Luup peale | Villarreal kaitses nagu Atletico Madrid, aga Liverpool ründas paremini kui Manchester City (0)

Liverpooli neljast väravast kaks olid reeglitepärased. Foto: Scanpix / Lluis Gene / AFP

Liverpool astus suure sammu Meistrite liiga finaali suunas, kui alistas kodusel Anfieldil poolfinaali avamängus teise poolaja väravatest 2:0 Villarreali, kes tegi kogu mängu jooksul ainult ühe pealelöögi Alisson Beckeri väravale.

Liverpool haaras initsiatiivi oodatult enda kätte. Esimene arvestatav võimalus avanes 8. minutil, kui nurgalöögi olukorras kerkis kõige kõrgemale Ibrahima Konate, kes suunas palli edasi Sadio Manele, aga senegallane ei tabanud palli korralikult ja löök läks raamidest mööda.

12. minutil oli Manel veel parem, võib-olla isegi kuldne võimalus, kui Mohamed Salah andis oivalise söödu karistusalasse, kus Mane sai segamatult löögile, aga senegallase pealöök lõpuks Villarreali väravale ohtlikuks ei kujunenud, sest ta ei suutnud seda raamidesse suunata.

Seejärel proovisid karistusala lähistelt nii Luis Diaz kui ka Mohamed Salah, aga Villarreali väravavaht Geronimo Rulli tõrjus või pallid lendasid väravast mööda. Thiago Alcantara lajatas mõned minutid enne poolajavilet umbes 30 meetrilt peale, aga pall lendas posti. Esimesel poolajal väravaid ei löödud ja vaheajale mindi viigiseisul.

Teise poolaja alguses oli Villarreal lähedal omaväravale, kui Pau Torres pani Salahi tsenderdusele pea vastu, aga Rulli oli valvel ja püüdis palli. Liverpool sahistas 50. minutil, kui Fabinho sai nurgalöögi olukorras palli väravasse, aga sööduandja Virgil van Dijk oli suluseisus ja värav ei lugenud.

Kui Torres pääses omaväravast, siis Pervis Estupinan mõned minutid hiljem mitte. Thiago ja Mane toimetasid 53. minutil palli paremale äärele, kus Jordan Henderson mängis kokku Salahiga ja Liverpooli kapteni tsenderdus lendas Estupinani jalapuutest värava suunas. Rulli sai näpud vahele, aga pall maandus posti kõrval võrgus - 1:0.

Liverpool muukis väravaluku uuesti lahti 55. minutil, kui Trent Alexander-Arnold leidis karistusala juurest Salahi, kes omakorda söötis palli edasi suluseisuga flirtinud Manele, aga suluseisu polnud ja senegallane sutsas palli varbaga Rullist mööda - 2:0.

Suluseis oli aga 64. minutil, kui Andy Robertson suunas Alexander-Arnoldi tsenderduse väravasse. Seejärel olid Liverpoolil veel mõned poolvõimalused, sealhulgas Rulli tõrjutud van Dijki pommlöök, aga rohkem väravaid ei löödud, mis tähendab, et Liverpool sõidab kordusmängule kaheväravalises eduseisus. Soccernet.ee tähelepanekud:

Jordan Henderson. Foto: Scanpix / Carl Recine / Action Images / Reuters

1. Kas kordusmängus läheb mänguks?

Villarreali miinimumeesmärk oli Inglismaalt 0:0 viigiga (äärmisel juhul minimaalse kaotusega) minema saada, et Hispaanias oleks võimalik edasipääsule mängida. Villarreal kaitses nagu Atletico Madrid tegi seda veerandfinaalis Manchester City vastu.

Tõsi, mitte päris 5-5-0 asetusega, aga Liverpool kontrollis mängu algusest lõpuni ja ehitas väravavõimalusi. Villarreal seda ei suutnud. Seda peegeldab ka statistika: pallivaldamine 68%-32% Liverpoolile, pealelöögid 20:1 (raamidesse 5:0) Liverpoolile.

Liverpoolil oli esimese värava puhul meeletult õnne ja võib-olla see mingil määral murdis Villarreali, sest kiiresti löödi ka teine värav. Tundus, et kaheväravaline eduseis rahuldas Liverpooli, sest seejärel nii aktiivselt kolmandat väravat ei otsitud.

Kas kordusmängus läheb siis mänguks? Siinkirjutaja arvab, et pigem mitte, sest Liverpool on praegu lihtsalt liiga hea. Kas võiks minna mänguks? Jah! Kui meeskonda juhendab Unai Emery, kes on Euroopa või Meistrite liiga play-off'is 37 vastasest alistanud 31, siis see võimalus on olemas, aga selleks tuleb kordusmängus lüüa vähemalt kaks väravat.

Atletico Madrid oli Manchester City vastu kordusmängu viimasel sekundil lisaajast ühe värava kaugusel. Villarrealil tuleb aga kordusmängu juhtima asuda ja eduseisust kinni hoida. Ja siis on juba kõik võimalik. Aga kaheväravaline võit tundub ebatõenäoline.

Kordusmäng toimub 3. mail Hispaanias.

2. Klopp mõtles juba järgmisele liigamängule

Liverpool sai 55. minutil kaheväravalise eduseisu ja kontrollis mängu. Võõrustajate peatreener Jürgen Klopp vahetas 72. minutil välja Sadio Mane, kes näoilme järgi hinnates ei olnud vahetusega rahul. Sarnase näoilmega lahkus väljakult Trent Alexander-Arnold.

Alexander-Arnold on sel hooajal mängust välja vahetatud Inglismaa kõrgliigas ainult kaks (64. ja 90+2. minutil) ning Meistrite liigas nüüd neli (85., 90+4., 89. ja 81. minutil) korda. Kuna graafik on tihe ja koduliigas käib pingeline heitlus meistritiitli nimel, siis kõik minutid puhkamiseks on mängijatele olulised.

Liverpool mängib enne kordusmängu koduliigas Newcastle Unitediga, kes on viimasel ajal suurepärases hoos. Kuna Manchester Cityst jäädakse punktiga maha, siis Liverpoolil pole koperdamiseks ruumi ja võõrsil tuleb Newcastle'ilt võidupunktid kätte saada.

3. Mängu parim - Trent Alexander-Arnold

Liverpooli paremkaitsja, kes liikus rünnakutel ka päris palju paremalt äärelt keskele, ei saanud küll ühtegi väravasöötu kirja, aga inglase roll meeskonna edus oli suur. Alexander-Arnold tegi järjekordse suurepärase partii. Statistika räägib enda eest.

Liverpool - Villarreal 2:0 (0:0)