Luup peale | Vapra karu möire lõi viie keskkaitsjaga Kure kindluse värisema (galerii!) (5)

Kevin Kauber lõi Saaremaal kaks väravat. Foto: Allan Mehik

Igor Prinsi ja Pärnu Vapruse muinasjutuline hooaja algus sai jätku 2:1 võiduga Kuressaares, mis saadab päranakad koondisepausile võitmatuna ja tabeli ülemises pooles, olgugi et nad on kohtunud seni vaid mulluse hooaja esiviisiku meeskondadega.

Mäng algas paljulubavalt, kui Andrei Smirnov pääses juba kolmandal minutil kastist jalaga löögile, aga Vapruse väravavaht Ott Nõmm tõrjus, ning kohe avanes teises väljakuotsas hiilgav võimalus Kristjan Kasel, kes ei suutnud aga teravat tsenderdust viiekastist postide vahele suunata. Paraku kujunes ülejäänud avapoolaeg jõuliseks võitluseks, mis pakkus küll kõvasti pinget, aga mitte rohkem tõsiseid väravavõimalusi.

Kui avapoolajal domineeris ootuspäraselt kodumeeskond, siis teisel poolajal näitas Vaprus suurt sisu, haarates initsiatiivi enda kätte ja luues ühe ohtliku olukorra teise järel. Rünnakute lõpetajana tõusis esile Kevin Kauber, kes paremalt äärelt sisse murdes pidevalt Magnus Karofeldi valvatavat puuri ohustas.

Kolm korda sai Kauber palli ka võrku. Kõigepealt suunas ta tagapostist võrku Enrico Veensalu tsenderduse, kuid see tabamus suluseisu tõttu ei lugenud. 60. minutil oli aga kõik legaalne, kui ta saatis karistusalanurgast täpse löögi tagumise posti kõrvale. Ning 79. skooris ta taas, seekord pärast Kevin Aloe eeltööd ja tsenderdust.

Kuressaare mäng oli täiesti liimist lahti, ent sellest hoolimata said nad veel õlekõrre, kui VAR kutsus peakohtunik Kristo Külljasteni ekraani juurde ning tuvastatud käegamängu eest määrati kodumeeskonnale penalti. Märten Pajunurm realiseeris selle külma närviga, saates pehme palli värava keskele. Enamaks aga saarlased võimelised ei olnud. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kiirelt settinud tuumikud

Ei Roman Kožuhhovski ega Igor Prins ei ole tuntud selle poolest, et nad armastaks teha palju muudatusi. Selle hooaja esimesed mängud pakuvad sellele kinnitust, sest mõlemal peatreeneril on otsekohe kujunenud välja tuumik, mida nad naljalt ei vaheta, isegi kui samad mängijad kandsid koormust juba nädala sees.

Prins on kõigis kolmes selle hooaja kohtumises saatnud väljakule täpipealt samasuguse algkoosseisu. Kožuhhovski kohta võiks öelda sama, kui Mark Anders Lepik ei oleks omale Paidest kerget tervisehäda külge saanud, mistõttu alustas tema asemel Aleksander Iljin.

Ka mängu ajal ei kipu nad kuigi palju vahetusi tegema. Kožuhhovski on kasutanud ära viieteistkümnest lubatud vahetusest vaid viis ning Prins kuus.

2. Kohtunik halastas Kuressaare noorukile

Juba 30. minutil välja vahetatud Aleksander Iljini jaoks osutus see kohtumine kohutavaks, aga õige napilt pääses ta veel hullemast stsenaariumist.

Juba 20 sekundi järel tabas ta õhuvõitluses käega Reno Marki näkku, mis tõi talle kollase kaardi. Ning 28. minutil astus ta Enrico Veensalule valusalt jala peale, mis tänapäeva jalgpallis on tavaliselt kollase kaardi vääriline viga. Kohtunik Kristo Külljastinen võttiski kaardi juba taskust välja, aga otsustas seejärel noormehele halastada ja pistis selle taskusse tagasi.

