Luup peale | Väsimatu Sorga näitas suure derbi eel võimu (galerii!) (0)

FC Flora andis koondisekohustustelt naasnud Konstantin Vassiljevile, Gert Kamsile ja Vladislav Kreidale puhkust, kuid see ei takistanud meeskonnal Tallinna Kalevile viit vastuseta väravat löömast.

Flora võitis avapoolaja minimaalselt tänu Martin Milleri teenitud ja Erik Sorga realiseeritud penaltile, kuid teisel poolajal lükati täiskäik sisse ning murti Kalevi vastupanu täielikult.

Sorga koksas peaga juba 47. minutil Mihkel Ainsalu tsenderdusest seisuks 2:0 ning 56. minutil sai ta kirja ka resultatiivse söödu, kui palli keerutas võrku Vlasi Sinjavski. Minut hiljem tabas Henrik Pürg latti ja Miller skooris "lauapallist" ning 65. minutil lõpetas purustustöö Pürgi tabamus Milleri nurgalöögi järel.

Seejuures oli Floral veel kamaluga võimalusi, mis kasutamata jäid. Selline jõudemonstratsioon meeskonna ja 64. minutil puhkama võetud Sorga esituses on tõsiseks väljakutseks FCI Levadiale, kes peab homme omad punktid ära võtma Viljandi Tulevikult, enne kui kaks tiitlikandidaati kolmapäeval teineteisega sarved ristavad. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Kaks poolaega, kaks Kalevit

Et Kalev on pika puuga Premium liiga noorim võistkond, siis pole midagi imestada ka nende esituste kõikuvuse üle, olgu see siis mängude või - nagu seekord juhtus - poolaegade lõikes. Avapoolaja keskel oli Floral küll üks hea periood, mil väravahõnguliste momentide loetlemiseks läks tarvis kõiki ühe käe sõrmi, kuid enamus ajast püsis mäng Kalevi kontrolli all ning kalevlastel endil avanes kontrarünnakutel samuti kaks väravavõimalust.

Poolaja ainus värav ehitati endale ise, kui Markus Vaherna andis oma poolel lubamatu valesöödu, Flora pääses suurte jõududega väravat ohustama ning olukorda lappida püüdnud Kalevi keskkaitsja Kaspar Lauri libistamine lõppes selge penaltiveaga Millerile. Sorga realiseeris penalti kindlalt ning vaheajale suundutigi minimaalse vahega, mis näis tol hetkel üsna õiglase skoorina.

Miski ei olnud ennustanud sellist turmtuld, mis teisel poolajal otsekohe vallandus. Vaevalt oli tiksunud minut mängukellast, kui Sorga juba eduseisu duubeldas, ning sealt alates libises kõik Flora jaoks kui lepase reega. Paremal päeval võinuks lõppskoor ka kahekohaliseks kasvada, kuid tänu raiskamistele, ühele postitabamusele ja mõnele Daniil Koroljovi tõrjele jäi lõppskoor veel enam-vähem viisakaks. Kalevi enda järgmisi võimalusi tuli oodata kuni lõpuminutiteni, mil Andreas Raudsepa kauglöök ka latti tabas, kuid igasugune pinge oli selleks ajaks ammu mängust kadunud.

2. Keda koondis segab, kellele annab tiivad

Flora toetajad võisid kohtumise eel peljata, et koondisepaus jätab  valusa jälje, sest Konstantin Vassiljev ja Gert Kams jäid tänasest mängust sootuks eemale ja U21 koondist esindanud Henri Järvelaid sekkus vahetusest. Lisaks puudus Frank Liivak mängukeeluga ja Vladislav Kreida mängukeeluohuga. Flora pink osutus aga piisavalt pikaks, et Kalevist veenvalt jagu saada, ning tagatipuks on Jürgen Hennil kasutada igiliikur Erik Sorga, keda ei seganud algkoosseisumängud Valgevene ja Hollandi vastu nähtavasti mitte põrmugi.

3. Mängu parim - Erik Sorga

27 mängu, 25 väravat, kusjuures hooaja alguses sekkus Sorga veel enamasti vahetusest. 20-aastane ründekomeet on tõusnud poole aastaga Flora varumehest Eesti koondise esiründajaks. FCI Levadia kaitsjad, värisege, sest ränk koormus (ja suur hulk väravaid) näivad seda meest ainult näljasemaks muutvat.

13. septembril kell 19.30 A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - JK Tallinna Kalev 5:0 (1:0)
31., pen. 47. Erik Sorga, 56. Vlasi Sinjavski, 57. Martin Miller, 65. Henrik Pürg

Väravasöödud: 31., 65. Martin Miller, 47. Mihkel Ainsalu, 56. Erik Sorga, 57. Henrik Pürg
Hoiatused: 50. Pavel Dõmov, 58. Mihkel Ainsalu, 78. Anselmi Mikael Nurmela - 30. Kaspar Laur, 43. Roger Colville Lee
Mänguolud: +13, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras.