Luup peale | Võitluslik Paide viseeris Flora mitterahuldava nädala (galerii!) (0)

Paide Linnameeskond mängis täna FC Floraga 1:1 viiki. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Premium liiga 27. vooru keskses mängus mängis Paide Linnameeskond koduplatsil 710 pealtvaataja – klubi ajaloo rekordpublik – ees 1:1 viiki liidri FC Floraga, kelle jaoks oli see sel nädalal juba teine kord punkte kaotada.

Kohtumise esimese suure teravuse tekitas Flora, kui 11. minutil jätkas Erik Sorga peaga Konstantin Vassiljevi poolt vasakult äärelt toimetatud karistuslööki, ent tabas latti. Sellele oli eelnenud Flora mõõdukas surve, mille käigus teeniti kaks nurgalööki ja muid standardolukordi. Paide ei kohkunud, vaid andis täpselt nii adekvaatse vastuse, nagu tabeli kolmandalt meeskonnalt võiks oodata.

Esmalt teeniti paar nurgalööki, mille tulemusel pealelöögile küll ei jõutud, ent peagi asuti mängu juhtima. 25. minuti viis vasakkaitsja Karl Mööl meeskonna rünnakule, liikus ise keskele ja lõi peale. Pall olnuks Matvei Igoneni jaoks jõukohane saak, ent võttis vahetult enne puurivahti rikošeti Andre Frolovi kuklast ja maandus võrgus, pannes Paide tribüüni rõkkama!

Järgmised 20 minutit nägi mõlemapoolsete võimalustega haaravat jalgpalli, kus hiilgasid mõlemad väravavahid (Mait Toom tõrjus altnurgas Rauno Alliku löögi, Igonen säras topelttõrjega), ent suures plaanis oli kõige olulisemaks sündmuseks 32. minuti vahetus, kui Flora oli sunnitud oma liidri Konstantin Vassiljevi vigastuse tõttu välja võtma.

Teist poolaega mängis Flora täpsemalt ja isukamalt, Vassiljevi asendanud Markus Poom ei jäänud hätta. Viik seati 56. minutil jalule siiski kaitsjate, mitte ründajate abil, kui Gert Kamsi toimetatud nurgalöögi äsas peaga võrku Märten Kuusk.

Ülejäänud kohtumise jooksul avanes mõlemal veel üks soodne võimalus. 72. minutil pääses Kuusk nurgalöögijärgses saginas terava nurga alt löögile, aga ei tabanud. 83. minutil tulistas 20 meetrilt Frolov, aga Igonen tõrjus. Üleajal eemaldati teise kollase kaardi teeninud Flora ääreründaja Frank Liivak, aga arvulise ülekaalu maksma panekuks ei jagunud mänguaega. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Flora mitterahuldav nädal

FC Flora pidas sel nädalal kaks kohtumist, kus vastasteks tabeli kolmas ja neljas meeskond. Kumbagi mängi ei kaotatud, aga nädalale tuleb kokkuvõttes panna hindeks mitterahuldav, sest kaks 1:1 viiki tähendavad, et Levadia on suures mängus tagasi. Kui Levadia pidi teisipäeva õhtul leppima Tartus Tammeka vastu 1:1 viigiga, oli seis nende jaoks nukker.

Kui Flora oleks alistanud Kalju ja Paide, oleksid nad enne koondisepausi edestanud Levadiat nelja punktiga, pluss omanud varuks mängu Viljandi Tulevikuga ehk eeldatav edu olnuks seitse punkti. See olnuks üks ring enne tšempionaadi lõppu Levadiale väga keeruline seis. Eeldusel, et täna õhtul alistatakse Maardu Linnameeskond – ja igasugune teistpidine tulemus oleks tänavuse Premium liiga suurim üllatus –, ollakse Floraga võrdsetel punktidel.

Rohevalgetel on küll mäng Tulevikuga endiselt varuks, aga kõik on jällegi Levadia enda kätes.

2. Paide vaim ei murdu

Sama tihedaks ja pingeliseks, nagu Flora ja Levadia võitlus meistritiitli nimel, tõotab kujuneda ka Paide ja Nõmme Kalju duell pronksi ja garanteeritud eurosarjakoha nimel. Korraks juba päris soodsas seisus olnud Paide pidi tunnistama, kuidas Kalju kogus eelmise kaheksa päeva jooksul maruraskest seeriast (Levadia kodus, Flora ja Tammeka võõrsil) suisa seitse punkti. Paide vaim ei murdunud, vaid vastati omapoolse mehise tulemusega.

3. Kas Karel Voolaid peab reedese plaani ümber joonistama?

Eesti jalgpallikoondist ootab reedel kodune EM-valikmäng Valgevenega ja kuigi peatreener Karel Voolaidi nimekirjas oli rohkesti noorust ja värskust, tundus tohutult tõenäoline, et Valgevene vastu kuulub põhikoosseisu ka 35-aastane Konstantin Vassiljev, kes pidi aga tänase mängu 32. minuti vigastuse tõttu pooleli jätma.

"Hetkel tundub, et mingi reieprobleem. Ei oska rohkem öelda, meditsiinipersonal teab täpsemini," sõnas Flora abitreener Joel Indermitte ERR-i vaheajastuudios. Loodetavasti tajus Kostja mure aegsasti ära ja vigastust suudeti ennetada, ent tuleb arvestada ka võimalusega, et nii hästi ei läinud.

"On lootus, et ei ole midagi tõsist. Aga eks selgub," sõnas Vassiljev pärast mängu.

4. Flora ründavate koondislaste tönts samm

Kuna koondisenädal on seitsme tunni pärast algamas, on paslik sel teemal veel peatuda. Teatavasti pälvisid kutse üheksa FC Flora mängijat. Kõik otsused olid põhjendatud nii hooaja lõikes kui ka praeguses aegruumis võetuna, sest selgelt paremaid alternatiive ju võtta pole. Igonen, Kams ja Kuusk tõestasid oma kvaliteeti tänagi, samuti tegi tavapäraselt hea partii Vladislav Kreida, kes ongi väga hea stabiilsusega jalgpallur.

Kolmapäeval Nõmme Kalju vastu keskvälja valitsenud Mihkel Ainsalul polnud sama hea päev, ent ei midagi halba. Küll aga jäid silmatorkavalt töntsiks Vlasi Sinjavski ja Erik Sorga etteasted. Hooaja esimeses pooles Premium liiga kõige ohtlikum ääreründaja pole pärast Euroopa liiga teise eelringi kordusmängus võõrsil Frankfurti Eintrachtile löödud väravat enam sama hoogsat minekut näidanud.

Sorga lõi augustis küll võõrsil FC Kuressaare vastu kaabutriki, aga on muidu Premium liigas alates 13. juulist kuival olnud. Selle nädala mängudes Kalju ja Paide vastu jäi ta mõlemal puhul vastase ründajatega hätta ja kokkuvõttes nähtamatuks. Sorga ei suutnud pakkuda Flora ründemängule fookuspunkti ega tarnida lõppteravust, mistõttu mõlemad selle nädala matšid meeskonnale nii rasked olidki.

5. Mängu parim – Märten Kuusk

Kuigi Paide jaoks oli tulemus suurem õnnestumine kui Flora jaoks, siis tuleb parim mängija ikkagi viimaste seast, sest Premium liiga liider mängu käigus oma esitust oluliselt määral parandada ning oli lõpuks võidule kriipsukese võrra lähemal kui Paide. Kuusk pälvib tunnustuse mitte ainult viigivärava, vaid eelkõige ikkagi üldise tasemel kaitsetegevuse eest.