Vormiliste jalgpallireeglite kohaselt ei tohiks seal vahet olla, kas mängijal on juba kollane kaart all või mitte, ent kirjutamata reeglina näeme seda tihti, et teise hoiatuse teenimise valulävi on kõrgem kui muidu. Eeldatavasti olid just sellised kaalutlused ka Külljastineni otsuse taga, kuid et kaart oli juba kord välja võetud, siis tekitas see Vapruse mängijates palju paksu verd.

Roman Kožuhhovski reageeris kiiresti, võttes Iljini pingile, kuid mäng jäi väga närviliseks ja jõuliseks veel avapoolaja lõpuni.

3. Kure lõpetas viie keskkaitsjaga

Iljini asemele toodi Mathias Palts, kes on natuurilt keskkaitsja, aga võttis koha sisse vasakul äärel, kust Karl Rudolf Õigus omakorda ründekolmikusse nihkus. Ning teisel poolajal pärast Vapruse juhtväravat toodi väljakule veel üks keskkaitsja, kui Markus Allast vahetas välja Joonas Soomre. Allast läkski keskkaitsesse, aga see tähendas omakorda, et Sander Alex Liit nihkus sealt Soomre kohale paremal äärel.

Nii lõpetas Kuressaare kohtumise viie keskkaitsjaga väljakul - lisaks kolmele omal kohal keskkaitsjale mehitasid jõulised kaitsjad ka mõlemat äärt. See muutis meeskonna koosseisu äärmiselt jõuliseks, mis kujutas suurt ohtu standardolukordades, kuid mänguliselt ei suutnud Kuressaare kuidagi kontrolli enda kätte saada. Vaprus valitses pea tervet teist poolaega ning oli tänu kiirrünnakutele teravamaks pooleks ka päris lõpu eel, mil kodumeeskond meeleheitlikult viigiväravat jahtis.

Teisel poolajal näidatud julgus ja ründeind lõid Kuressaare värisema, mis on Saaremaal väga harjumatu vaatepilt. Terve eelmise hooaja jooksul kokku kaotas Kuressaare vaid neli kodumängu, kui kaks korda sai sealt maksimumpunktid kätte Flora ning korra Levadia ja Trans. Vaprus seevastu ei teeninud mullu võõrsilmängudest ainsatki punkti. Igor Prinsi käe all näeb Vaprus aga välja nagu täiesti uus meeskond, olgugi et suurem osa tuumikust on sama.

4.  Mängu parim - Kevin Kauber

Uuel nädalal 28-aastaseks saav Kauber on näidanud selle hooaja alguses suurepärast minekut. Paremalt äärelt murrab ta pidevalt keskele ja kombineerib edukalt Kristjan Kasega, kes on samuti väga liikuv ja hea pallivaldamisega lüli Vapruse ründetegevuses.  

Protokoll:

19. märtsil kell 12.30 Kuressaare kunstmurustaadionil

FC Kuressaare - Pärnu JK Vaprus  1:2 (0:0)
84. pen. Märten Pajunurm - 60., 79. Kevin Kauber

Väravasöödud: 60. Mathias Villota, 79. Kevin Aloe
Hoiatused
: 1. Aleksander Iljin, 47. Märten Pajunurm, 72. Karl Rudolf Õigus - 16. Robin Limberg, 88. Enrico Veensalu, 90+3. Uku Kõrre
Mänguolud: +6, pilves ilm, kunstmuru rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid: 201
Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Jaan Roos, Riivo Stolts
Neljas kohtunik: Timo Sujev
VAR: Marko Liiva
AVAR: Petteri Schultz

Kuressaare: Magnus Karofeld, Karl Rudolf Õigus (72. Oliver Rass), Märten Pajunurm, Moorits Veering, Silver Alex Liit, Joonas Soomre (61. Markus Allast), Pavel Dõmov, Andrei Smirnov, Sander Laht, Aleksander Iljin (30. Mathias Palts), Mattias Männilaan.
Varus: Enri Nurmik, Mathias Palts, Markus Allast, Oliver Rass, Mattias Opp, Oscar Pihela, Joonas Vahermägi, Mark Anders Lepik.

