Luup peale | Vaheajal ümbersündinud Legion ei suutnud Kuret lõplikult maha murda (galerii!) (0)

FC Kuressaare ja TJK Legioni kõik omavahelised mängud Premium liigas on pakkunud kuhjaga pinget ja vaatemängulisust, aga ükski kohtumine pole kummagi kasuks kaldunud. Nii läks ka kolmandal katsel, kui Kure asus küll kiiresti 2:0 juhtima, kuid Legion lõi omakorda teise poolaja alguses veel kiiremini kaks tagasi.

Sander Laht viis saarlased jube 5. minutil juhtima ning seda tõelise meistriteosega, kui ta liikus Rasmus Saare söödu järel trahvikasti taga risti-väljakut, aga pööras end ootamatult ja oskuslikult löögile ning kaunis pommlöök maandus tagumises ristnurgas.

18. minutil duubeldas eduseisu Märten Pajunurme penalti, mille oli teeninud Silver Alex Kelder. Kuressaare ründaja tõstis trahvikastis palli efektselt esimesest kaitsjast (Aleksandr Volodin) mööda ning teenis teise vastu (Daniil Pankov) penalti, kui too talle küünilise bloki tegi.

Loetud minutid hiljem oli Lahel võimalus ka kolmas lüüa, aga Pavel Londak vastas tema lähilöögile imelise reaktsioonitõrjega. Tõsi, videokordused näitasid, et eelnevalt oli Oliver Rass ka käega mänginud, nii et kolmas värav oleks olnud ka ebaaus.

Teiseks poolajaks oli Legion aga justkui ümbersündinud ning lõi ise ridamisi väravavõimalusi. German Šleini pommlöök osutus ebatäpseks. Stefan Tšendei löögi tõrjus Magnus Karofeld ristnurga juurest värava ette, kust Nikita Andrejev selle peaga posti lükkas. Nikolai Mašitšev tõstis terava nurga all palli üle vasturutanud Karofeldi, aga Ranon Kriisa klaaris väravajoonelt korneriks.

Deniss Vnukovi nurgalöögi järel sai Legion 54. minutil siiski lõpuks oma tahtmise, kui Dmitri Kovtunovitš peaga palli võrku suunas. Ning juba kaks minutit hiljem olid tablool viiginumbrid, kui Andrejev kordas Lahe avapoolaja tempu ja skooris kasti tagant pöörde pealt. Kuna pall maandus üsna kõrge kaarega värava keskele, siis jääb värav osati ka Kure väravavaht Karofeldi hingele. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Tavatult kahe-poolajaline mäng

"Jalgpall on kahe poolajaga mäng" kuulub küll kulunud jalgpalliklišeede hulka, kuid tavaliselt ei osutu poolajad nii totaalselt eriilmelisteks nagu täna. Avapoolaeg kuulus pea täielikult Kurele, teine omakorda Legionile, mida iseloomustab ilmekalt ka pealelöökide statistika: kui avapoolajal olid löögid Kure kasuks 7:2 (neist raami 4:1), siis teisel poolajal omakorda Legioni kasuks 11:4 (neist raami 3:0). Oma rolli mängis kahtlemata ka tuul, mis soosis avapoolajal Kuret ja teisel omakorda Legionit.

Avapoolajal õnnestus Kuressaarel vastaste tipuründaja Andrejev pea täielikult isoleerida ning Legioni ründemäng jäi täpselt sama ümmarguseks ja ideetuks kui hooaja esimesel poolel. Legion valdas rohkem palli, kuid ei suutnud sellega midagi ohtlikku peale hakata, jäädes lootma vaid tsenderdustele vastaste trahvikasti, kus võimutsesid kollasärgid.

Teisel poolajal kandus pallivaldamine veel selgemalt Legioni kätte, kuid mis palju olulisem - sellega kaasnes ka kauaoodatud ründeteravus. Meeskond pani agressiivsuses ja otsustavuses oluliselt juurde ning üks väravavõimalus järgnes teisele kuniks viigiseis tablool. Kure aga kaotas enesekindluse, vajus madalale ega suutnud enam kontrarünnakutel midagi ohtlikku korda saata.

2. Ründajate hulk ei määra ründeteravust

2:2 seisul näitas Legioni peatreener Deniss Belov suurt võidutahet, tuues 70. minutil väljakule teise puhta ründaja Albert Prosa näol ning kümmekond minutit hiljem tehti teinegi ründav vahetus, kui sekkus Marek Šatov. Kure kaks vahetust olid samuti ründava iseloomuga, olgugi et üks neist oli sunnitud.

Olgugi et paberi peal nägid mõlemad meeskonnad mängu lõpus väga ründavad välja, ei muutnud see mängupilti sugugi võimalusterohkemaks, vaid pigem kaotas Legion oma ründeteravust ning Kure ei saanudki teisel poolajal enda rünnakut tööle. Mõnes mõttes muutus mäng küll lahtisemaks, sest üritamist oli palju, kuid sellega käis kaasas ka palju rapsimist, mis pigem tingis kaootilisust kui konstruktiivset rünnakute ehitamist.

Prosale avanes paar poolvõimalust, kus endine Premium liiga väravakuningas sai demonstreerida oma väravanälga, aga paraku ka veel üsna roostest pallipuudet.

3. "Kuue punkti mängud"

"Kuue punkti mäng" on järjekordne jalgpallis levinud kõnekujund, mida siinkohal kasutada passib. Niimoodi öeldakse otseste rivaalide omavaheliste kohtumiste kohta, kus iga võidetud mäng tähendab mitte ainult endale kolme punkti võitmist, aga ühtlasi ka vastase kolmest potentsiaalsest punktist ilmajätmist. Kure ja Legion on tänavu olnud sedavõrd võrdsed võistkonnad otseses konkurentsis, et nende omavaheliste mängude puhul on see kõnekujund igati õigustatud. Iroonilisel kombel on nad aga täpselt kuus punkti ära jaganud kolme "kuue punkti mänguga" ühtekokku - kolm viigipunkti mõlemale!

Viigilised tulemused ei rahulda lõpuks kumbagi võistkonda, sest liigatabelis käib armutu heitlus esikuuikusse pääsemise nimel ning kuna Tartu Tammeka võitis täna Tallinna Kalevit, siis lahutab Kuret ja Legionit sellest eesmärgist nüüd vastavalt viis ja kuus punkti. Seejuures on Tammekal veel pidada seitse mängu, jälitajatel aga kuus.

Deniss Vnukov. Foto: Allan Mehik

4. Mängu parim - Deniss Vnukov

Legioni mängujuht hoolitses avapoolaja lõpus oma meeskonna esimese korraliku pealelöögi eest ning andis teise poolaja alguses resultatiivse nurgalöögi. Üsna ühtlase keskmise tasemega mängus, kus mõlemad meeskonnad jämedalt öeldes särasid ja tuhmusid terveteks poolaegadeks, paistis Vnukov pidevalt silma väljaku südames enesekindla pallivaldamisega.

19. septembril kell 16.00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare - Tallinna JK Legion 2:2 (2:0)
5. Sander Laht, 18. pen. Märten Pajunurm - 54. Dmitri Kovtunovitš, 56. Nikita Andrejev

Väravasöödud: 5. Rasmus Saar, 18. Silver Alex Kelder - 54. Deniss Vnukov, 56. Nikolai Mašitšev
Hoiatused: 17. Daniil Pankov, 51. German Šlein
Mänguolud: +15, päikesepaisteline tuuline ilm, muruväljak väga heas seisukorras