Luup peale | Valmase õnnetud puuted viisid Levadia kindla võiduni (0)

Tallinna Levadia ei lasknud end täna Saaremaal neljapäevasest valusast euromängust häirida ning võitis FC Kuressaaret kindlalt 3:0.

Mängukeeldu kandnud Levadia peatreener Aleksandar Rogic vaatas tribüünilt, kuidas Elari Valmase omavärav ning Maksim Podholjuzini ja Karl Rudolf Õiguse tabamused külalistele kolm punkti kindlustasid. Tähelepanekuid mängust:

1. Valmase kehvad puuted andsid Levadiale turvalise edu

Avapoolaja mõlemas väravas oli suur süü Kuressaare keskkaitsja Valmase puudetel. Esimese suunas kaitsja enda võrku ise, kui Markus Jürgensoni tsenderdus tema jaoks ootamatult Jevgeni Kabajevi pea tagant välja ilmus.

Poolaja lisaminutitel sündinud teise tabamuse olukorras püüdis Valmas Dmitri Kruglovi karistuslööki klaarida, kuid lõi palli iseenda jala pihta ja Podholjuzin lükkas selle tänulikult mõnelt meetrilt võrku.

2. Avapoolajal oli õhus palju rohkem väravaid

Levadia võinuks esimesel poolajal lüüa kõvasti rohkem väravaid kui kaks. Sünnipäevalaps Kirill Nesterov tabas 10. minutil latti ja lõi 20. minutil viiekastist üle. Kabajev tõstis 24. minutil palli üle Magnus Karofeldi, kuid Rasmus Saar jõudis väravajoonelt klaarida.

40. minutil tõrjus Karofeld hiilgavalt posti äärest Kruglovi penalti. 11 meetri karistuslöögi põhjustas Karmo Paju, kes korneri olukorras Marko Lipu ära vigastas. Katkise peaga Lipp vahetati koheselt välja.

Kuressaare ise ühtki ohtlikku olukorda tekitada ei suutnud.

3. Mitmed debütandid ja üks debüütvärav

Teisel poolajal jätkas Levadia domineerimist, kuid lasi tempot rahulikumaks. Üks värav teisel kolmveerandtunnil siiski sündis, kui Podholjuzin söötis ettepoole, Erick Moreno jätkas kannaga ning Õigus pettis Valmase ära ja veeretas palli võrku.

Lipu asemele vahetusest sisenenud Õigus sai kirja oma karjääri esimese Premium liiga värava. Oluliste tähisteni jõudsid ka mõned teised pallurid - debüüdi tegi Levadia eest Kabajev ning Kuressaare eest Nikita Komissarov, oma hooaja esimese kohtumise sai kirja Mario Stern,

Endine kahekordne Premium liiga parim väravakütt Kabajev valmistas Kuressaare kaitsjatele suurt peavalu. Lisaks jalalöögile, mis joonelt klaariti, pääses ta ka mitu korda peaga löögile.

4. Mängu parim - Markus Jürgenson

Paremkaitsja Jürgenson oli rünnakutel väga aktiivne ja ladus karistusalasse kvaliteetseid tsenderdusi, sealhulgas avaväravani viinud tsenderduse.

21. juulil kell 19.00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare - Tallinna FCI Levadia  0:3 (0:2)
29. ov. Elari Valmas, 45+1. Maksim Podholjuzin, 81. Karl Rudolf Õigus

Väravasöödud: 29. Markus Jürgenson, 45+1. Dmitri Kruglov, 81. Erick Moreno
Realiseerimata penalti: 40. Dmitri Kruglov (Karofeld tõrjus)
Hoiatused: 38. Karmo Paju, 67. Mario Stern, 73. Mairo Miil - 35. Maksim Podholjuzin, 90+4. Rasmus Peetson
Mänguolud: +24, vahelduva pilvisusega tuuline ilm; muruväljak väga heas seisukorras