Luup peale | Unelmate minutid teise poolaja alguses andsid Kalevile suure võidu (galerii!) (0)

Tallinna Kalev jäi Premium liiga 26. voorus koduväljakul Narva Transi vastu kaotusseisu, kuid võitis mängu 4:1.

Viimasel kohal paiknev Kalev hoiab sellega oma püsimajäämislootust elus, sest vähendas vahe FC Kuressaarega nelja- ja Transiga kuuepunktiliseks.

Trans avas skoori 18. minutil, kui Aleksandr Zakarljuka andis oivalise söödu Dominik Ivkici ja Daniil Sõtšugovi vahelt läbi ning üks-ühele pääsenud Chinedu Geoffrey tõstis palli üle Karl Andre Vallneri väravasse.

34. minutil Kalev viigistas. Nurgalöögijärgses olukorras andis Murad Velijev paremalt äärelt tsenderduse ning kapten Marek Kaljumäe, kes Nikita Mihhailovi poolt valveta jäeti, lükkas jalaga palli võrku.

Üsna võrdsel avapoolajal, mis jäi 1:1 viiki, sai Kalev rohkem pealelööke ja kornereid ning kombineeris aeg-ajalt ilusate seinasöötudega. Unelmate minutid tulid aga Kalevi jaoks teise poolaja alguses - juba 51. minutiks oli kodumeeskond 3:1 juhtimas ja arvulises ülekaalus.

Lõppskoori vormistas 74. minutil Hannes Anier, kes võttis Markus Vaherna hea söödu rinnaga maha ja lükkas palli väravasse.

Tähelepanekuid mängust:

1. Võtmeminutid teise poolaja alguses

Kohtumise parim võimalus, mida ei realiseeritud, tekkis 1:1 viigiseisul 44. minutil. Anier võttis kenasti Vallneri pika palli maha, jätkas Velijevile ja sai siis viimaselt söödu karistusalasse, kuid lõi kuuelt meetrilt latipuutega üle. Terve Kalevi leer hoidis luhtunud momendi tõttu peast kinni.

Mis avapoolaja lõpus ei õnnestunud, tehti ära teise poolaja alguses. Kui teine kolmveerandtund käima läks ja Trans hakkas palli keskpunktist käima lükkama, tormas Anier liiga vara vastaste väljakupoolele. See näitas, kui innukalt läks Kalev riietusruumist platsile. Kohtunik Eiko Saar pidi laskma lahtimängu korrata ja pidi oma kella uuesti õigeks sättima, mis võttis ootamatult kaua aega.

49. minutil jäi Artjom Škinjov oma väljakupoolel nurgalipu lähistel olukorra klaarimisega hätta, Vaherna sai jala vahele ja Pavel Dõmov lõi ülikauni värava, tõstes palli terava nurga alt tagumise posti põrkega võrku.

Kohe järgmisel rünnakul andis Anier ideaalse ajastusega läbisöödu Vahernale, kellele Ofosu Appiah karistusalas viimase mehena selga jooksis. Appiah sai punase kaardi ja Kalev penalti, mille Anier kindla löögiga alla nurka saatis - 3:1.

2. Vähemuses Trans ohtlik ei olnud

Pärast vähemusse jäämist mängis Trans mõned minutid ühe keskkaitsjaga ning Kalev tekitas kerge vaevaga veel mitu poolohtlikku olukorda. 55. minutil tehti vahetus: Viktor Plotnikov välja, keskkaitsja Roman Nesterovski sisse. Siis kadus aga narvalastelt ees teravus ära.

Mõned üksikud olukorrad kohtumise viimasel pooltunnil Transil tekkisid, aga Zakarljuka lõi kas Vallnerile sülle või üle. Üldiselt võisid tribüünil Halloweeni kostüümis viibinud lapsed tunduda Kalevile hirmutavamad kui kümnemeheline Trans.

3. Kalevi hooaja resultatiivseim mäng

Kalev oli löönud sel liigahooajal ühe mängu jooksul maksimaalselt kaks väravat, aga lõi täna neli. Loomulikult said sinisärgid seeläbi oma suurima võidu. Väärib märkimist, et Dmitrijs Kalašnikovsi juhendamisel on Kalev löönud seitsme mänguga üheksa väravat, enne seda oli skooritud 19 mängu jooksul kaheksa korda.

Transile oli löödud varem sel liigahooajal neli kolli ainult ühes kohtumises. Aga tookord said piirilinlased kätte Tallinna Levadialt 4:4 viigi, nüüd tuli selge kaotus. Transi praegune võiduta seeria kasvas 9-mänguliseks. Viimase üheksa kohtumisega on narvalased teeninud ainult kaks viigipunkti. Lisaks tabas Transi täna veel üks tagasilöök: Roman Sobtšenko sai vigastada ja pidi avapoolajal vahetusse minema.

4. Mängu parim - Markus Vaherna

Kolme eelnevat Premium liiga kohtumist varupingilt alustanud Vaherna pääses täna põhikoosseisu ning tänas treenerit kahe väravasöödu ja ühe teenitud penaltiga.

24. oktoobril kell 13.00 Kadrioru staadionil

JK Tallinna Kalev - JK Narva Trans 4:1 (1:1)
34. Marek Kaljumäe, 49. Pavel Dõmov, 51. pen., 74. Hannes Anier - 18. Chinedu Geoffrey

Väravasöödud: 34. Murad Velijev, 49., 51., 74. Markus Vaherna - 18. Aleksandr Zakarljuka