Vaprus: Ott Nõmm, Kevin Aloe, Uku Kõrre, Magnus Villota, Martin Käos, Reno Mark, Mathias Villota, Robin Limberg, Enrico Veensalu, Kevin Kauber, Kristjan Kask.
Varus: Hendrik Vainu, Sander Kapper, Reimo Madissoo, Markus Miiter, Ranet Ristikivi, Raimond Tiidermann, Kristofer Põldme, Ronaldo Tiismaa, Joonas Sild.

Tabeliseis enne teisi tänaseid mänge:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
3
3
0
0
11:0
9
2.
3
2
1
0
5:0
7
3.
3
1
2
0
3:2
5
4.
3
1
1
1
3:3
4
5.
3
1
1
1
2:2
4
6.
2
1
0
1
2:2
3
7.
2
0
2
0
1:1
2
8.
3
0
1
2
1:7
1
9.
1
0
0
1
0:3
0
10.
3
0
0
3
1:9
0

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: ALLAN MEHIK
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Juanito   •  
Mulle ei mahu pähe, kuidas Õiguse küünarnuki olukord VARiga punane ei olnud? Mitu korda näidati kordusest suurelt ja ei ikkagist??!
Romel Puda   •  
Olen 100% nõus + Iljini teine kollane jäi andmata.
stranglers   •  
Kuret veeti küll, aga kasu sest õnneks polnud.
Richard Kolga   •  
Ott noh, peab kritiseerima! Aega oli kolmas värav ära lüüa. Oleksid saanud ise lüüa või sööta ju, kiiper oli seiklemas.
Richard Kolga   •  
Mängu poole pealt tibens-tobens, ära pabla, aga kohtunikud... TWIIIICEEEE!! KAKS punast kaarti jäeti andmata ju selgelt.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
PREMIUM LIIGA
VIGASTATUD KAPTEN
Põlveoperatsioonil käinud Mätas väljakule naasmisest: võiks ju sihtida suvel Tamme staadionit, aga eks näis
NARVA RAPUTUS
HARULDANE VÕIMALUS
Dubais testimisel viibiv Harju kindamees: Ronaldo klubi vastu mängimine oli hindamatu kogemus
VÄRSKED ARENGUD
INTERI KANGELANE
See teine Inzaghi, kelle jaoks kõik tuli loomulikult. Isegi Itaalia meistritiitel!
MITMESUGUST PREMIUM LIIGAST
HÄÄLED TASKUST
Pikk ette (ja ise järele) | Pole põhjust muretsemiseks: eelmine hooaeg on tagasi!
JALKAJUTUD SUURELT SAARELT
OTSUSED
Videokohtunik | Kogu tõde karikaderbist! Pärnus pingutati käepenaltiga üle
ELUST KESET KANALEID
Eesti väravavaht elust kanalite linnas: elu pikimad jalutuskäigud, ootamatud võimalused ja vanema venna mõjutused
RISTNURK
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
8
7
1
0
26:3
22
2.
Paide Linnameeskond
8
5
0
3
15:9
15
3.
Nõmme Kalju FC
7
4
2
1
16:9
14
4.
Tallinna FC Flora
8
3
3
2
15:13
12
5.
Tartu JK Tammeka
7
3
2
2
10:5
11
6.
FC Kuressaare
7
3
0
4
13:19
9
7.
JK Tallinna Kalev
8
2
3
3
11:13
9
8.
JK Narva Trans
7
1
1
5
7:25
4
9.
FC Nõmme United
7
1
1
5
3:12
4
10.
Pärnu JK Vaprus
7
1
1
5
7:15
4
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID