles, et Messi on Barcelona A ja O, ei ole ta (suures osas) ise süüdi. Et kaaslased otsivad rünnakul teda, kuigi vahel oleks parem valik ehk lüüa, ei ole tema süü. Ja eelkõige ei ole Messi süü, et Barcelona lubab endale 90 minutiga neli väravat lüüa meestel, kes mängisid, sest "paremad" jäid eemale. Mehed Messi ümber peavad kaela kandma, et Barcelona saaks mängida kõrgete panustega. 

2. Barcelonat löödi jalgpalliõpikuga

Et väravad lõid Divock Origi (300 minutit liigajalgpalli sel hooajal) ja Georginio Wijnaldum (sunnitud vahetus), oli mõnitus omaette, aga neljanda ja otsustava väravaga kiskus Liverpool Barcelona lõplikult alasti. Mitte iga päev ei näe sellisel tasemel jalgpallitõe "ole alati valmis" rakendumist, aga enam selgemalt ei ole võimalik õpikumaterjali esile tõsta.

Selle värava "autor" Trent Alexander-Arnold võib olla veel vaevu teismeeast välja kasvanud, aga kahe väravasööduga tõestas ta Jürgen Kloppile ilmekalt, millest Liverpool avamängus puudust tundis. Jalgpalliajalukku kirjutatav neljas värav oli puhtalt tema loominguline vili. Aplaus ja sügav kummardus!

3. Cuneyt Cakiri vile oli õiglane, aga Barcelonale sobilikum

UEFA otsus määrata potentsiaalselt tuleohtlikule mängule vilemeheks türklane Cuneyt Cakir ei olnud üllatav. Cakir on kohtunike hierarhias kõrgel kohal, suured juhid hindavad tema kindlameelsust ja julgust teha suuri otsuseid. Aeg-ajalt on need otsused toonud teravat vastukaja, sest Cakiri vile on pigem karmikäeline. Nüüdki olid Liverpooli fännid esimesel poolajal (põhjendamatult) pettunud.

Küsimus oli meeskondade häälestuses. Liverpool teadis, et peab täna andma eelkõige füüsilise lahingu, sest ootamise ja tiki-taka jalgpalliga nad Barcelonat platsilt ära ei pühi; ehtinglaslik vutt ja ehtkloppilik pressing suures plaanis toimisid, aga paljud kontaktid, mida Inglismaal ära ei vilistataks, Cakir vilistas. Siinkohal on oluline rõhutada, et kuni kohtunik kehtestab mõlemale meeskonnale sarnased "reeglid" mängu läbivalt, on ta oma tööga hästi hakkama saanud. Vilele ei ole midagi ette heita. 

4. Kuidas tuleb Liverpool toime soosikuseisusega?

Finaalile vastu minnes võib olla üsnagi kindel, et Liverpooli peetakse favoriidiks sõltumatult sellest, kas vastu tuleb Amsterdami Ajax või Tottenham. Pärast mullu finaalis õpipoisi rolli jäämist peaks Liverpool olema valmis ka seda koormat kandma. See ei ole neile enam midagi uut.

Küll on Jürgen Kloppil mõtteainet mänguks häälestamise osas. Kannatlik ja passiv mäng ei ole Liverpooli mäng, vigade kartmine ei ole Liverpooli mäng. Anfield ja Kop ei ole seal meeskonna taga, aga peale tuleb minna sama julgelt kui nüüd Barcelonale. Siis on lootus minna võiduka lõpuni märgatavalt suurem.

***

Liverpool - Barcelona 4:0 (1:0), kahe mängu kokkuvõttes edasi Liverpool 4:3
7., 79. Divock Origi, 54., 56. Georginio Wijnaldum

Kommentaarid

Juss   •  
Mis mõttes kuhu jäi Messi? Mida ta tegema oleks pidanud? Absoluutselt kõik läheb Valverde kaela, treenerina täielikult läbi kukkunud
Juss   •  
Ja kui halba tweedi valik...van Dijk tõesti peatas Messi? Mängu ka vaatasite?
Ants   •  
Loodan, et Bartsaloona võidab finaalis..... oooih, kas nad ei saanudki edasi? Väga kurp küll
Hala madrid!   •  
Ja sõnu polegi vaja😁
van dijk   •  
Nõus jussiga, van dijk markeeris suarezt pidevalt, fabinho messit. Nii nagu avamängus.
Wingback   •  
Täiesti fantastiline ja ajalooline õhtu. Ei lähe kunagi meelest, wonderful!! :)
Juss on rumal   •  
Messi mängis või valverde.
Messi kaotas esimeses mängus esimesel poolaajal üksi 16 korda palli😁
Küsid mida messi oleks pidanud tegema? Kui palju ta peale lõi eile? Kelle viga ,et puujalg ja värvat ei saanud? Treeneri? Mehed läksid võitu kindlustama.alahindasid ja karistati ära. Lihtne. Mida messi oleka pidanud tegema? Võibolla väravaid lõõma või mis arvad? Või oleks pidanud valverde lõõma väravaid?
Madis   •  
Soccernetile õppematerjaliks Mundo Deportivo väljaanne, kes hindas eilseid Barca mängijaid - Messi ja Vidal 5, Semedo ja Arthur 4, ülejäänud peale Coutinho ja Rakitici 3, Coutinho ja Rakitic 0. Vot see on õiglane hindamine, mitte see nali, mis Soccernetis toimub, kus peale koondise haledat lutti saamist pannakse ikka hinded vahemikus 5-7. Näidake mune, Soccerneti ajakirjanikud.
To Madis   •  
Kus need soccerneti hindamised on?
Madis   •  
Peale igat Eesti koondise mängu annab Soccerneti “ekspertidest” koosnev toimetus “karmi ent õiglase” hinnangu koondislastele.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
JALKAJUTUD
INTER ON ITAALIA MEISTER
Meister selgunud! Inter tõmbas Milano derbis pikema tiku ja koos sellega eriti magusa  Scudetto
MITMESUGUST PREMIUM LIIGAST
PREMIUM LIIGA PÜHAPÄEV
MÄNGUD VÄLISMAAL
Luup peale | Ta tegi seda jälle! Bellingham otsustas üleminutitel  El Clasico  saatuse
OTSUSED
Videokohtunik | Kogu tõde karikaderbist! Pärnus pingutati käepenaltiga üle
ELUST KESET KANALEID
Eesti väravavaht elust kanalite linnas: elu pikimad jalutuskäigud, ootamatud võimalused ja vanema venna mõjutused
LEVERKUSENI MUINASJUTT
RISTNURK
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
8
7
1
0
26:3
22
2.
Paide Linnameeskond
8
5
0
3
15:9
15
3.
Nõmme Kalju FC
7
4
2
1
16:9
14
4.
Tallinna FC Flora
8
3
3
2
15:13
12
5.
Tartu JK Tammeka
7
3
2
2
10:5
11
6.
FC Kuressaare
7
3
0
4
13:19
9
7.
JK Tallinna Kalev
8
2
3
3
11:13
9
8.
Pärnu JK Vaprus
7
1
1
5
7:15
4
9.
FC Nõmme United
7
1
1
5
3:12
4
10.
JK Narva Trans
7
1
1
5
7:25
4
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID