Luup peale | Uue hingamise leidnud Tammeka jättis lootuse rekordi kordamisest ellu (0)

Tammeka suutis Paide neljandal katsel selili panna. Foto: Liisi Troska

Tartu Tammeka parandas hooaega rikkunud iluvea ja võttis eelviimases liigavoorus kolm punkti Paide Linnameeskonnalt – ainsalt, kelle vastu seni kuival oldi. Tartlased vormistasid 3:2 võidu teise poolaja hea esitusega.

Paide alustas Tartu kohale langenud tihedas udus teravamalt ja 13. minutil kõmmutas Andre Frolov karistusala joonelt palli võrku. Kui vaheajale mindigi külaliste 1:0 edus, siis teisele poolajale tuli Tammeka hoopis teise hingamisega ja kohe hakkas ka juhtuma. 49. minutil Sten Reinkort viigistas ning 56. minutil viis Tristan Koskor Reinkorti ja Andre Paju eeltöö järel Tammeka juba juhtima.

Paide elu läks veel hullemaks veerand tundi enne mängu lõppu, kui Martin Kase peast maandus pall nurgalöögi järgses olukorras oma väravas. Viimase muudatusena rünnakule nihutatud Kase küll rehabiliteeris end 85. minutil, vähendades Frankline Okoye eksimuse järel Paide kaotusseisu, ent enamat Paide ei suutnud. Üleminutitel tõrjus Carl Kaiser Kiidjärv veel põiklati alt Kase pealöögi ning kaugelt sai jalga proovida Frolov, kuid Tammeka hoidis võidupunktidest kinni. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Tammeka ründeliin ärkas õigel hetkel

Avapoolaeg kuulus pigem Paidele, kuid teiseks kolmveerandtunniks said tartlased peatreenerilt Kaido Koppelilt õiged juhised. Eelkõige torkas silma ründajate hea üksteisemõistmine, kui Koskor, Reinkort, Paju ja Artur Uljanov korduvalt head kokkumängu näitasid. Tartu tuli teisele poolajale mõttega, et kaotada pole midagi, surudes Paide oma karistusala lähedusse ning kasutades kaitsjate hilinemisi edukalt ära.

2. Paidel nappis käike

Karl Mööli punase kaardi tõttu alustas paremkaitses Premium liiga algkoosseisudebüüdi teinud 18-aastane Siim Aer, endiselt on kaitseliinist puudu ka Paide liider Mikel Gurrutxaga. Aer ei teinud sugugi halba mängu, pannes Uljanoviga oma äärel korduvalt julgelt rinnad kokku, ja sama ei saa öelda ka keskkaitsjate Kristjan Peldi või Kase kohta. Kuid kokkuvõttes ei olnud Paidel just kaitseliinis piisavalt liidreid, kes suutnuks kohatist ebalust lappida. Lisaks olid piiratud ka Vjatšeslav Zahovaiko käigud vahetustega mängu muuta, sest traumade tõttu jäid eemale nii Siim Luts kui ka Edgar Tur.

3. Paide jätkab mängu au, Tartu rekordi kordamise nimel

Vaid ühel korral, 2007. aastal on Tammeka lõpetanud kõrgliigas viiendal kohal. Nüüd on neil võimalus seda saavutust korrata, sest selleks tuleb kõigest teha viimases ringis Nõmme Kalju vastu parem tulemus kui Narva Transil Kuressaare vastu. Kui meeskonnad peaksid lõpetama võrdsetel punktidel, soosib paremus omavahelistes mängudes Tammekat.

4. Mängu parim - Sten Reinkort

Reinkort luhtas küll avapoolajal ühe väga hea võimaluse, kuid parandas vea hiilgava teise poolaja algusega. Tänavu läbimurdeaasta teinud ründajal on kuldaväärt oskus platsil tihti üsna märkamatuks jääda, kuid õigel hetkel õiges kohas olla ja mängude saatusi otsustada.

3. novembril kell 19 Tamme staadionil

Tartu JK Tammeka - Paide Linnameeskond 3:2 (0:1)
49. Sten Reinkort, 56. Tristan Koskor, 73. ov. Martin Kase - 13. Andre Frolov, 85. Martin Kase

Väravasöötjad: 49. Tristan Koskor, 56. Andre Paju, 73. Reio Laabus - 13. Yann Michael Yao, 85. x
Hoiatused: 78. Artur Uljanov - 68. Siim Aer, 74. Yann Michael Yao, 78. Bruno Caprioli, 87. Andre Frolov
Mänguolud: +7, pilves uduvihmane ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras